Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

College Champittet - Nyon


College Champittet - İsviçre’de Lise Eğitimi

Collège Champittet, dünya çapında 56 okuldan oluşan bir grup olan Nord Anglia Education tarafından işletilen lüks bir İsviçre okuludur. İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki dilli olan okul, 3–19 yaş arası öğrenciler için akademik bir eğitim sunar ve iki kampüsü vardır: ana kampüs, Lozan civarında, Pully'de, diğeri ise Nyon'dadır.

Nyon kampüsü Anaokulu ve ilkokul eğitimi hizmetleri sunarken, Pully kampüsü bir Anaokulu, ilk ve orta öğretim sunmaktadır. Okul, Pully kampüsünde yaşamak isteyen öğrenciler için tam yatılı hizmet sunmaktadır. 950 öğrenci kapasitesi olan okulda her 9 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir.

Champittet College 1903 gibi erken bir tarihte Dominik keşişleri tarafından açıldı; başlangıçta sadece erkekler için bir Katolik okuluydu, 1984'ten beri eğitim karma hale geldi. Günümüzde, tüm milletlerden, dinlerden ve kültürlerden yaklaşık 1000 öğrencinin öğrenim gördüğü ilerici bir uluslararası eğitim kurumudur.

Pully kampüsündeki Collège Champittet Nyon, 40.000 metrekare (9.9 dönüm) bir arazi üzerinde yer almaktadır. Gymnasium dahil 3 farklı binadan oluşmaktadır. Pully kampüsü farklı olanaklar sunar:

Çocuk oyun alanı - futbol sahası - 100m Atletik parkur - Hentbol/Voleybol/Badminton sahaları - şapel - 2 tenis kortu (kışın kapalı) - Çok fonksiyonlu spor salonu (spor, tiyatro, oditoryum vb.)

College Champittet Müfredat ve Programlar

College Champitte Nyon, öğrencileri, her biri herhangi bir dünya üniversitesine girmek için mükemmel bir temel oluşturabilecek üç programdan birini seçerler: İsviçre diploması (matura), Fransız diploması veya uluslararası bakalorya (IB).

Uluslararası Bakalorya: Kurs programı mümkün olduğunca ayrıntılıdır, derin konular pratik olarak profesyonel düzeyde incelenir, bu da dünyanın en prestijli ve gelişmiş üniversitelerine bile kabul edilmenize yardımcı olur.

Programda çalışmak için her öğrenci farklı bloklardan bir konu seçer:

- Sosyal: tarih, işletme, coğrafya, yönetim temelleri, ekonomi;

- Deneysel: fizik, kimya, biyoloji;

- Matematik: sıradan ve ileri seviye;

- Dil: iki yabancı dil;

- Sanat eleştirisi: görsel beceri, tiyatro ve dramatik sanat, müzik (istenirse, bu bloktaki bir nesne önceki yönlerden bir başkasıyla değiştirilebilir).

Ek olarak, Uluslararası Bakalorya programı katılımcıları, 3 önemli beceride uzmanlaşır:

- Ayrıntılı bir makale yazma: konu hakkında akıl yürütme;

- Kognitif teori: bilginin doğası; çeşitli yöntemlerin eleştirel bir bakış açısıyla (algı, akıl, dil ve duygu), çeşitli biliş türlerinin özelliklerinden yola çıkarak (tarihsel, bilimsel, matematiksel, yaratıcı) değerlendirilmesi.

- Yaratıcılık, karşılıklı yardımlaşma, ders dışı ortak etkinlikler ve eğitim süreci.

Ayrıca, 2015'te Nord Anglia Education ve The Juilliard School, öğrenciler için sahne sanatları eğitimini geliştirmek için küresel bir işbirliğini duyurdu. Sonuç olarak, Collège Champittet, Ağustos 2016'dan beri bir müzik müfredatı sunuyor.

Yabancı diller: İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Latince ve istek üzerine diğer diller.

College Champittet Müfredat Dışı Etkinlikler

College Champittet, öğrencilerine, basketbol, voleybol, futbol, tenis ve daha birçok spor için kapsamlı fırsatlar sunulur. Champittet öğrencileri her gün belli bir saatte başlayan okul çapında müfredat dışı etkinliklere katılabilirler. Lozan'da geziler ve yürüyüşler çok popülerdir. Lozan, herkesin kendisi için ilginç bir şeyler bulabileceği gelişmiş bir şehirdir.

Spor olanakları:

Volley-ball, Football, tennis, basketball, badminton, Gymnastic, Netball, Stand up Paddle, running, jumping, throwing, athletics, swimming, middle distance running, uni hockey gymnastics, ball games, chukball, rugby.

Aktivite olanakları:

Judo, classical dance, football, Volleyball, cooking, yoga, collective sports, chess, archery, self-defense, basketball, philosophy workshop, netball, Stand up Paddle, ball games, street jazz, taekwondo, arts, drawing, circus workshop, badminton.

Okulda sunulan tesisler ve olanaklar:

Lake, football field, volleyball / running / jumping field, tennis / badminton field, Stand up Paddles, kids playground, safe campus, parking for parents, tennis table, restaurant, fitness and gym room, library, separated building according to the children age, cafeteria, fully equipped science labs, fully equipped music classroom, fully equipped computer rooms (PC and Mac), nursery, Student Psychologist / coach / councilor, chapel.

College Champittet Konaklama Seçenekleri

Tüm uluslararası öğrenciler, yatak odaları çok konforlu ve güzel bir şekilde döşenmiş, mimari kompozisyonu harika bir tarihi konakta yaşamaktadır. Her katta gerekli tüm mobilya ve gereçlerin bulunduğu rahat bir oturma odası vardır; öğrenciler genellikle sohbet etmek, film izlemek, oyun oynamak ve bir şeyler atıştırmak için bir araya gelirler.

Yemek odası ve kütüphane de mevcuttur. Banyolar özel öğrenci odalarında veya her katta olabilir. Rahat kullanım için yeterli banyo ve tuvalet vardır, hepsi mükemmel temizlikte korunur. Her oda kilitlidir. Öğrencilerin kişisel değerli eşyalarını ve belgelerini sakladıkları odalarda kişisel kasalar bulunmaktadır. Dizüstü bilgisayarlar özel odadaki ayrı kasalarda saklanmaktadır.

College Champittet Nyon, inanılmaz çeşitlilikte, lezzetli yemekler sunar. Yurdun şefine bir kalite sembolü olan Green Label verilmiştir.

College Champittet Eğitim ve Üniversite Başarıları

College Champittet mezunları %100 bir üniversiteye yerleşmektedirler. Ve bu üniversiteler dünyanın en prestijli üniversiteleridir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED