Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Oakwood Friends School - New York, NY


Oakwood Friends School – Amerika’da Lise Eğitimi

Oakwood Friends School, geçmişi 1796 yılına dayanan New York Eyaleti'nin en eski karma eğitim veren yatılı ve gündüzlü okuludur. 6.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim verilen okul 165 öğrenci kapasitelidir. Okuldaki international öğrenci oranı %24’tür. New York eyaletinin Poughkeepsie şehrinde bulunan kolej kampüsünden Manhattan 1,5 saat uzaklıktadır.

Oakwood Friends School’un 63 dönümlük kampüsünde bir sanat stüdyosu, bir seramik stüdyosu, bir kara kutu tiyatrosu, bir fotoğraf stüdyosu ve karanlık oda, büyük bir spor salonu, tenis kortları ve bir spor sahası bulunmaktadır. Okul sahip olduğu güneş tarlası sayesinde kendi elektriğini kendisi üretmektedir. Kolej aynı zamanda sahip olduğu ve öğrencileri tarafından işletilen sera sayesinde kendi sebze ve meyvelerini üretmektedir.

Gazeteci Juan Williams, şair Mark Strand, müzisyen Bonnie Raitt, aktivist Lucretia Mott ve bilim insanı Jennifer Yee okulun ünlü mezunları arasındadır.

Oakwood Friends School Müfredatı ve Programlar

Oakwood Friends School Upper School ve Middle School olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşmaktadır. 9-12. sınıf öğrenciler Upper School’da eğitim alırken, 6-8.sınıf öğrenciler Middle School’da eğitim almaktadır.

Amerikan Diploma programları sunulan kolejde öğrenciler İngilizce, Dünya Dilleri, Tarih, Matematik, Bilim, Sanat ve Beden Eğitimi derslerinden sorumlu olmaktadır.

Ayrıca akademik olarak güçlü öğrencilerin katılım gösterdiği Advanced Placement (AP) programları da sunan kolejde Biyoloji, Calculus AB, Calculus BC, Kimya, İngiliz Dili ve Kompozisyon, İngiliz Edebiyatı ve Kompozisyon, Fransız Dili ve Kültürü, İspanyol Dili ve Kültürü AP programlarını oluşturan dersler arasındadır.

Oakwood School Aktiviteleri

Ders dışı aktivitelere, sanata ve spora çok önem veren Oakwood Friends School bünyesinde farklı branşlarda sanat ve spor çalışmaları sunulmakta, hafta sonları ise öğrencilerin Amerika deneyimlerini geliştirmek için çeşitli turlar düzenlenmektedir.

Spor, Oakwood Friend School yaşamının temel bir parçasıdır. Okulun farklı branşlarda çeşitli spor takımları ve akademileri bulunmaktadır. Kolejin en önde gelen sporları Futbol, Voleybol, Kros, Basketbol, Fitness, Karma Dövüş Sanatları ve Tenistir.

Sanat alanında ise Seramik, Çizim, Fotoğraf, Sahne Çalışmaları, Tiyatro, Tasarım ve Prodüksiyon, Müzik, Müzik, Müzik Prodüksiyonu ve Orkestra çalışmaları yapılmaktadır. Okul özellikle müzik, tiyatro, fotoğraf ve görsel sanatlar alanında güçlü bir kadroya sahiptir.

Bir çok kulübe sahip olan kolejde öğrencilerin en fazla ilgi gösterdiği kulüpler; Akademi Kulübü, Hayvan Hakları Kulübü, Anime Kulübü, Kitap Kulübü, İşletme Kulübü, Kaligrafi Kulübü, Satranç Kulübü, Dans Takımı, Fitness Kulübü, Kütüphane Kulübü, Birleşmiş Milletler Model Kulübü, Doğal Sanat Kulübü, Gazete Kulübü, Balo Komitesi ve Kayak Kulübü gelmektedir.

Oakwood Friends School Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler çamaşırhane, mutfak ve salonlara erişimi olan çift kişilik odalarda yaşarlar. Öğrenciler düzenli olarak restoranlar ve spor etkinlikleri gibi yerlere kampüs dışına seyahat ederler.

Oakwood Friends School konaklama talep eden öğrencilerine kampüs içerisinde bulunan yurtları sunmaktadır. Öğrencilerin rahatı ve konforu düşünülerek tasarlanmış yurt odalarında öğrenciler yaş gruplarına göre iki kişilik odalarda konaklamaktadır. Konaklamalar 9-12. Sınıf öğrenciler içindir.

Tüm odalar yüksek hızlı Wi-Fi, kablolu internet bağlantıları, ortak alanlarda mutfak, öğrenci salonu, havadar açık alanlar, oyun konsolları gibi çeşitli donanımlara sahiptir.

Dünya mutfaklarından seçilen çok sağlıklı yemekler sunulan öğrencilere ayrıca gün içerisinde çeşitli meyveler ve atıştırmalıklar da verilmektedir.

Oakwood Friends School Üniversite Başarıları

Geçen yıl %100 üniversite yerleşme başarısı sağlan Oakwood Friends School öğrencileri dünyanın bir çok üniversitesinde kendisine yer bulmuştur.

Mezunların büyük çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversiteleri tercih etmiştir. Öğrencilerin yerleşme başarısı sağladığı bazı üniversiteler şunlardır:

American University, Barnard College, Boston College, Boston University, Brandeis University, Brown University, Case Western Reserve University, Clark University, Colby College, Colgate University, Connecticut College, Cornell University, Emory University, Fordham University, George Washington University, Hobart and William Smith Colleges, Macalester College, Massachusetts Institute of Technology, Middlebury College, Mount Holyoke College, Muhlenberg College, New York University, Northeastern University, Oberlin College, Pennsylvania State University, Sarah Lawrence College, Smith College, Syracuse University, Tulane University, University of Michigan, University of Pennsylvania, University of Southern California.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED