Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Fryeburg Academy - Fryeburg, ME


Fryeburg Academy – Amerika’da Lise Eğitimi

Fryeburg Academy, 1792'te kurulmuştur ve Amerika Birleşik Devletleri'nin en eski özel okullarından biridir. Şu an karma, yatılı ve gündüzlü olarak hizmet veren okul dünyanın dört bir yanından gelen 9.-12. sınıf arası öğrencileriyle uluslararası bir ortamda eğitim vermektedir. Öğrenci nüfusu 560 (155’i yatılı) olan okulda 11 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir ve ortalama sınıf mevcudu 15'tir.

Fryeburg, White Mountain’in eteklerinde yer alan ve Fryeburg Akademisi'ne de ev sahipliği yapan klasik bir New England köyüdür. 800.000 dönümden fazla White Mountain Ulusal Ormanı, göller, nehirler ve yakındaki dört büyük kayak merkezi ile muhteşem bir doğal çevrenin içinde yer almaktadır. Ve ayrıca sırasıyla 1 saat ve 2,5 saatlik sürüş mesafesinde olan Portland ve Boston gibi daha büyük metropollere yakınlığı sayesinde kültür ve eğlence açısından da zengindir.

Fryeburg Academy’nin Uluslararası Öğrenciler Merkezi, uluslararası öğrenciler için en iyi ESOL (English for Speakers of Other Languages), kolej rehberliği ve öğrenci destek programlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Fryeburg Academy Müfredat ve Programlar

Fryeburg Academy Maine, çok çeşitli öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış kapsamlı ve çeşitli bir müfredata sahiptir. Öğrencileri sınırsız olanaklara hazırlamak için, AP (Advanced Placement), Honors, üniversiteye hazırlık ve teknik hazırlık dâhil olmak üzere çeşitli seviyelerde 150'den fazla ders sunar.

Fryeburg Academy lise diplomasına hak kazanmak için öğrencilerin en az 21 kredilik dört yıllık eğitimi tamamlamaları gerekir. Bir Carnegie Kredisi, iki dönemlik çalışma olarak tanımlanır.

Derslerin Carnegie Kredileri: İngilizce 4 / Matematik 3 / Fen Bilimleri 3 / Sosyal Bilgiler 2 (ABD Tarihi dahil değil) / ABD Tarihi 1 / Güzel Sanatlar - Teknik Sanatlar 1 / Sağlık 2 (0.5 Sağlık dahil) / Seçmeli 5

AP için sunulan dersler şunlardır: Advanced Latin, Advanced Placement Biology, Advanced Placement Calculus AB, Advanced Placement Calculus BC, Advanced Placement Chemistry, Advanced Placement Computer AB, Advanced Placement English Language and Composition, Advanced Placement English Literature and Composition, Advanced Placement French Language, Advanced Placement Modern European History, Advanced Placement Music Theory, Advanced Placement Physics, Advanced Placement Spanish Language, Advanced Placement Statistics, Advanced Placement United States History.

Fryeburg Academy Müfredat Dışı Etkinlikler

Öğrencilerin yararlanabileceği spor olanakları:

Alpine Skiing, Baseball, Basketball, Cheering, Cross Country Running, Cycling, Field Hockey, Football, Golf, Ice Hockey, Lacrosse, Mountain Biking, Nordic Skiing, Rock Climbing, Soccer, Softball, Tennis, Track, Track and Field, Ultimate Frisbee, Winter Track, Wrestling.

Kulüpler ve organizasyonlar:

Admission Tour Guides, Art Activity, Broadcasting, Concordians A Capella, Cube Set Satellite Club, Dorm Prefects, Environment Club, FA Girl Up, French Club, French Honors Society, GAP - Global Ambassadors Program, GTSA, Interact Club, Library Council, Library Monitors, Model United Nations, Mountain Biking, Photography Activity, Residential Proctor, Robotics Team, Rock & Jazz Ensemble, Strength & Conditioning Activity, Student Proctors, Unified Special Olympics, Writting Tutors

Sanat ve Müzik Programları:

All School Play, Art Club, Classical Music Ensemble, Day Student Proctor, Eklektic Jazz Choir, Film Making Club, Fine Arts Club, Fire Department, Jazz Rock Ensemble, Junior Classical League (Latin Club), Ladies in Blue - a cappella group, Spanish First Aid, Technology Prefects, Theater, Visual and Performing Arts Club.

Fryeburg Academy Konaklama Seçenekleri

Fryeburg Academy bünyesinde eğitim almayı tercih edecek öğrenciler, okulun titiz bir şekilde seçtiği Amerikalı bir ailenin yanında kalabileceği gibi okulun son derece nitelikli beş yurdundan birinde kampüs yaşamının keyfini sürebilirler.

Okulun 560 öğrencisinin 155’i bu yurtlarda iki kişilik banyolu odalarda konaklayabilmektedir.

Fryeburg Academy Eğitim ve Üniversite Başarıları

Fryeburg Academy Maine ile eğitim almaya devam eden uluslararası öğrenciler için özel bir üniversite danışmanlığı programı sunulmaktadır.

Öğrenciler, uluslararası kabul konusunda uzmanlaşmış deneyimli bir üniversite danışmanıyla yakın işbirliği içinde çalışırlar. Geçtiğimiz yıllarda, ABD'de okumak isteyen uluslararası öğrencilerin %100’ü üniversiteye yerleştirilmiştir. Bu öğrencilerin çoğu ilk 100'de yer alan üniversitelere kayıt yaptırmıştır.

Fryeburg Academy’nin kimi istatistikleri şu şekildedir:

 • - Maine'deki En İyi Yatılı Liseler: 8 / 16
 • - Maine'deki En Çeşitli Özel Liseler: 10 / 56
 • - Maine'deki En İyi Üniversite Hazırlık Özel Liseleri: 12 / 29
 • - Maine'deki En İyi Özel Liseler: 12 / 29
 • - Maine'deki Sporcular için En İyi Liseler: 30/175 
 • - Maine'deki STEM için En İyi Liseler 33 / 49
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED