Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Hudson College - Toronto


Hudson College Toronto – Kanada’da Lise Eğitimi

Hudson College, Anaokulundan Üniversite/Kolej girişine kadar dengeli bir müfredat sunan, karma eğitim veren, mezhebe bağlı olmayan bir özel okuldur. Okul, 2003 yılında kurulmuştur. Toplam 419 öğrencisi bulunan kolejin öğrenci nüfusunun 236'sı alt sınıflardan 183'ü lise sınıflarından oluşmaktadır.

Hudson College, Toronto'nun Corso Italia semtinde, Toronto'nun merkezinde sakin ve güvenli bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Büyük alışveriş merkezleri, restoranlar ve kültürel mekânlara yakın birinci sınıf bir konumda bulunmaktadır.

4.5 dönümlük Hudson College kampüsünde birinci sınıf bir altyapı bulunmaktadır: Okul binaları, konutlar, akademik merkezler, idari merkez, modern bir araştırma merkezi, bir eğitim laboratuvarı, modern ve ferah sınıflar, geniş ve konforlu spor salonları ve bir çim saha.

Hudson College'da dersler hem içeride hem de dışarıda yapılabilir, bu nedenle kampüs bu amaçlar için gerekli olan her şeyle donatılmıştır.

Hudson College Toronto Müfredat ve Programlar

Üniversite Öncesi program mezunlarına, Ontario Eğitim Bakanlığı'ndan Ontario Lise Diploması (OSSD) verilmektedir. Öğrenciler, İngilizce konuşulan diğer ülkelerdeki üniversitelere kabul edilmek için dünya çapında tanınan bu devlet diplomasını kullanabilirler. Ayrıca, Ontario yerel lise öğrencisi olarak mezun olmak, notlarınızın Kanada üniversiteleri tarafından daha fazla tanınmasını sağlayarak size daha geniş bir üniversite ve program seçeneği sunar.

Okulun, öğrencileri matematik, analitik yazma, konuşma becerileri, araştırma ve ekip oluşturma olmak üzere 5 temel alanda geliştirmeyi amaçlayan kendi eğitim programı AKILLI BECERİ PROGRAMI vardır.

Hudson College Toronto Lise departmanı, uluslararası ve yerel Kanadalı öğrencilerin bir karışımıdır. Uluslararası öğrencilerin öğrenim başarısını sağlamak ve onlara ilham vermek için lisede sunulan temel avantajlardan bazıları şunlardır:

- Kendini işine adamış ve yüksek nitelikli öğretmenler.

- Alternatif bir eğitim planı olarak CO-OP (Cooperative Education Program) için fırsatlar sunar.

- Ekstra yardıma ihtiyacı olan uluslararası öğrenciler için okuldan sonra ücretsiz bire bir özel ders imkânı sağlanır.

- Her öğrencinin istediğinde soru sorabileceği ve konuşabileceği küçük sınıflar eğitimde başarıyı çok daha kolay ve eğlenceli hale getirir.

- Etkili Akademik ESL (English as a Second Language) programı uluslararası öğrencilerin olası dil problemlerine çözümler bulur.

Hudson College'da 9-12. sınıflara yönelik sunulan program, öğrencilerin potansiyelini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Eğitim süreci, üniversite kabulü için yapılan çalışmalarla lise diploması çalışmalarını birleştirir.

Lisenin temel müfredatı şu şekildedir:

 • - İngilizce (ESL);
 • - Matematik;
 • - Bilim;
 • - Sanat (görsel ve teatral); Müzik sanatı;
 • - Fiziksel eğitim;
 • - Fransızca dersleri;
 • - Eleştirel düşünmenin gelişimi.


Hudson College Toronto Müfredat Dışı Etkinlikler

Hudson College Ontario eğitim politikası, öğrencileri yalnızca akademik uğraşlarla değil, aynı zamanda çeşitli ders dışı etkinliklerle ve mevcut kulüp ve bölümlere aktif katılımla ilgilenmeye teşvik eder. Okul yönetimi, bu tür etkinliklerin öğrencinin özgüvenini artıracağından ve özgüvenini geliştirdiğini düşünmektedir.

Örneğin, kolejde fiziksel gelişime özel önem verilir. Bireysel ve takım sporları, gençlerin spor becerilerini geliştirmelerine, liderlik becerilerini, disiplini, işbirliği yapma ve takım halinde çalışma becerilerini geliştirmelerine, sabırlı ve saygılı olmalarına yardımcı olur. Spor dersleri, öğrencinin rekabetçi veya ev sahibi bir takımda oynamasına bakılmaksızın bir bilgi ve beceri kaynağı haline gelir.

Hudson College Toronto bünyesinde öğrencilere yıllık olarak sunulan spor etkinlik türleri şunlardır:

Alpine skiing; Badminton; Baseball; Basketball; Bowling; Track and field athletics; Football; Hockey on the ice; Golf; Skiing on skates; Snowboarding; Swimming; Tennis; Table tennis; Cross; Frisbee; Volleyball; Riding a bike; Yoga; Cheerleading (for girls).

Hudson College öğrencileri, en sevdikleri şeyi yapabilecekleri bir kulübe veya bölüme kaydolarak boş zamanlarını hobilerine de ayırabilirler:

Committee for helping the needy; Chess Club; Cooking club; Discussion club; Ecological club; Club of languages; Robot Club "Lego"; Science Club; Mathematical Cafe; Club of Decorative and Applied Arts; Art History Club; Music Group; Chorus; Dance club; Drama club; Movie Club; Photo Club; Sewing Club; Club of Literary Creativity; The "Open Microphone" section.

Hudson College Toronto Konaklama Seçenekleri

Hudson College Canada, sadece 8-12. sınıfların konaklayabileceği 4 adet yurt  sunmaktadır.

Bunlar;  The Rockies, The Prairies, The Great Lakes, The Maritimes'dir.  Son derece modern imkânlarla hazırlanmış yurtlarda öğrenciler yurt ebeveynleriyle birlikte bir aile havası içinde konaklamaktadır. Öğrenciler genellikle iki kişilik geniş odalarda yaşarlar ve bu sırada kampüsün tüm olanaklarından yararlanırlar.

Hudson College Toronto Eğitim ve Üniversite Başarıları

Hudson College tarafından sunulan üniversite Öncesi Programı, uluslararası öğrencileri Kanada'da ve İngilizce konuşulan diğer ülkelerdeki üniversiteye girişe hazırlamak için tasarlanmıştır. Hudson College her yıl yüksek üniversite yerleştirme oranıyla mükemmelliğini kanıtlamış olan bu programın kalitesiyle gurur duymaktadır.

Hudson College, Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir ve öğrencilerine, Kanada'daki üniversitelere ve diğer ülkelerdeki önde gelen üniversitelere kabul için kapsamlı bir şekilde hazırlanmalarına yardımcı olacak bir eğitim programı sunmaktadır. 

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED