Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Ridley College - Toronto


Ridley College - Kanada'da Lise Eğitimi

1889 yılından bu yana hizmet veren Ridley College %35 oranında uluslararası öğrenciye sahip özel bir yatılı okuldur. Ontario’da St.Catharines şehrinde bulunan okul Kanada’daki en eski özel okullardan biridir. Toronto havaalanına 45 dakika uzaklıkta Ontaria Göl’üne ve Niagara Şelalesi’ne yakın mesafededir. Üniversite ve akademik başarıların yanında öğrencilerinin kendilerini her alanda geliştirebilmesi ve bütün potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri okulun en büyük felsefesidir.

Ridley College müfredatında standart lise eğitiminin yanında International Baccalaureate (IB) programı da bulunur. IB Programı dahilinde Sanat, Bilim, Matematik, Yabancı dil gibi altı ana başlıkta 22 ders seçeneği sunulmaktadır. Aynı zamanda Ridley College IB Programı’nı başarıyla bitirdiğiniz takdirde OSSD adında Kanada’da geçerliliği olan Ontario Lise Eğitim Diplomasının da sahibi olursunuz. Buna ek olarak Ridley College akademik takviminde öğrencilerin eğitim süreleri boyunca İngilizcelerini geliştirmesine olanak sağlayan ESL programı mevcuttur.

Üniversite yerleştirmelerinde oldukça başarılı olan Ridley College mezunları Kanada, Amerika ve dünya çapında bir çok ülkeden dünyaca ünlü üniversitelerden kabul almaktadır. Bu üniversiteden bazıları; Princeton University, Stanford University, Boston University, University of California, McGill University, Queen’s University, University of Toronto, Leeds University, University of Manchester

Ridley College’ın ilerici ve teknolojik eğitim anlayışı paralelinde TigerFACT Laptop Programı kullanılmaktadır. Bu programla lise düzeyinde eğitim alan her öğrencinin kendine ait Mac Laptop kullanması zorunlu kılınmıştır. Bununla birlikte Matthews Kütüphanesi, 350 kişi kapasiteli Mandeville Tiyatrosu, buz hokeyi sahasının da bulunduğu 700 kişilik Tigers Arena, kapalı yüzme havuzu, dans ve fitness stüdyoları, tenis ve squash kortları mevcuttur. Badminton, basketbol, golf, futbol diğer spor seçenekleridir.

İngiliz modeli üzerine kurulan Ridley College öğrencilerin akademik başarılarının yanında sosyal aktivitelere katılımlarını artırmayı hedefler. Bunu sağlamak adına eğitim takvimlerinde gönüllü toplum hizmet aktiviteleri, birçok spor ve liderlik programları yer almaktadır. Öğrenciler Ridley College vasıtasıyla ilgilendikleri ve başarılı oldukları sanat, spor, gönüllü çalışmalar ve yetenek gibi alanlarda dünyaca ünlü Duke of Edinburgh’s Award programına katılıp uluslararası geçerliliği olan bir belge elde edebilmektedirler.

Ridley College'de bir sınıfta ortalama 17 öğrenci bulunur ve üniforma zorunluluğu bulunmaktadır. Konaklama seçeneği olarak 350 kişi kapasiteli 10 adet öğrenci rezidansı bulunur.

Ridley College yaz ayları boyunca yerel ve uluslararası öğrencilere uygun yaz programları sunar. English As A Second Language, Discover Canada gibi dil eğitim programlarıyla kısa süreli de olsa Ridley College tecrübesi edinebilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED