Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Institut Monte Rosa - Montreux


Institut Monte Rosa – İsviçre’de Lise Eğitimi

İsviçre'de küçük özel aile okullarının popülaritesi artıyor. En prestijli olanlardan biri Montrö'deki Institut Monte Rosa'dır. Okul, ülkedeki prestijli aile tipi okulların İLK-5'i içerisinde yer almaktadır. 1874'te kurulan yatılı okul, Montrö'ye çok yakın olan "Fransız İsviçresi" topraklarında yer almaktadır. Okuldan ülkenin başkentine gidiş bir saat sürmektedir. Karma ve yatılı eğitim verilen okulda 80 öğrenci yatılı olarak eğitim almaktadır. Öğrenci öğretmen oranı 4:1'dir. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir.

Okul muhteşem bir manzara ile çevrilidir: kampüsün bir tarafında geniş bir koy, diğer tarafında ahşapla kaplı lüks terasların göründüğü bir dağ sırtı vardır. Oldukça yakınında, ülkenin Fransız kısmının ünlü simgesi olan Chillon Kalesi bulunur. Gölün ortasında kayalık bir adanın üzerine inşa edilmiştir. Yatılı okulun kampüsünün bulunduğu şehir, İsviçre'deki neredeyse en popüler tatil yeridir. Montrö'nün ılıman iklimi, buradaki konaklamayı oldukça konforlu kılmaktadır.

Institut Monte Rosa, bir ortaçağ kalesini andıran eski bir konakta yer almaktadır. Binada, dolaplar, laboratuvarlar, kütüphane, spor salonu ve rahat dairelerin bulunduğu bir konut bloğu, bir dinlenme odası ile donatılmış modern dersliklerin bulunduğu bir eğitim bloğu bulunmaktadır. Öğrenciler için bir multimedya merkezi de mevcuttur. Öğrencilerin yaratıcı gelişimi için görsel-işitsel sanat, müzik, teknoloji donanımları vardır.

6.000 m2'lik geniş kampüsünün bünyesinde spor tesisleri (tenis, futbol, basketbol, voleybol) de bulunmaktadır.

Institut Monte Rosa Müfredat ve Programlar

Institut Monte Rosa Öğrenciler en erken sınıflardan itibaren üniversiteye giriş için hazırlanır. Bu nedenle Anglo-Amerikan bölümünün akademik programı güçlü bir şekilde üniversiteye hazırlık niteliğindedir. Amerikan üniversitelerine gitmeyi planlayan öğrenciler, College Board sınavlarına hazırlanır ve 12. sınıfı başarıyla tamamlayanlar lise diploması alırlar. Business veya diğer kolejlere giriş için özel olarak tasarlanmış kurslar mevcuttur.

Sunulan programlar: Trans-Academic Program (Business + Economics), primary school, high school, GCSE, A-level, Advanced Placement, summer, winter courses.

Okul ayrıca PET, FCE ve SAT sınavlarına hazırlığın yanında DELF ve TOEFL kursları da sunmaktadır.

Okulda ileri düzeyde eğitimi alınabilecek konular:  Accounting, biology, business, Business and management, Business fundamentals, chemistry, Computers, economics, English, English literature, finance, French, German language, Italian language, law, letter, maths, Natural science, Physics, reading, Russian language, sociology.

Okulun akademik düzeyde sunabildiği dil eğitimleri:  German, Spanish, Italian, Chinese, Russian.

Institut Monte Rosa Müfredat Dışı Etkinlikler

Institut Monte Rosa Montreux sunduğu spor olanakları:

Football, volleyball, tennis, athletics, fitness training, mini-golf, archery, waterskiing, sailing, swimming, windsurfing, basketball, badminton, mountain biking, snowboarding, downhill skiing, track-and-field, table tennis, karaoke, horseback riding, jogging, banana boat, rafting.

Institut Monte Rosa'nın sunduğu diğer aktivite olanakları:

Music instrument playing, Painting, Ballet, Horse therapy, Yoga, Theatre Photography, Video Games, Robotics and Legos, Etiquette Classes, Cooking Classes. Institut Monte Rosa ayrıca müzelere ve sanat galerilerine geziler düzenlemekte, konserler ve dans geceleri için organizasyonlar yapılmaktadır.

Institut Monte Rosa Konaklama Seçenekleri

Institut Monte Rosa Swizerland bünyesinde yurtlar kız ve erkek öğrenciler için ayrıdır. Öğrenciler, 3 kişiden az, 2 kişilik konforlu dairelerde yaşarlar. Ayrı bir odada konaklama, çocuğun ve ebeveynlerinin talebi üzerine (yatılı okul yönetimi ile önceden ayarlanarak) düzenlenebilir. Böyle bir konaklama ayrıca ücretlendirilir.

Tam pansiyon yemekler günde üç öğün standart olarak verilmektedir. Menüde dünya mutfağı yer almaktadır. Ayrıca öğrenciler yemekhaneden yiyecek, içecek satın alabilirler. Konutlarda donanımlı bir mutfak bulunmaktadır. Çamaşırhane hizmetleri ücretli olarak sunulmaktadır.

Institut Monte Rosa Eğitim ve Üniversite Başarıları

Instıtut Monte Rosa'nın gururu mezunlarıdır. Yüksek düzeydeki akademik eğitimi sayesinde öğrenciler dünyanın en prestijli ve üst düzey üniversitelerine kolayca girerler. Okul mezunlarından bazılarının tercih ettiği ve eğitim aldığı üniversiteleri aşağıda bulabilirsiniz.

 • - European University (Montreux),
 • - BSL (Lausanne), Schiller (Leysin),
 • - Webster (Geneva), AIU (London),
 • - IFM (Geneva),
 • - Regent College (Lausanne)
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED