Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Leman Manhattan Preparatory School - New York, NY


Léman Manhattan Preparatory School – Amerika’da Lise Eğitimi

New York şehrinin en tarihi bölgesinin kalbinde yer alan Léman Manhattan Preparatory School (LMPS), karma eğitim veren, gündüzlü ve yatılı özel bir okuldur. En erken sınıflardan itibaren öğrenci kabul eden okul lise eğitimi de vermektedir. 70’den fazla ulusun temsil edildiği LMPS’de temel olarak Uluslararası Bakalorya (IB) eğitimi verilir. LMPS 750 öğrenci kapasitesine sahiptir. Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı 18, öğrenci öğretmen oranı 6’ya 1’dir.

New York City’deki tek yatılı programa sahip olan LMPS 2012 yılında yatılı programını sadece 9-12. sınıflar için açmıştır. Tüm kıtalardan ve ülkelerden 100 kadar yatılı öğrenci kabul eden okuldaki İngilizce Dil Öğrenimi desteği sayesinde gündüzlü öğrenci nüfusuyla tamamen iç içe bir eğitim alabilmektedirler.

Léman Manhattan’ın lise kampüsü tarihi Cunard Building'de yer alır. İçi ışık dolu sınıflarda öğrenciler New York Limanı’nı ve Özgürlük Anıtı'nı panoramik bir şekilde görebilmektedir. Bu inanılmaz tesiste ayrıca bir araştırma kütüphanesi, sanat ve müzik stüdyoları, birden fazla teknoloji laboratuvarı, bir kafe ve 25 metrelik bir havuz, tam boy spor salonu ve tam donanımlı fitness merkezi dâhil spor tesisleri bulunmaktadır.

Léman Manhattan Preparatory School Müfredat ve Programlar

Léman Manhattan Preparatory School, akademik mükemmellik için dünya çapında altın standart haline gelen ve en iyi kolejler ve üniversiteler tarafından aranan bir sertifika olarak bilinen Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programını sunmaktadır.

Neden Léman'da IB Eğitim almanız gerektiğiyle ilgili bilgilere yazının devamında ulaşabilirsiniz.

• Ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi kolejler ve üniversiteler tarafından tanınır.

• Üniversite hazırlık müfredatında altın standart olarak kabul edilir.

• IB diplomalı öğrencilerin Harvard, Yale, Princeton, Columbia, Duke ve Stanford dâhil olmak üzere ABD'deki en seçkin üniversitelere kabul edilme olasılıkları %20'den daha fazladır.

• Üniversite kredisi kazanılabilir.

• IB öğrencileri, zorlu iş yükleriyle baş etme, zamanlarını yönetme ve yüklendikleri sorumlulukları gerçekleştirme konusunda yaşıtlarından daha başarılıdır.

Léman Manhattan, öğrencilerine Çince, Fransızca, Arapça ve İspanyolca ikinci dil eğitim programı da sağlamaktadır.

Léman Manhattan Preparatory School Müfredat Dışı Etkinlikler

Olağanüstü akademik fırsatlar sağlamanın yanı sıra Léman Manhattan, öğrencilere sanat, atletizm, teknoloji ve hizmet alanlarında güçlü bir dizi öğrenme deneyimi sunar. "Tamamen çocuklara yönelik" yaklaşımı, öğrencilerin tutkularını belirlemelerini ve sürdürmelerini ve üniversiteye giriş hedeflerinin peşinde koşarken kendilerini farklılaştırmalarını sağlar.

Léman Manhattan öğrencileri, basketbol ve voleyboldan squash ve yüzmeye kadar 45 rekabetçi atletik takımda spor yapmak için geniş fırsatlara sahiptir. İki kapalı yüzme havuzuna, bir kaya tırmanma duvarına, eksiksiz bir spor salonuna ve şehrin birçok parkına erişim ile Léman öğrencileri, kişisel olarak en iyisini elde etmek için zorlanır.

Léman, müzik, tiyatro ve görsel sanatlarda canlı bir Güzel Sanatlar programına sahiptir. Sanatsal deneyimlerin öğrencilerin hayatlarını zenginleştirdiğine, yaratıcı düşünceyi geliştirdiğine ve kendini keşfetme ve gerçekleştirme için eşsiz fırsatlar sunduğuna inanılır.

Léman öğrencileri ayrıca şehrin sonsuz kültürel kaynaklarından tam olarak yararlanır. Öğrenciler, Metropolitan Museum of Art, Memorial Sloan Kettering Cancer Center ve Juilliard Pre-College Division gibi saygın kurumlarda staj programlarıyla gerçek bir dünya deneyimi kazanırlar. Zenginleştirici hafta sonu etkinlikleri arasında Broadway gösterileri, NBA maçları, Central Park turları, New York Athletic Club'da fitness, Soho ve Fifth Avenue gibi hedef mahallelere geziler, film geceleri ve Manhattan'ın dünyaca ünlü restoranlarını keşfetme yer alır.

Bir IB Dünya Okulu olarak teknoloji Léman'daki bir öğrencinin yaşamının önemli bir parçasıdır ve öğrencilerin 21. yüzyılda dijital sorumluluk ve küresel vatandaşlığa giden yolda emin adımlarla ilerlemeleri için 12. sınıfa kadar müfredatın tamamına entegre edilmiştir. En genç öğrencilere kodlama ve mühendisliğin temelleri, Bilgisayar Bilimi ve Dijital Müzik alanlarında ek bilgiler ve beceriler sağlanır.

Léman Manhattan Preparatory School Konaklama Seçenekleri

Léman Manhattan High School öğrencileri, eğitim gördükleri kampüse kısa yürüyüş mesafesinde, şehrin ana ulaşım hatlarına ve ilgi çekici yerlerine yakın, etkileyici bir Art Deco konut binasında, 37 Wall Street'te bulunan modern dairelerde yaşarlar. Her süit kendi mutfağı, banyosu, çalışma alanı, Wi-Fi ve yüksek teknoloji güvenlik sistemi ile donatılmıştır.

Öğrenciler, çamaşırhane, temizlik hizmetleri ve şeflerin hazırladığı yemek vb. olanaklardan yararlanır. Kendini işine adamış ve deneyimli yurt danışmanları, yatılı öğrencilerin günlük yaşamlarıyla ilgilenir ve akademik ve sosyal olarak gelişmek için ihtiyaç duydukları kaynaklara sahip olmalarını sağlar.

Léman Manhattan Preparatory School Eğitim ve Üniversite Başarıları

Léman öğrencileri, Kolej Danışmanlığı Ofisi tarafından kendilerine sunulan çok sayıda kaynaktan ve öğrencilerin kendileriyle uyumlu doğru okulu bulmalarına yardımcı olmaya adanmış özel öğrenci ve aile danışmalarından hizmet alırlar.

Öğrencilerinin %80'ı son derece seçici kolejlere kabul edilen okulun kendi bölgesindeki sıralaması şöyledir:

 • - New York'taki En İyi Yatılı Liseler sıralamasında: 6 / 27
 • - New York'taki En İyi Sanat Liseleri sıralamasında: 8 / 61
 • - New York'taki En İyi Özel K-12 Okulları sıralamasında: 35 / 110
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED