Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Washington Academy - East Machias, ME


Washington Academy – Amerika’da Lise Eğitimi

Washington Academy, Maine kıyısında, Atlas Okyanusu’na birkaç kilometre uzaklıkta lise eğitimi veren karma, yatılı ve gündüzlü özel bir okuldur. Yakın zamanda yenilenmiş olan kampüsünde dokuz eğitim ve etkinlik binası, üç yurt ve 22 atletizm sporu tesisine sahiptir. Öğrenci öğretmen oranı 1’e 13 olan okulda toplam 430 öğrenci uluslararası bir ortamda eğitim görmektedir.

Washington Academy, New England kasabası East Machias, Maine'de yer almaktadır. 75 dönümlük kampüs, küçük bir Amerika kasabasına özgü tüm güzellikleri sunar. İnsanların komşularını tanıdığı ve birbirini kolladığı kırsal bir ortamdır. Ülkedeki en düşük suç oranına sahip Maine, WA öğrencileri için güvenli bir sığınaktır.

Washington Academy Müfredat ve Programlar

Washington Academy Maine ile öğrenim son derece kişiselleştirilmiştir. Okul, herkesin potansiyeline ulaşabilmesi için farklı zorluk seviyelerinde çeşitli kurslar sunar. Hızlı öğrenenler için Advanced Placement (AP) kurslarının yanı sıra kolej ve üniversite hazırlık sınıfları da bulunur ve her öğrenci geleneksel Amerikan diplomasına sahip olarak mezun olmaktadır.

AP için sunulan dersler şunlardır: Biyoloji, Calculus AB, Calculus BC, Kimya, İngiliz Dili ve Kompozisyon, İngiliz Edebiyatı ve Kompozisyon, Avrupa Tarihi, Latin Dili, Fizik 1, İspanyol Dili ve Kültürü, İstatistik, ABD Tarihi.

İkinci diller: Çince, Latince, İspanyolca. Washington Academy, Ağustos ayında 4 haftalık bir yaz programında ESL (English as a Second Language) eğitimi vererek uluslararası öğrencilere dil hazırlık eğitimi de vermektedir.

Washington Academy, ayrıca deniz biyolojisi alanında sunduğu programlarla da ünlüdür.

Washington Academy Müfredat Dışı Etkinlikler

Washington Academy High School, öğrencilerin yeteneklerini keşfedebilecekleri, benzer düşüncede yakın arkadaşlar bulabilecekleri olabilecekleri bir okuldur. Matematik sevenler için okulun ödüllü bir matematik ekibi vardır. Tiyatro sevenler için Washington Players Troupe’ta tek perdelik tiyatro oyunları sergileyebilirler. Washington Academy’de öğrencinin ilgisini çeken bir kulüp veya aktivite yoksa kendi etkinliklerini yaratmaları için teşvik edilirler.

Washington Academy'nin tesisleri arasında endüstriyel sanatlar binası, spor salonu, çeşitli spor sahaları ve kortları, güzel sanatlar binası ve büyük bir müzik salonu bulunmaktadır.

Washington Academy’nin bünyesindeki kulüplerin bazıları şunlardır:

Drama / Science Club / Envirothon / National Honor Society / Sustainability Club / Student CouncilTeens4Christ / Homecoming Committee / A Capella / Jazz Band / Junior Prom Committee / Gay-Straight-Transgender Alliance (GSTA) / Math Team / Art Club / Digital Art Club

Öğrencilerin yapabileceği sporların bazıları şunlardır:

Baseball, Basketball, Cheerleading, Cross Country Running, Football, Snowboarding, Soccer, Softball, Swimming, Tennis, Track and Field, Wrestling

Washington Academy Konaklama Seçenekleri

Washington Academy, hem erkek hem de kız öğrenci yurtlarının yanı sıra aile yerleştirme hizmeti sunmaktadır.

- Öğrenci Yurtları : Çoğu öğrenci Akademinin geniş yurtlarında yaşar. Cates Kız Yurdu 32 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Ayrıca İki erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır: 12 öğrencinin kaldığı Larson Yurdu ve 48 öğrencinin kaldığı Talbot Yurdu.

Tüm yurtlar aydınlıktır, konforludur ve profesyonel bir kadro tarafından düzenli tutulmaktadır. Her yurtta kablosuz internet bulunur. Yurt velileri yurtlarda yaşar ve 24 saat gözetim ve destek sağlar. İlave yurt personeli, öğrencileri alışverişe götürür, gerekirse doktora götürür ve duygusal destek verir. Yatılı öğrenciler, hafta sonu gezileri ve etkinlikleri, aile tarzı akşam yemekleri ve günlük ders dışı etkinliklerle mutlu bir yurt yaşamı sürerler.

- Aile Yanı : Her yıl birkaç WA öğrencisi yerel bir Amerikan ailesiyle birlikte yaşar. Ev sahibi aileler özenle seçilir. Dost canlısıdırlar ve evlerini ve hayatlarını WA öğrencilerine açmaya, yemeklerini paylaşmaya, birlikte sinemaya gitmeye ve aile gezilerine çıkmaya heveslidirler.

Washington Academy Eğitim ve Üniversite Başarıları

Washington Academy USA, lise sonrası eğitim kurumlarına %96'lık bir giriş oranına sahiptir. Ortalama 1804 SAT puanı ile öğrenciler, Penn State University, Purdue University, Michigan State, Binghamton, Boston College ve Boston University, NYU ve MIT gibi ABD'nin her yerindeki üniversitelere girerler.

WA Washington Academy Lisesi'nin bazı istatistikleri şu şekildedir:

 • - Amerika'nın En İyi Yatılı Liseleri: 402 / 408
 • - Maine'deki En Çeşitli Özel Liseler: 15 / 56
 • - Maine'deki En İyi Yatılı Liseler: 16 / 16
 • - Maine'deki En İyi Üniversite Hazırlık Özel Liseleri: 21 / 29
 • - Maine'deki En İyi Özel Liseler: 25 / 29
 • - Maine'deki STEM için En İyi Liseler: 47 / 49
 • - Maine'deki Sporcular için En İyi Liseler: 52 / 175
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED