Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

North Broward Preparatory School - Miami, FL


North Broward Preparatory School – Amerika’da Lise Eğitimi

North Broward Preparatory School, okul öncesinden üniversiteye kadar eğitim sunan özel ve karma bir okuldur. 3-18 yaş arası öğrencilerin eğitim aldığı North Broward Preparatory School, 12-18 yaş arası öğrencilere kampüs içi konaklama imkanı sunmaktadır.

1957 yılında James Montgomery tarafından kurulan North Broward Preparatory School 2015 yılında dünyaca ünlü eğitim grubu olan Nord Anglia Education çatısı altına geçmiştir. Kevin Austin Jr., Brandon Doughty, Xavier Edwards, Ariana Grande ve Sammis Reyes okulun mezun ettiği ünlülerden bazılarıdır.

Florida eyaletinde bulunan North Broward Preparatory School, Boca Raton şehir merkezine 10 dakika, Fort Lauderdale'e 30 dakika, Amerika'nın dünyaca ünlü tatil şehri Miami'ye ise sadece 45 dakika uzaklıktadır.

1.657 öğrenci kapasiteli okul kampüsü yaklaşık 80 dönümlük bir alana yayılmış 21 binadan oluşan kolej tarzı bir kampüstür. Modern ve son teknolojiler kullanılarak tasarlanan tesisler, yontulmuş palmiyeler, yürüyüş yolları, çeşmeler ve göletlerin de yer aldığı muhteşem okul kampüsünde; modern derslikler, kütüphaneler, konaklama tesisleri, yemekhane ve kantin, öğrenci salonları, 10 müzik stüdyosu ve 2 piyano laboratuvarı, 4 görsel sanat stüdyosu, 3 medya laboratuvarı, STEAM Odası, makerspace, tasarım laboratuvarı ve robotik uzmanlık alanı, Global Wellness Center, spor odası ve fitness stüdyoları, futbol ve lakros için çok amaçlı çim saha, tenis kortları, yüzme havuzları, beyzbol ve softbol sahaları ve çok çeşitli alanlar bulunmaktadır.

North Broward Preparatory School Müfredatı ve Programlar

North Broward Hazırlık Lisesi'nde 9. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrenciler zorlu akademisyenler, onur sınıfları, AP ve IB sınıfları ve zenginleştirme programları aracılığıyla üniversiteye titizlikle hazırlanmaktadır. Öğrenciler, ilgi alanlarını keşfedebilecekleri, işbirliği yapmayı öğrenebilecekleri, eleştirel düşünebilecekleri ve üniversite hayatının zorluklarına hazırlanabilecekleri akademik olarak teşvik edici bir müfredata tabi tutulmaktadır.

Öğrenciler lise düzeyinde tercihlerine veya akademik yeteneklerine göre International Baccalaureate (IB) veya Advanced Placement (AP) programlarında eğitim almaktadır.

IB Programı

North Broward Hazırlık Okulu 2008 yılından bu yana akredite bir IB Dünya Okulu'dur ve Florida Eyaletinin en iyi IB okulu olarak bilinmektedir. Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı, öğrencileri üniversitede ve sonrasındaki yaşamda başarıya hazırlayan akademik açıdan zorlu ve dengeli bir eğitim programıdır. Öğrencilerin entelektüel, sosyal, duygusal ve fiziksel refahını ele almak için uygun zorluklarla evrensel bir iki yıllık lise müfredatı geliştirmek üzere tasarlanmıştır. IB, konuları altı grupta sınıflandırır. North Broward'daki her disiplin 11. ve 12. sınıflarda IB dersleri sunmaktadır.

IB'nin doğası gereği, tüm öğrenciler en az bir IB dersi almaktan fayda sağlayabilir. Çoğu öğrenci gerçekten de mezun olmadan önce bir veya daha fazla IB dersi almaktadır. Kursun başarıyla tamamlanması, o alanda bir "sertifika" ile sonuçlanır. NBPS öğrencileri IB Diploma Programının tamamını takip etmeyi seçebilirler. Bu, 1 "Core" ve Higher Level (hızlandırılmış) 3 IB dersi ile Standard Level (honour) 3 dersten oluşur.

Core bölümü şu bileşenlerden oluşur: Bilgi Kuramı (TOK); Genişletilmiş Deneme (EE); ve Yaratıcılık, Etkinlik, Hizmet (CAS) saatleri. Diploma almak için gereken puanlara ilişkin belirli şartlar vardır (altı ders, CAS ve TOK/EE için 24-45 puan aralığında).

IB kurslarındaki tüm öğrencilerin iç değerlendirmeleri (öğretmen tarafından dahili olarak puanlanır ve IB tarafından yönetilir), dış değerlendirmeleri (bir IB sınav görevlisi tarafından puanlanır) ve Mayıs ayında konu sonu sınavlarını (bir IB sınav görevlisi tarafından puanlanır) tamamlamaları gerekmektedir.

AP Programı

1998-99 öğretim yılından bu yana North Broward Hazırlık Okulu öğrencileri Advanced Placement (AP) kurslarına kayıt yaptırmaktadır. AP programı, öğrencileri bir kolej veya üniversitedeki giriş derslerini yansıtacak şekilde tasarlanmış kolej düzeyinde müfredatla zorlayan, ulusal olarak tanımlanmış titiz bir müfredattır. Program, öğrencilerin lisedeki fırsatlarını geliştirmek amacıyla College Board (SAT'ı hazırlayan aynı kuruluş) tarafından oluşturulmuştur.

AP Programı, lise öğrencilerine bir dönemlik üniversite düzeyinde bir derse eşdeğer bir program sunmaktadır. AP öğretmenleri, öğrencilerin kendi yıllarının ilerisindeki müfredatla başa çıkmalarına olanak tanıyan öğrenme ortamlarında öğrencileri destekler. Birçok üniversite AP sınavını başarıyla tamamlayan öğrencileri giriş seviyesindeki derslerden muafiyet ve/veya mezuniyet kredisi ile ödüllendirmektedir. Öğrenciler AP sınavlarına Mayıs ayında girerler.

AP sınavlarının çoğu, çoktan seçmeli soruları kompozisyon veya problem çözme formatında bir serbest cevap bölümüyle birleştirir. AP Stüdyo Sanatı ve AP Müzik, bu iki disipline özgü başka bileşenlere sahiptir. Her AP sınavı için bir ücret alınmaktadır ve bu ücret kurs açıklamasında belirtilmektedir. Bir AP sınavına girilmemesi, ders için kredi kaybına neden olabilir.

AP Programında Sunulan Dersler : Human Geography, World History : Modern, United States History, US Government and Politics, Psychology, Studio Art Drawing Portfolio, Music Theory, Calculus AB, Calculus BC, Statistics, Biology, Chemistry, Physics C: Mechanics, Computer Science A, Computer Science Principles.

Lise öncesinde eğitim alan öğrencilere ise Middle School (12-14 yaş), Lower School (6-11 yaş) ve Early Childhood (3-5 yaş) olmak üzere Amerika Diploma müfredatına uygun çeşitli dersler sunulmaktadır.

North Broward Preparatory School Müfredat Dışı Programlar

North Broward Preparatory School sunduğu müfredat dışında, öğrencilerin ders dışı zamanlarda kendilerini her alanda geliştirmeleri için üstün nitelikli ders dışı müfredat seçenekleri sunmaktadır. Okul tarafından yaratıcılık, bilim ve sosyal etki alanlarında en iyi küresel kurumların liderlerini takip ederek ve onlarla etkileşim kurarak, öğrencilere ileriyi düşünmeleri için en iyi araçlar sunulmaktadır.

- Partnerlikler : North Broward Preparatory School öğrencilerin çeşitli alanlarda kendini geliştirebilmeleri için MIT (Massachusetts Institute of Technology), UNICEF ve The Juilliard School (Müzik Okulu) ile partnerlik yapmaktadır.

- Öğrenci Kulüpleri : Ortaokul ve lise boyunca öğrenciler kulüpler aracılığıyla ilgi alanlarının peşinden gider ve en üst düzey yarışmalarda mücadele ederler. Okul tarafından sunulan kulüpler şunlardır : Key Club, Interact Club, Samaritan 365, Best Buddies, Let Her Learn, Social Actions Club, National Honors Society, Rho Kappa, Science National Honor Society, Tri - M Music Honor Society, National Spanish Honor Society, National Art Honor Society, French National Honor Society, National Chinese Honor Society, Math Honor Society, English Honor Society, Education Rocks, Expedition Club, Kids for Wish Kids, Operation Smile, SCOPE, Sibling Support, Pre - Med Club, Journalism Club (Brainwash), Eaglebotics, Peace Love Books, Psychology Club, Film Club, Feltingoff SAVE Promise Club, Gender and Sexuality Alliance, Photography Club, Academia Club, Computer Science Club, Level the Field, Model UN, Mock Trial, Science Research Club, Youth Activism, Deca Club, Chinese Language and Culture Club, Hebrew Language and Culture Club, Multicultural Club, Debate Team, Senior International Thespians, NBPS Spirit Club, FIDM Fashion Club, NBPS Chess Club, Genocide Education / Prevention Club, Environmental Science Club, Manga and Comic Book Club, Jam The Prep, Girls Who Code, Personal Finance and Investment Club, Civics Club.

- Spor Çalışmaları : North Broward Preparatory School'un muhteşem 80 dönümlük kampüsünde bir çok sporun yapılabileceği spor alanları ve sahaları mevcuttur. Okulun spor takımı olan NBP Athletics bir çok dalda profesyonel spor takımları vardır. Yerel liglerde Eagles (Kartallar) olarak bilinen NPB Athletics'in Atletizm, Basketbol, Beysbol, Buz Hokeyi, Futbol, Lakros, Softbol, Tenis, Voleybol ve Ponpon Kız takımları bulunmaktadır. Okulun spor takımları için www.nbpsathletics.org web sayfasını inceleyebilirsiniz.

- Sanat Çalışmaları : Okul öğrencilerini yaratıcı düşünme, bağlantı kurma, sanatsal başarı ve hassas bir estetik farkındalık başta olmak üzere geniş eğilimleri ve becerileri teşvik eden canlı bir sanat müfredatı sunmaktadır. Okulun öğrencileri ve mezunları, ABD Sanatta Başkanlık Bursları, Ulusal YoungArts Vakfı, Silver Knights Ödülleri, Cappies Ödülleri ve Uluslararası Vurmalı Sanatlar Topluluğu gibi ödülleri kazanmışlardır. Mezunlar NYU Tisch School of the Arts, Eastman School of Music, New England Conservatory ve Rhode Island School of Design gibi seçkin kurumlara kabul edilmiştir. Okulun Sanat Akademisinde Dans, Performans Sanatları, Medya, Güzel Sanatlar & El Sanatları, Müzik, Tiyatro ve Görsel Sanatlar alanlarında çok çeşitli müfredat dışı eğitimler sunulmaktadır.

- STEAM Çalışmaları : STEAM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) çalışmaları sunan okul, öğrencilerinin programlama, mühendislik, robotik ve tasarım alanlarında entegre kurslara katılmalarına olanak tanır. Okul; öğrencilerin 3D baskı, lazer kesiciler, köpük kesiciler, vinil kesiciler ve diğer araçları kullanarak prototipler oluşturabilecekleri Fab Laboratuvarına sahiptir.

- Girişimcilik Çalışmaları : North Broward Preparatory School Girişimcilik Çalışmaları Programı, deneyimsel iş öğreniminde temel almak isteyen lise öğrencileri içindir. Bu programda öğrenciler gerçek yatırımcılara ve sektör uzmanlarına sunumlar yapmakta, mevcut işletmeler ve CEO'lar için gerçek sorunları çözüyor ve yerel girişimcilerden start-up oluşturma, finans, satış, pazarlama, iş ve patent hukuku, finansman ilkeleri, etik ve markalaşma konularında mentorluk almaktadır. Program öğrencileri işletme ve girişimcilik ilkeleriyle tam olarak donatmaktadır.

- Geziler : Ayrıca okul tarafından sunulan programlar sayesinde öğrenciler sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki şehirleri keşfetmekle kalmayacak, bir çok civar ülkeyi de ziyaret etme şansına sahip olacaklardır.

North Broward Preparatory School'da Konaklama

North Broward Preparatory School 12 yaştan itibaren konaklama ihtiyacı olan öğrencilerini 80 dönümlük kampüsü içinde bulunan ve 1-2 kişilik odalardan oluşan yatakhanelerde ağırlamaktadır. International Village olarak isimlendirilen konaklama birimlerinde; öğrencilerin konaklama ve bakımından sorumlu 7/24 görevli olan 9 profesyonel çalışan, 14 tam zamanlı yurt ebeveyni, geniş, modern çift ve tek kişilik odalar, gece çalışma saatlerinde konu alanı desteği, her hafta sonu planlanan etkinlikler ve sosyal deneyimlerin yanı sıra Sonbahar ve Bahar Tatili gezileri, klinikte yerinde tıbbi bakım, ortak alanlarda mini mutfak, otomatlar, çamaşır yıkama olanakları, atıştırmalık salonları, sosyal oyunlar ve eğlenceler ile wi-fi imkanlar bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca grup etkinlikleri, toplantılar veya sunumlar için sessiz çalışma odalarına ve konferans salonlarına sahiptir.

Tüm yatılı öğrencilere her gün çeşitli dünya mutfaklarından sağlıklı ve besleyici üç öğün yemek sunulmaktadır.

North Broward Preparatory School Üniversite Başarıları

Florida eyaletinin en başarılı yatılı IB koleji olarak bilinen North Broward Preparatory School, Amerika Birleşik Devletleri'nin en başarılı okullarını derleyen Niche verilerine göre ise tüm kulvarlarda Florida'nın en başarılı 4.kolejidir ve A+ kategoridedir.

North Broward Preparatory School'un son mezunları dünyanın çeşitli üniversitelerinden toplamda 25 milyon USD burs hakkı kazanmıştır. Bu üniversiteler arasında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Harvard, Stanford ve University Chicago gibi üniversiteler de yer almaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED