Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

San Domenico School - San Francisco, CA


San Domenico School – Amerika’da Lise Eğitimi

San Domenico School, 1850 yılında kurulmuştur ve Kaliforniya'nın en eski bağımsız okuludur. Bir K12 okulu olan San Domenico ayrıca 9 - 12. Sınıflar için gündüzlü ve yatılı olmak üzere karma bir lise eğitimi de vermektedir. 20’den fazla ülkenin temsil edildiği bu uluslararası okulda 340 öğrenci lise eğitimi görmektedir. Bunların 210'u gündüzlü, 130'u yatılıdır. 10 öğrenciye 1 öğretmenin düştüğü okulun ortalama sınıf mevcudu 14’tür.

San Francisco'nun hemen kuzeyinde 515 dönümlük bir kampüste yer alan San Domenico School’un kampüsü birinci sınıf bir müzik konservatuarı, atletizm merkezi, sanat binasının yanı sıra yüzme havuzu, binicilik merkezi ve tenis kortlarını içermektedir. Kampüs enerji ihtiyacının %85'i güneş enerjisiyle sağlanmaktadır.

San Domenico School Müfredat ve Programlar

San Domenico School California, ilerici bir pedagoji ile geleneksel Amerikan diplomasının yanında farklı öğrencilere uygun çeşitli müfredatlar sunar. Advanced Placement, Honors ve kolej hazırlık dersleri de dâhil olmak üzere çeşitli ve kapsamlı bir üniversite hazırlık müfredatıyla öğrencilerini eğitmektedir.

San Domenico ayrıca ünlü bir Virtüöz Programı sunmaktadır. Öğrencileri müzik alanında kariyer yapmaya hazırlayan, üniversiteye hazırlık dersleriyle entegre ve yoğun bir müzik programı sunan bölgedeki tek lisedir. Virtüöz Programı, sanatlarına gereken zamanı ayırmak isteyen genç müzisyenlerin diğer ilgi alanlarından vazgeçmeden farklı ve özel ihtiyaçlarına hitap etmek için tasarlanmıştır.

San Domenico School Müfredat Dışı Etkinlikler

Öğrencilerin yapabileceği sanatların bazıları:

Oyunculuk - Sanat Tarihi – Bale – Seramik – Koreografi – Dans – Tasarım – Yönetmenlik – Dram – Resim çizme – Gazetecilik - Aydınlatma tasarımı – Fotoğrafçılık – Portföy Hazırlama – Baskı Resim – Senaristlik – Heykel - Sahne sanatları – Televizyon Prodüksiyonu – Tiyatro Tasarımı – Modern Dans 

Tiyatro Tarihi Öğrencilerin yapabileceği sporların bazıları:

Badminton – Beysbol – Basketbol – Kros Koşusu – Binicilik – Golf – Doğa yürüyüşü – Lakros – Dağ Bisikleti – Yelken – Futbol – Yüzme – Tenis – Atletizm – Frizbi – Voleybol – Su topu - Ağırlık Kaldırma

Öğrencilerin katılabileceği kulüplerin bazıları:

Asya kulübü – Satranç Kulübü – Drama Kulübü – Çevre Kulübü – Gıda Kulübü – Yabancı Dil Kulüpleri – Bahçıvanlık Kulübü – Binicilik – Uluslararası Kulüp – Edebiyat Kulübü - Model BM – Gezi Kulübü – Fotoğraf Kulübü – Yelken kulübü – Bilim Kurgu Kulübü – Tiyatro Kulübü – Halter Kulübü – Yoga Kulübü – Robotik - Anime Kulübü

San Domenico School Konaklama Seçenekleri

San Domenico School Lisesinde yatılı öğrenciler okul yılı boyunca kampüste yaşarken, esnek yatılı öğrenciler Pazartesi'den Cuma'ya kadar kampüste geçirir ve ardından hafta sonları evlerine dönerler. Yatılı programda Brezilya, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Meksika, Fas, Rusya, Slovakya, Güney Kore, Tayland ve Güney Kore'den gelen öğrenciler de dâhil olmak üzere çok sayıda uluslararası öğrenci bulunmaktadır.

Lise öğrencilerinin %20'si yatılıdır ve bunların %66'sı uluslararası öğrencidir. Okulun 3'ü kız 3'ü erkek olmak üzere 6 yurdu bulunmaktadır. Yurt başına ortalama 21 öğrenci düşmektedir. Yurtlarda öğrenciler genellikle iki kişilik odalarda bazen üç kişilik odalarda yaşamaktadırlar. Sınıf mümessilleri ise tek kişilik odalarda konaklamaktadır.

San Domenico School Eğitim ve Üniversite Başarıları

San Domenico School, 2020 mezunlarının %90'ından fazlası en üste yazdıkları kolejlerden birine kabul edilmiştir. Ayrıca lisenin bazı başarı istatistikleri şu şekildedir:

- Amerika'nın En İyi Yatılı Liseleri: 66 / 408

- Amerika'daki En İyi Özel K-12 Okulları: 124 / 2.560

- Amerika'nın En İyi Üniversite Hazırlık Özel Liseleri: 137 / 4180

- Amerika'nın En İyi Özel Liseleri: 232 / 4.290

- Amerika'daki STEM için En İyi Liseler: 317 / 8.246

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED