Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

MacDuffie School - Boston, MA


The MacDuffie School - Amerika'da Lise Eğitimi

The Macduffie School, Boston Massachusetts’de 1890 yılında kurulmuş en köklü özel okullarından biridir. Boston şehir merkezine 90 dakika, New York şehrine 2,5 saat uzaklıktadır.

Okulda 6. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrenciler eğitim görebilmektedir. 6 ve 8. sınıf Middle School (İlköğretim), 9 - 12 arası ise Upper School (Lise) olarak adlandırılır. MacDuffie School 300 öğrencisi ve düşük mevcutlu sınıfları ile Amerika’daki diğer özel okullar arasından öne çıkar. Her 6 öğrenciye bir öğretmen denk gelecek şekilde tüm eğitim teknolojilerini kullanarak eğitim verir. Okul %48 Amerikalı %52 yabanci oranıyla benzersiz bir öğrenci karışımına sahiptir. Diğer eyaletlerden ve farklı 19 ülkeden gelen yabancı öğrenciler kampüste bulunan iki yurtta, 2-3-4 kişilik odalarda konaklamaktadır.

MacDuffie School’un eğitim misyonu yalnızca akademik alanda başarı yakalamak değildir, aynı zamanda okul çok yönlü ve global dünyaya uyum sağlayabilecek bireyler yetiştirmeyi hedefler. Toplum, doğruluk, saygı, yaratıcılık, liderlik ve mükemmeliyet kavramlarını ilke edinen MacDuffie School eğitimin yalnızca sınıf içinde yaşananlarla sınırlı kalmadığının bilincindedir. MacDuffie School aynı zamanda, öğrencilerin yüksek etik standartlara ulaşmasını sağlamak ve kendi kişisel ve iş yaşamından ziyade dünyadan sorumlu, etkin ve ahlaki bireyler olmaları için teşvik etmekte olan sıkı bir Üniversite Hazırlık okuludur. Akademik standartlarını her zaman yüksek seviyede tutan okul, öğrencileri üniversiteye hazırlayan yolun her adımında onlara gerekli tüm ilgiyi ve desteği göstermeye hazırdır.

Boston ve New York şehir merkezlerine yakın olması nedeni ile eşsiz bir lokasyona, teknolojik donanıma, internete bağlı akıllı tahtalara, ferah sınıflara, özel güvenlik sistemlerinin kurulu olduğu korunaklı yurtlara, harika spor salonlarına sahip olan The MacDuffie School spora önem vermesi, özel sporcu bursları ile öğrencilerini ayrıca desteklemesi, dev kütüphanesi, Boston ve New York’a düzenlediği gezileri, öğrencilerine yıllık 10.000 $’ı aşkın varan eğitim bursları ile 120 yıldır eğitim veren Amerika Birleşik Devletleri'nin en yüksek standartlara sahip eğitim kurumlarından biridir. Ayrıca İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için hazırlık sınıfları vardır. Mezuniyet için öğrencilerin İngilizce, Matematik, Dünya Dilleri, Tarih, Laboratuvar Bilimleri ve Sanat derslerini başarı ile geçmeleri gerekmektedir.

MacDuffie School’da önem verilen sanat dalları arasında Çizim, Boyama, Heykel, Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık, Dans, Tiyatro, Müzik yer almaktadır. Okulda ayrıca öğrenci kulüpleri ve organizasyonlarının faaliyetlerine de oldukça önem verilir. Satranç, Münazara, Kiwanis Key, Matematik, Öğrenci Kültür Birliği, Masa Tenisi Kulübü bu öğrenci kulüplerinden sadece birkaçıdır. Öğrencilerin seçebileceği spor dalları arasında; Badminton, Baseball, Basketbol, Dövüş Sanatları, Kayak ve Snowboard, Futbol, Voleybol, Tenis yer almaktadır. MacDuffie School mezunları Amerika`nın en iyi üniversitelerinden kabul alıp, eğitimlerine bu üniversitelerde devam etmektedirler. Harvard, UC Berkeley, Hamilton, Brown, Cornell, Northwestern, Stanford, Tufts ve John Hopkins bu üniversitelerden sadece bazılarıdır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED