Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

CATS Academy - Boston, MA


CATS Academy Boston - Amerika'da Lise Eğitimi

CATS College, İngiltere'de; Londra, Cambridge, Canterbury şehirlerinde, Amerika'da ise Boston şehrinde kampüsleri bulunan dünyanın en iyi uluslararası liselerinden biridir. 60 yıl önce kurulan CATS Education; Canterbury kampüsüyle eğitim hayatına başlamış; sahip olduğu akademik kalite ve güven sayesinde İngiltere‘de 3 – Amerika ‘da bir kolej açarak, toplam 4 koleje ulaşmıştır.

CATS Academy Boston, Akademik eğitim kalbi olarak bilinen, Boston MA de, Boston un merkezine 20 dakika uzaklıkta Braintree bölgesinde yer alır. 8 hektardan fazla alan üzerine kurulu 45 milyon dolara mal olan yeni kampüs, 6 dil laboratuvarı, 9 fen laboratuvarı, 7 müzik odası, 3 güzel sanatlar atölyesi, tiyatro alanları, geniş bir çalışma alanı ve öğrenci salonu ile birer tane işletme ve moda laboratuvarı içeren, 43 sınıf ve 449 kişiye hizmet veren 5 yurt binasından oluşmaktadır.

CATS Academy Boston, geleneksel bir Amerikan yatılı okulunun deneyim ve değerlerini yeni ve modern bir kampüs ile birleştiren, 9 ile 12. sınıf arası, bir dönemden 4 yıla kadar eğitim sunan, üniversite girişlerindeki başarısından dolayı yılda 150 den fazla Amerikan üniversitesinin ziyaret ettiği başarılı bir okuldur. 

CATS Academy Boston Müfredatı ve Sunulan Programlar

CATS Academy Boston müfredatında; Amerika lise diploma programı, Advanced Placement (AP) programı, ve lise hazırlık programı ve yaz dönemi için uluslararası öğrencilerin katılımına açık İngilizce yaz kampı programları mevcuttur. Ayrıca okul tarafından IVY League, STEM Programı, Textiles and Fashion Design, Illustration and Comics ve CATS Extra (İngilizce dil eğitimi) programları sunulmaktadır.

CATS Academy Boston AP Dersleri : Computer Science, Computer Science – Principles, Studio 2-D Design, Drawing, Art History, English Language and Composition, Biology, Chemistry, Environmental Science, Physics C: Electricity and Magnetism, Physics C: Mechanics, Calculus, Statistics, United States History, European History, Human Geography, Macroeconomics, Microeconomics, Spanish Language and Culture, French Language and Culture

CATS Academy Boston Sanat Dersleri : Visual Arts - Studio 2-D Design, Drawing & Painting, Fashion Digital Imaging, Photography, Video Production, Computer-Aided –Design (CAD), Visual Storytelling, Art & Design Performing Arts - Acting, Theatre, Chorus, Music, Business of Music, Music Technology and Instrumental Ensemble

CATS Academy Boston Spor Çalışmaları : Indoor Athletics, Basketball, Handball, Volleyball, Futsal, Cheerleading, Soccer, Ultimate Frisbee, Outdoor Athletics, Rock Climbing, Cross Country, Badminton, Jujitsu, Muy Tai Boxing, Gymnastics, Yoga, Tai Kwon Do, Indoor rowing, Running club, Tennis, Sports on the lawn, Hill walking

CATS Academy Boston Aktiviteler ve Kulüpler : Math Club, Robotics Club, Musical Club, Arts Club, Newspaper Club, Year Book Club, Fashion Club, Student You Tube Channel, Photography Club, Rock Band, Fashion Club, Research Club, Business Club, Social Media Club, Community Club, Model United Nations (MUN) Club,, Astronomy club, Board games and chess, Coding/Java, Debating, Book club, History society gibi aktiviteler ve kulüpler de sunulmaktadır.

Kolej mezunlarının yerleştiği bazı üniversiteler : Washington University - St. Louis, Tufts University, New York University, Boston College, University of Rochester, Brandeis University, Boston University, Northeastern University, University of California, Penn. State University, University of Washington, Fordham University, University of Maryland, Miami University, Oxford, University of Iowa, Michigan State, University of California Santa Cruz, University of Delaware, University of San Diego ve fazlası…..

CATS Academy Boston öğrencilerine kampüs içerisinde yurt konaklaması veya aile yanında konaklama imkanı sunmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED