Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

The Village School - Houston, TX


The Village School – Amerika’da Lise Eğitimi

The Village School, Houston, Teksas'ta bulunan; 2 yaşından 18 yaşına kadar okul öncesi, ilköğretim ve lise eğitimi için karma eğitim veren, özel yatılı ve gündüzlü bir okuldur. Yatılı bölüm 13-18 yaş arası öğrencilerden oluşmaktadır. 13 yaşından küçük öğrencilere konaklama sunulmamaktadır.

1966 yılında kurulan The Village School, Batı Houston'da 28 dönümlük bir arazi üzerinde 200.000 metrekareden büyük muhteşem kampüsünde eğitim sunmaktadır. Tamamen akredite olan The Village School bir IB okulu olup, 60’tan fazla ülkeden öğrenciye eğitim sunmaktadır.

Son teknoloji atletizm merkezi, natatoryum, bir çok açık ve kapalı spor ve sanat tesisleri ve modern derslikler okulun sahip olduğu donanımlardan sadece bir kaçıdır. Dünya standartlarında entegre ekipman ve teknolojiye sahip The Village School’un öğrenme ortamı, her yaştan öğrenciye başarı için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamaktadır.

Yaklaşık 1.750 öğrencisi olan The Village School bu özelliği ile Houston’daki en büyük üniversite öncesi okuldur. The Village School, dünyanın en saygın eğitim kurumlarından olan Nord Anglia Education okul ağının bir parçasıdır.

The Village School Müfredatı ve Programlar

The Village High School (14-18 Yaş)

The Village High School öğrencileri, tüm bilimler, yaratıcı konular ve dillerin yanı sıra Houston'daki hizmet fırsatları da dahil olmak üzere eksiksiz Amerikan müfredatını incelemektedir. 9. ve 10. sınıflarda tüm öğrenciler, kendilerini çok çeşitli akademik fırsatlara hazırlayacak konular üzerinde çalışmaktadır.

Öğrenciler istedikleri üniversiteye hazırlanmak için Advanced Placement (AP) dersleri de alabilirler. 11. ve 12. sınıflarda öğrenciler, son derece başarılı IB veya diğer diploma seçeneklerini (Tıp Öncesi Bilim, Girişimcilik veya kendi stratejik ders karışımına sahip bir okul diploması) takip etmek de dahil olmak üzere hedeflerine en uygun uzmanlık diplomasına karar verebilirler. Tüm seçenekler titiz bir akademik altyapı sağlamakta ve mezunlara çeşitli üniversite ve kariyer yolları sunulmaktadır.

Ders Seçenekleri : English, Modern Languages, Social Sciences, Science, Mathematics, Visual Arts, Theatre Arts, Musical Arts

The Village Middle School (11-13 Yaş)

The Village Middle School’da proje tabanlı öğrenmeye ve teknoloji kullanımına odaklanılarak; öğrencilere sınıflarına göre çok çeşitli dersler sunulmaktadır.

Temel dersler arasında dil sanatları, madde ve uzay, genel matematik ve ön cebir, tarih, İspanyolca, fen bilimleri, geometri, edebiyat, sanat ve Fransızca gibi dersler bulunmaktadır.

The Village Elementary School (5-10 Yaş) ve The Village Early Childhood (2-5 Yaş)

The Village School’un ilköğretim ve okul öncesi programlarında yaş gruplarına göre çok çeşitli dersler sunulmaktadır. Bu dersler arasında Dil Sanatları, Matematik, Müzik, Beden Eğitimi, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sanat, İnovasyon yer almaktadır.

The Village School Müfredat Dışı Programlar

The Village School sunduğu müfredat dışında, öğrencilerin ders dışı zamanlarda kendilerini her alanda geliştirmeleri için üstün nitelikli ders dışı müfredat seçenekleri sunmaktadır. Okul tarafından yaratıcılık, bilim ve sosyal etki alanlarında en iyi küresel kurumların liderlerini takip ederek ve onlarla etkileşim kurarak, öğrencilere ileriyi düşünmeleri için en iyi araçlar sunulmaktadır.

- Partnerlikler : The Village School öğrencilerin çeşitli alanlarda kendini geliştirebilmeleri için MIT (Massachusetts Institute of Technology), UNICEF ve The Juilliard School (Müzik Okulu) ile partnerlik yapmaktadır.

- Öğrenci Kulüpleri : Ortaokul ve lise boyunca öğrenciler kulüpler aracılığıyla ilgi alanlarının peşinden gider ve en üst düzey yarışmalarda mücadele ederler. Okul tarafından sunulan bazı kulüpler şunlardır : Atletizm, Sanat, Matematik ve Bilim Takımı, Konuşma ve Münazara Takımı, Village Repertuar Tiyatrosu, Model BM, Robotik, Ulusal Onur Topluluğu (NHS)

- Staj İmkanları : The Village High School öğrencilerine çok çeşitli staj olanakları sağlanmaktadır. Staj sunan kurumlar, öğrenci sorumlu, başarılı, 21. yüzyıl küresel vatandaşları olarak hazırlamak için çok çeşitli üniversite, sanayi ve kamu sektörü kuruluşlarını kapsamaktadır. The Village School’un yenilikçi staj programı, hem gündüzlü hem de yatılı öğrencilere okul yılı boyunca kariyer keşfi ve hazırlığı için uygulamalı fırsatlar sunmaktadır. Village, Cisco, Houston Methodist Hospital ve Pimcore gibi sektör lideri şirketlerle öğrencilerin farklı sektörlerdeki kariyerleri keşfetmelerine yardımcı olan benzersiz ortaklıklar geliştirmiştir.

- ACE Programı : The Village School'un ACE (After Class Enrichment) Programı, öğrencilere normal okul saatleri dışında benzersiz etkinlikler sunmaktadır. PreK3'ten 8. sınıfa kadar olan öğrencilere açık olan ACE Programı, öğrencilerin büyümesi ve öğrenmesi için eğlenceli bir ortam sağlar. İster atletik çabalar, ister sanatsal ifadeler veya akademik başarılar olsun, Village'ın ACE Programı, öğrencilerin enerjilerini, yaratıcılıklarını, hırslarını ve yenilikçi ve yaratıcı düşünürler olmak için doğal yeteneklerini ifade etmeleri için çok sayıda çıkış yolu sunar. Village School'un ACE Programı şunları içerir: Spor, Bilim, Dans, Girişimcilik, Yoga, Kodlama, İşaret Dili

- Geziler : Ayrıca okul tarafından sunulan programlar sayesinde öğrenciler sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki şehirleri keşfetmekle kalmayacak, Kuzey ve Güney Amerika’daki bir çok ülkeyi de ziyaret etme şansına sahip olacaklardır.

The Village School'da Konaklama

The Village School 13 yaştan itibaren konaklama ihtiyacı olan öğrencilerini 28 dönümlük kampüsü içinde bulunan 4 katlı yatakhanelerde ağırlamaktadır. Öğrenciler spor tesisleri, kütüphane ve kafeterya gibi diğer tesislere birkaç adım uzaklıktadır ve okul sonrası etkinliklere ve aktivitelere kolayca katılabilirler.

Yatakhaneler dört yatak odası, iki banyo ve ortak bir çalışma alanı bulunan üniversite tarzı süitlerden oluşmaktadır. Süitler cinsiyet ve yaş grubuna göre paylaşılmaktadır. Her katta geniş ortak alanlar ve ortak mini mutfaklar, otomat alanları, çamaşır ve kurutma makineleri bulunmaktadır.

Dış avluda bir ızgara istasyonu ve açık hava mutfağının yanı sıra öğrencilerin futbol ve futbol oynaması için yeşil alan bulunmaktadır. Konaklama standartları yüksektir ve tüm evler açık hava rekreasyonu için bahçelerden ve alanlardan yararlanır. Yatakhanelerden sorumlu olan görevliler vardır ve öğrencilerin güvenli ve konforlu bir şekilde konaklayabilmeleri için tüm olanakları sunmaktadırlar. 

Tüm yatılı öğrencilere her gün çeşitli dünya mutfaklarından sağlıklı ve besleyici üç öğün yemek sunulmaktadır.

The Village School Üniversite Başarıları

Son IB skorlarına göre The Village School'un tüm öğrencileri %100 başarı sağlayarak IB diploma programını tamamladılar. 

Okulun 16 öğrencisi 40+ üzeri IB puanı alırken, 3 öğrencisi 44 puan, 1 öğrencisi 45 tam puan aldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin en başarılı okullarını derleyen Niche verilerine göre The Village School; akademik başarısı ile ülkenin en iyi 27., Texas eyaletinin ise en iyi 1. yatılı lisesidir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED