Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Fryeburg Academy - Fryeburg, ME


Fryeburg Academy – Amerika’da Lise Eğitimi

Fryeburg Academy, 1962 yılında James F. Hanrahan tarafından kurulmuş, NEASC tarafından akredite edilmiş özel, karma ve yatılı bir kolejdir. 9-12. sınıf arası lise seviyesindeki öğrencilere eğitim verilen kolej yaklaşık 150 öğrenci kapasitelidir. Kolej erkek okulu olarak kurulmuş olsa da 2021 yılından itibaren kız öğrencileri de kabul etmeye başlamış ve karma bir hale gelmiştir.

Fryeburg Academy Amerika Birleşik Devletleri Connecticut’ta Montville şehrine bağlı Oakdale semtinde bulunmaktadır. New York ve Boston gibi ünlü Amerikan şehirlerine uzaklık 3 saatten daha azdır. Göl kenarında 110 dönümlük muhteşem bir kampüse sahip olan Fryeburg Academy kampüsü tarlalar, parkurlar ve ormanlık alanlar ile çevrilidir. Kampüs içerisinde modern eğitim merkezleri ve derslikler, kütüphane, jimnastik salonu, atletizm parkuru, çeşitli sporlar için oyun alanları, tekne istasyonu, şapel, bilgisayar odaları, öğrenci salonları ve plaj gibi donanımlar bulunmaktadır.

Akademik başarısının yanı sıra özellikle basketbol alanında çok başarılı bir kolej olan Fryeburg Academy mezunları arasında bir çok ünlü basketbolcu vardır. NBA basketbolcularından Charlie Brown Jr, Quincy Douby, Andre Drummond, Devin Ebanks, Damion Lee, Eric Paschall, Edwin Ubiles ve Yuta Watanabe STM mezunu basketbolculardan sadece birkaçıdır.

Fryeburg Academy Müfredatı ve Programlar

STM felsefesi, her öğrenciye kendi benzersiz öğrenme yaklaşımına sahip bir birey olarak davranmaktır. Maksimum 8 kişilik sınıflarda eğitim sunulan kolejde öğrencilere bireysel ilgi ve destek verilmektedir. Ayrıca okuldaki her 7 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir. Böylece her gün derslerden sonra ek akademik destek sağlanmakta ve öğrenciler zorlandıkları alanları güçlendirmektedir.

STM müfredatı, tüm öğrencilerin üniversiteye kabul edilmesini sağlamak için geliştirilmiştir. Fryeburg Academy öğrencileri, en az 18 zorunlu ders kredisini tamamladıklarında Amerikan Diploması almaya hak kazanmaktadır. Çoğu ders ders tek kredilik derslerdir. Zorunlu ders olarak öğrencilerin İngiliz Edebiyatı & Kompozisyon, Matematik, Tarih, Yabancı Diller, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sanat alanlarında kredilerini tamamlamaları gerekmektedir.

Talep eden 12.sınıf öğrencilerine ise Advanced Placement (AP) programları da sunulmaktadır. Küçük gruplar halinde sunulan AP programlarında; AP Mikro ve Makro Ekonomi, AP ABD Hükümeti, AP Matematik, Üniversiteye Hazırlık Fiziği ve Üniversiteye Hazırlık Kimyası dersleri verilmektedir.

Fryeburg Academy Aktiviteleri

Spor, sanat, geniş bir kulüp ve etkinlik listesi sunulan Fryeburg Academy’de öğrenciler ilgili alanlarına veya yeteneklerine göre çeşitli ders dışı aktivitelerden faydalanabilmektedir. Ayrıca hafta sonları bir çok gezi programı ile öğrenciler Amerika deneyimi yaşamakta ve yeni yerler keşfetmektedir.

Okulun futbol ve basketbol takımı ABD içerisindeki kolejler arasında oldukça tanınmaktadır. Ayrıca Atletizm takımı da son yıllarda bir çok başarı yakalayarak dikkat çekmiştir. Kolej bünyesinde sunulan diğer sporlar arasında beyzbol, judo, lakros, yelken, tenis ve güreş bulunmaktadır.

Spor çalışmaları dışında ise hem sanat hem akademik hem de kültürel olarak bir çok kulüp bulunmaktadır. Kulüplerden bazıları : Sanat Kulübü, Satranç Kulübü, Toplum Hizmeti Kulübü, Yemek Kulübü, Bisiklet Kulübü, Drone Kulübü, E-Spor Takımı, Fransızca Kulübü, Dövüş Sanatları Kulübü, Film Kulübü, Müzik Kulübü, Ulusal Onur Topluluğu, Açık Hava Kulübü, Masa Tenisi Kulübü, Robotik Kulübü, Su Sporları Kulübü, Zumba Kulübü

Fryeburg Academy Konaklama Seçenekleri

%100 yatılı bir okul olan Fryeburg Academy, az sayıdaki öğrenci kontenjanı sayesinde yaşam boyu süren ilişkilerin doğduğu sıcak bir aile ortamı vadetmektedir. Yurtlarda öğrencilerin birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluk olması için sürekli destek ve rehberlik hizmeti sunulan okulda, veliler ile de düzenli olarak grup toplantıları yapılmakta ve öğrencilerin ailelerinin de birbirlerini tanıması sağlanmaktadır.

Okul kampüsünde öğrencilerin konforu düşünülerek tasarlanmış 2 katlı 3 adet öğrenci yurdu bulunmaktadır. Odaların çoğu çift kişilik olup, sınırlı sayıda tek kişilik odalar da mevcuttur. Yurtların her katında öğrencilerin ortak kullanımına açık salonlar bulunmakta, öğrenciler salon içerisindeki TV ve mutfak ünitelerinden faydalanabilmektedir. Odalar öğrencilerin yaş ve sınıflarına göre tahsis edilmekte, her yurt için öğrencilerin güvenliğinden sorumlu yurt yetkilisi görevlendirilmektedir. Yurtlar yaş ve sınıfa göre tahsis edilir. Kampüs içi sağlık ofisi, öğrencilere sağlık sorunları ve endişeleri konusunda yardımcı olmak için her zaman açıktır.

Fryeburg Academy Üniversite Başarıları

Fryeburg Academy son 5 yılda öğrencilerinin %100 üniversite kabulü almasının gururunu yaşamaktadır. Kolej mezunları genellikle Amerika üniversitelerini tercih etmiş, ancak Amerika dışındaki ülkeleri de tercih eden bir çok öğrenci olmuştur. Öğrencilerin son 5 yılda en fazla tercih ettikleri üniversiteler şunlardır:

American University, Arizona State University, Bard College, Boston University, Bowdoin College, Columbia University, Cornell University, Fordham University, George Washington University, New York University, Penn State University, Quinnipiac University, Rutgers University, Sacred Heart University, Skidmore College, Stonybrook University, Syracuse University, Trinity College, Tulane University, UCLA, University of Florida, UCONN, University of Michigan, University of Nebraska, Villanova University, Virginia Tech, Yale University.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED