Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Saint Paul Lutheran High School - Concordia, MO


Saint Paul Lutheran High School – Amerika’da Lise Eğitimi

1883'te kurulan Saint Paul Lutheran High School, Missouri eyaletinin Concordia şehrinde bulunan düşük öğrenci-öğretmen oranı ile geleneksel eğitim sunan karma ve yatılı bir kolejdir. 9. Sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim sunulan kolej 200 öğrenci kapasitelidir. Öğrencilerin yaklaşık %37’lik kısmı uluslararası yabancı öğrencilerden oluşmaktadır. Öğrencilerin yarısı yatılı olarak eğitim almaktadır. St Paul Lutheran High School Amerika’nın en kaliteli liselerini derleyen niche.com tarafından Missouri'deki 2. en iyi Hristiyan Lisesi olarak gösterilmektedir.

40 dönümlük bir kampüse sahip olan St Paul Lutheran High School kampüsünde modern derslikler, yurtlar, güzel sanatlar binası, spor salonu, yemek salonu, açık hava atletizm ve spor sahaları, şapel ve yeni bir eğitim konferans merkezi bulunmaktadır. Yaklaşık 2500 kişinin yaşadığı Concordia şehrine en yakın havalimanı 70 mil uzaklıktaki Kansas City Uluslararası Havaalanı'dır.

St Paul Lutheran High School Müfredatı ve Programlar

Standart Amerikan Diploma programları ile üniversite kredi programı olan AP (Advanced Placement) programları sunulan St Paul Lutheran High School’da Bilim, Sosyal Bilgiler, Matematik, Pratik Sanatlar, Güzel Sanatlar ve Sahne Sanatları, İngilizce, İletişim, Yabancı Diller, Beden Eğitimi ve daha fazlasını içeren çeşitli konu alanlarında 80'den fazla ders seçeneği vardır.

Amerikan Diploma Programı günlük sekiz saatlik bir ders programı etrafında düzenlenmiştir. Dersler 45 dakika olarak sunulmaktadır.

Advanced Placement programlarında Matematik ve Bilgisayar Bilimi dersleri sunulmaktadır. AP programları Nebraska Concordia Üniversitesi tarafından sertifikalandırılmış öğretmenler aracılığı ile öğretilmektedir.

St Paul Lutheran High School Aktiviteleri

Spora ve sanata çok önem veren Saint Paul Lutheran High School, öğrenciler geniş bir ders dışı müfredat sunmaktadır.

9 farklı spor branşında bölgedeki diğer liseler ile rekabet eden kolejin erkek futbol takımı 2016 eyalet şampiyonluğunu kazanmıştır. Futbol dışında sunulan diğer popüler spor branşları arasında Atletizm, Basketbol, Beyzbol, Golf ve Softbol gelmektedir.

St Paul Lutheran High School sanat alanında da öğrencileri bir çok farklı branşta ders dışı etkinlikler sunmaktadır. Okulun korosu The Singing Saints, her baharda turneye çıkmaktadır ve bugüne kadar hem ABD hem de Kanada'da yüzlerce konser vermiştir. Bando, Seramik, Koro, Drama, Çizim, Orkestra ve Boyama çalışmaları okul tarafından sunulan popüler sanat programları arasındadır.

St Paul Lutheran High School Konaklama Seçenekleri

Saint Paul öğrencilerinin yarısından fazlası kampüste kız ve erkek öğrenciler için ayrılmış yurtlarda ikamet etmektedir. Her yurdu yöneten, öğrencilerin güvenliğinden ve refahından 7/24 sorumlu olan bir süpervizörü vardır.

Kız öğrencilerin kaldığı yurt binası Moeller Hall, erkek öğrencilerin kaldığı yurt binası ise Brust Hall olarak isimlendirilmiştir. Yurt odaları iki kişiliktir. Her yurtta odalar dışında öğrenci salonu, dinlenme odası, mutfak, temizlik dolapları, çamaşır odası ve banyolar vardır.

St Paul Lutheran High School Üniversite Başarıları

Saint Paul Lutheran High School son mezunlarının %98’i bir üniversiteden kabul alma başarısı göstermiştir. Büyük oranda Amerika’da üniversiteye kabul edilen öğrencilerin bir kısmı da Birleşik Krallık, Avustralya, Kanada, Çin, Filipinler ve Avrupa içerisindeki çeşitli üniversitelerinden kabul almıştır.

Mezunların Amerika içerisinde en fazla tercih ettiği üniversiteler şunlardır: Colorado School of Mines, Concordia University, Fresno University, Hofstra University, Iowa State University, Missouri State University, Northwest Missouri State University, Northeastern University Oregon State University, Pennsylvania State University, University of Missouri, University of Central Missouri, University of Delaware, University of Cincinnati, University of Minnesota, University of Arizona, University of Colorado, University of Oklahoma, University of Vermont

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED