Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

The Storm King School - New York, NY


The Storm King School – Amerika’da Lise Eğitimi

The Storm King School, karma, yatılı ve gündüzlü bağımsız bir okuldur. 1867'den beri eğitim veren okul New York'un en eski ve en saygın yatılı okullarından biridir. 8. sınıftan 12. sınıfa kadar 25 farklı ülkeden öğrenciye eğitim verilmektedir. 200 öğrencisinin 150’si yatılı 50’si gündüzlüdür. Ortalama sınıf mevcudu 8 olan okulda 5 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir. Öğretmenlerinin %65’i kampüste öğrencilerle birlikte yaşamaktadır.

Storm King School, Orange County, NY'de, New York şehrinin kuzeyine yaklaşık bir saatlik sürüş mesafesindedir. Güneyde Black Rock Forest Doğa Koruma Alanı'na bitişiktir. Okul, West Point ve Newburgh arasındaki tarihi Hudson Vadisi'nde yer almaktadır. Yakındaki Storm King Sanat Merkezi, birinci sınıf heykeltıraş ve sanatçıların eserlerinin sergilendiği bir açık hava heykel müzesidir.

Kampüste 230 kişilik profesyonel bir tiyatro, Newton teleskoplu bir gözlemevi, tam donanımlı bilim laboratuvarları, 3.800 dönümlük Black Rock Orman Konsorsiyumu'na erişim, bir spor salonu, beş tenis kortu, yepyeni bir spor sahası, bir seramik stüdyosu, bir sera, müzik uygulama odaları ve bir kayıt stüdyosu bulunmaktadır.

The Storm King School Müfredat ve Programlar

Storm King School geleneksel Amerikan diplomasının yanında Advanced Placement eğitimi de sağlamaktadır.

AP için sunulan dersler şunlardır: Finite Math / Advanced Calculus / Advanced Math Topics / AP Calculus / AP Statistics / Honors British Literature / Film & Literature / Contemporary World Literature / AP English / Local History of the Hudson Valley / International Relations / Advanced Economics / Comparative Government / Advanced Psychology / American Sign Language / Honors Chemistry / Environmental Science / Earth Science / AP Computer Science / AP Biology / AP Physics / Spanish 1-4 / Chinese 1-3 / American Sign Language 1-3 / Animation / Advanced Studio Art / Digital Photography / Digital Design / Creative Technology and Design / Video Production / Broadcasting / Acting / Stagecraft / Dance and Advanced Dance / Music Production / AP Advanced Music Theory / AP Studio Art / AP Art History.

Öğrencilere yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme, işbirliği içinde olma, sorumluluk, liderlik  gibi yaşamda ihtiyaç duyacağı becerileri kazandırmaya yönelik İmza programlar aşağıda belirtilmiştir.

1- Capstone Projesi, üçüncü sınıfın ilkbaharında başlayan ve son sınıfın sonbaharında tamamlanan gönüllü, bağımsız bir araştırma projesidir. Proje 21. yüzyıl için gerekli becerileri kazandırmaya odaklanır: stratejik okuma, yazma, araştırma, problem çözme, teknolojik yeterlilik, işbirliği ve sözlü sunum becerileri.

2- Q-Terms, öğretmen ve öğrencilere özel bir tutku ve merak duydukları konuları daha derinlemesine keşfetme şansı veren kısa, yoğun kurslardır. Öğrenciler her gün aynı sınıf ve eğitmenlerle buluşurlar ve sadece seçtikleri Q-Term ile ilgili konuyu takip ederler. Bu projede, öğrencilerin proje tabanlı öğrenme, yaratıcı tasarım yetenekleri geliştirilir.

3- Yurtiçi ve Uluslararası Seyahatler. Storm King öğrencileri Kosta Rika, Peru, Fiji, Küba, Galapagos Adaları, New York City, Boston, Adirondacks ve daha pek çok yere yapılan gezilerle ufuklarını genişletir, farklı kültürleri deneyimler ve doğal dünyayı öğrenirler.

The Storm King School Müfredat Dışı Etkinlikler

Öğrenci Kulüpleri aşağıda belirtilmiştir.

Acapella / Animation Club / Art Club / Blue Key Club / BLSU (Black Latino Student Union) / Board Games Club / Boat Building Club / Cooking Club / Creative Arts & Literary Publication Club / Creativity Plus / Crochet Club / Dance/Cheer Club / Dance Club / Drama Club / Dr. Who Club / E-Club (Online Gaming) / Film Club / Girls Fitness Club / Golf Club / History of Knowledge/Greek Geeks Club / Improv Club / Math/Computer Science Club / Model UN / Music Club / Psychology Think-Tank / Rock Club / Spectrum (LGBT Awareness) / Sports Broadcasting Club / Student Entertainment Committee / Theater Technology Club / Video-Production Club / Yoga ClubYapılan Sporlar: Girls Soccer / Boys Soccer / Volleyball / Cross-Country / Fitness / Crew / Hiking / Boys Basketball / Girls Basketball / E-Sports / Fencing / Bowling / Rock Climbing / Wrestling / Fitness / Girls Tennis / Boys Tennis / Girls Lacrosse / Boys Lacrosse / Baseball / Softball / Mountain Biking / Ultimate Frisbee.

The Storm King School Konaklama Seçenekleri

130'dan fazla öğrenci kampüste yaşamaktadır. 4 erkek, 2 kız öğrenci yurdunun bulunduğu okulun en küçük yurdunda 10, en büyük yurdunda 40 öğrenci bulunmaktadır. Yurt odalarının çoğu iki kişilik olarak düzenlenmiştir, ancak birkaç tek kişilik ve üç kişilik oda da vardır. Spy Rock and Cottage gibi bazı yurtlar büyüleyici dağ evlerine, diğerleri ise güzel tuğla binalara bakmaktadır.

The Storm King School – Eğitim ve Üniversite Başarıları

Storm King School mezunları, Cornell Üniversitesi, Chicago Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Georgetown Üniversitesi, Tufts Üniversitesi, Georgia Tech, NYU Stern İşletme Okulu, Northwestern Üniversitesi, Parsons Okulu gibi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi üniversitelerde eğitim hayatlarına devam ederler.

Okulun bazı istatistikleri şu şekildedir:

- SAT average: 1,250

- ACT average: 31

- Amerika'nın En İyi Yatılı Liseleri: 104 / 408

- Amerika'nın En İyi Üniversite Hazırlık Özel Liseleri: 349 / 4180

- Amerika'nın En İyi Özel Liseleri: 403 / 4.290

- New York'taki En İyi Yatılı Liseler: 5 / 27

- New York'taki En İyi Üniversite Hazırlık Özel Liseleri: 35 / 249

- New York'taki En İyi Özel Liseler: 42 / 257

- New York'ta STEM için En İyi Liseler: 142 / 539

- New York'taki Sporcular için En İyi Liseler: 244 / 1750

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED