Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Cambridge School of Weston - Boston, MA


The Cambridge School of Weston – Amerika’da Lise Eğitimi

The Cambridge School of Weston (CSW veya Cambridge School olarak da bilinir) Weston, Massachusetts'te bağımsız, karma eğitim veren özel bir lisedir. Okulda %70'i gündüzlü ve %30'u yatılı olmak üzere 9 ila 12. sınıflarda yaklaşık 325 öğrenci bulunmaktadır. Ortalama sınıf mevcudu 12 ila 14’tür ve öğrenci/öğretmen oranı 6’ya 1’dir. Eğitim kadrosunda yazarlar, başarılı sanatçılar, bilim insanları bulunmaktadır.

Boston’un yaklaşık 20 kilometre dışında ve 65 dönüm ormanlık bir kampüse yayılan okul, 1886 yılında kurulmuştur ve şimdiki yapısına 1931 yılında kavuşmuştur. Çok önemli başöğretmenlerin öncülüğünde bugünlere gelen okul ünlü eğitim reformcusu John Dewey'in izinde bir eğitim modeli uygulamaktadır. Bu nedenle, öğrencinin bütünsel gelişimi, deneyleyerek öğrenme, topluluk bilinci gibi değerlere önem vermektedir. Ayrıca okul yönetimine öğrencileri de dâhil eden mekanizmalar geliştirmişlerdir. Okulun bugün itibariyle %15’ini oluşturan uluslararası öğrencilerin özellikle evde hissedebileceği bir yönetim anlayışına sahiptir.

The Cambridge School of Weston Müfredat ve Programlar

The Cambridge School of Weston Massachusetts, 1973 yılında o zamanki Okul Müdürü Bob Sandoe tarafından uygulanan Modül Sisteminin öncüsü olarak tanındı. 250’den fazla dersin sunulduğu "Mod" Sisteminin amacı, öğrencilerin belirli bir dönem boyunca daha az sayıda konuya daha yoğun bir şekilde odaklanmalarını sağlamak için bir çerçeve sağlamaktır.

Akademik yıl, her biri altı haftadan oluşan altı döneme bölünmüştür. Bir okul günü, her biri 90 dakikalık dört sınıf bloğundan oluşur ve bazı sınıflar birkaç ardışık bloğa yayılır. Öğrenciler mod başına en fazla üç akademik ve bir müfredat dışı ders alırlar. Aynı programa sahip iki öğrenci yoktur; her öğrencinin programı kendine özeldir. Mezuniyet için asgari koşullar şunlardır.

İNGİLİZCE

- 9. Sınıf: Yazma Temelleri Atölyesi (2 Blok) + 1 Seçmeli Edebiyat ve Sanat Dersi

- 10. Sınıf: Okuma Yazma (1 Blok, Amerikan Edebiyatı) + 2 Seçmeli Edebiyat ve Sanat Dersi

- 11. Sınıf: Okuma Yazma 2 (1 Blok, Amerikan Edebiyatı) + 2 Seçmeli Edebiyat ve Sanat Dersi

- 12. Sınıf: 3 Seçmeli Ders

TARİH

- 9. Sınıf: Yemek, Adalet, Güç + 1 Seçmeli

- 10. Sınıf: ABD'ye Genel Bakış (USO) Yazma + Önerilen USO İçeriği ve/veya Seçmeli

- 11. Sınıf: 3 Seçmeli Ders

- 12. Sınıf: 3 Seçmeli Ders

MATEMATİK

- Geometri + Cebir 2 + 1 Blok; 2 Blok Cebir Ötesi

BİLİM

- Biyoloji + STEAM + 3 Blok STEAM Ötesi

SANATLAR

Öğrenciler, dersleri dört disiplinden üçünde tamamlamalıdır.

- 9. Sınıf: 2 Blok

- 10. Sınıf: 2 Blok

- 11. Sınıf: 2 Blok

- 12. Sınıf: 2 Blok

The Cambridge School of Weston Müfredat Dışı Etkinlikler

The Cambridge School of Weston MA, öğrencilere kulüplere ve diğer organizasyonlara katılmaları, kurullarda veya komitelerde görev yapmaları ve çok çeşitli etkinliklere katılmaları için çok çeşitli fırsatlar sunar.

Okuldaki Tesisler:

Beyzbol sahası, Spor Merkezi, Kapalı Basketbol Sahası, Dans Stüdyosu

Cambridge Weston Okulu, şu okullar arası sporları sunar:

Futbol, Kros koşusu, Çim hokeyi, Basketbol, Beyzbol, Ultimate, Voleybol, Tenis ve Kız Lakros.

Sunulan ek fitness kursları şunları içerir:

Yoga, Kaya tırmanışı, Eskrim, Bisiklet, Ağırlık çalışması, Golf, Masa tenisi, Dans ve Dövüş sanatları.

The Cambridge School of Weston Konaklama Seçenekleri

The Cambridge School of Weston ile uluslararası öğrenciler okul yaşamının tüm yönlerine dâhil edilirler. Tam uyumun sağlanması için uluslararası öğrenciler, dersler başlamadan önce bir oryantasyon programına katılırlar. Bu oryantasyon, öğrencilerin yeni topluluklarına yerleşmelerine, yurttaki ailelerini tanımalarına ve yurt arkadaşları ve öğrenci yurdu liderleriyle bağ kurmalarına olanak tanır.

CSW'de 2'si erkekler 2'si kızlar için olmak üzere toplam 4 yurt bulunmaktadır. Her bir yurtta ortalama 21 öğrenci bulunmaktadır. Dileyen öğrenciler hafta sonu evci çıkabilmektedir.

Yatılı öğrenciler, kampüste yaşayan öğretmenler ve danışmanlardan ev ödevi yardımı veya desteği almanın yanı sıra kütüphaneye, sanat ve dans stüdyolarına ve akşamları ve hafta sonları müzik prova odalarına kolay erişim imkânına sahiptir. Yatılı öğrenciler, Board Life'ın başkanı veya üyesi olmaktan, Yurt Kurulu'nda görev yapmaktan Yurt Lideri olarak seçilmeye kadar ek liderlik fırsatlarına sahiptir.

Yatılı öğrenciler Harvard Meydanı'na, alışveriş merkezine ve sinema salonlarına haftalık hafta sonu gezileri veya Cochituate Gölü'nde kano, Boston Celtics oyunları, tiyatro gösterileri ve yerel eğlence parklarına geziler gibi özel etkinlikler için kayıt olabilirler. Biletler tüm geziler için okul tarafından sağlanmaktadır.

The Cambridge School of Weston Üniversite Başarıları

Üniversiteye geçiş aşamasının önemini bilen The Cambridge School of Weston, öğrencilere kendilerini keşfetme sürecinde yardım etmek, teşvik etmek ve desteklemek için ebeveynlerle de birlikte çalışan özel bir üniversite danışmanları ekibine sahiptir.

The Cambridge School of Weston'dan mezun olup koleje giren öğrencilerin oranı %99'dur.

Son beş yılda öğrencilerin kayıt oldukları kolejler şunlar olmuştur:

 • - Vassar College;
 • - Smith College;
 • - Sarah Lawrence College;
 • - Hampshire College;
 • -Bard College.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED