Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Bodwell High School - Vancouver


Bodwell High School - Kanada'da Lise Eğitimi

1991 yılında akademik hayatına başlayan Bodwell High School, her geçen sene artan öğrenci sayısı ve öğrencilerine en iyisini sunma arzusuyla 2003 senesinde şu anda bulunduğu Kuzey Vancouver Kampüsüne geçmiştir. Çok amaçlı jimnastik salonlar, kapalı yüzme havuzu, kafeteryalar, amfi tiyatrolar, müzik odası, laboratuvarlar, iki katlı kütüphane, çalışma odaları ve bilgisayar odalarının yanında Bodwell High School'da lise eğitimi ile aynı zamanda öğrencisine kampüs içerisinde konaklama şansı da sunmakta olup 40 farklı ülkeden öğrenciyi ağırlayan uluslararası özel bir lisedir ve Nisan 2017 de tamamlanan yeni binasıyla ek +280 öğrenciye konaklama sağlayarak kapasitesini 500 öğrenciye çıkartmıştır. Teknolojinin olanaklarını sonuna kadar değerlendiren Bodwell High School, akıllı tahtaları ve okul ücreti dahilinde öğrencilerine verdikleri laptoplar ile de öne çıkar. Yaklaşık nüfusu 550 öğrenci olan okul, yılda 3 dönem eğitim vermektedirler ve öğrenciler herhangi bir dönemin başında okula başlayabilirler. (Güz, Kış, Yaz; 3 Sömestr Sistemi)

Bodwell High School programları dikkatle hazırlanmakta olup, “British Columbia Eğitim Bakanlığı“ bölgesel müfredatına uygun olarak sunulur ve mezunları British Columbia mezuniyet diploması (Dogwood Diploma) almaya hak kazanmaktadırlar. Bodwell High School mezunlarının başarısının ve doğru yönlendirilmelerinin gelecekleri için ne kadar önemli bir adım olduğunun sorumluluğunu üstlenir ve bu sorumluluk bilinciyle tüm öğrencileriyle birebir ilgilenmektedir.

Bodwell High School Üniversite Hazırlık ve Akademik Rehberlik ekibi; gerek Kanada ve Amerika‘da gerekse farklı ülkelerde yer alan üniversiteler ile kuvvetli ilişkiler içindedirler. Ayrıca okulun yaz döneminde iki ve üç haftalık Akademik Hazırlık Programları vardır. 13-17 yaş için Kanada lise eğitimine giriş dersleri verilmektedir. Üniversite Yaz Programı ise 10-17 yaşa yönelik üniversite hazırlık dersleri 2-5 hafta arasında British Columbia Üniversitesinde verilmektedir.

Bodwell High School'un son mezunlarının %61'i dünya sıralamasındaki, %39'u ise diğer uluslararası üniversitelere girmiştir. Bunların arasında University College London, Glion Institute of Higher Education, Hong Kong University, Sciences Po Üniversitesi, Australian National University ve daha fazlası bulunmaktadır.

40dan fazla farklı ülkeden gelen Bodwell High School mezunlarının %80'i üniversite eğitimlerine Amerika ve Kanada'daki üniversiteleri seçerek devam etmişlerdir. Cornell, Bucknell, John Hopkins, Massachusetts ve daha birçok Amerikan Üniversitesinin yanında, Toronto, British Columbia, McGill, McMaster, Simon Fraser, Waterloo ve Victoria Üniversiteleri Bodwell High School mezunlarının en çok kabul aldığı üniversiteler arasındadır. Mezunların genel olarak üniversite kabul oranı %97 üstündedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED