Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Fieldstone King's College - Toronto


Fieldstone King's College – Kanada’da Lise Eğitimi

Fieldstone King's College, Toronto şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta yer alan North York bölgesinde Glen Park semtinde yer almaktadır.

1997 yılında kurulan Fieldstone King's College hem Kanadalı ve uluslararası öğrencilere eğitim sunan özel, bağımsız ve karma bir okuldur. Yaklaşık 300 öğrenci kapasiteli olan okulda 9-12.sınıf öğrencilerine eğitim sunulmaktadır. Okulun aynı zamanda 8.sınıftan daha küçük öğrencilere açık olan Fieldstone Day School bölümü mevcuttur.

6 dönümlük geniş bir kampüse sahip olan kolej 47.000 metrekarelik üç katlı bir binada eğitim vermektedir. Okul binasında sanat stüdyoları, kafeterya, derslikler ve fen laboratuvarları vardır. Kampüste ise büyük spor alanları, bakımlı bahçeler ve mini bir amfi tiyatro bulunmaktadır.

Fieldstone King's College Müfredatı ve Programlar

Ontario Lise Diploması (OSSD) programları sunulan Fieldstone King's College aynı zamanda Cambridge müfredatı uygulayan tek Ontario kolejidir. 

Ontario Ortaokul Diploması (OSSD) kazanmak için, bir öğrencinin 18 zorunlu kredi ve 12 isteğe bağlı kredi olmak üzere en az 30 kredi kazanması gerekir.

Cambridge müfredatını takip eden öğrencilere ise İngiliz lise müfredatını oluşturan IGCSE ve A Level sınavlarına entegre edilmiş bir program üzerinde çalışmaktadır. IGCSE ve A Level sınavlarından herhangi birine girmek isteyen öğrencilerin, müfredat lideriyle hazırlanmak için okul sonrası eğitimlere düzenli olarak katılmaları beklenir. Öğrenciler IGCSE programları için 5 ders, A Level programları içinse 4 dersten sorumludur.

Fieldstone King's College Aktiviteleri

Fieldstone King's College, öğrencileri çok çeşitli kulüplere katılmaya davet ederek yeni beceriler geliştirmelerine, akranlarıyla bağ kurmalarına ve etkileyici üniversite uygulamaları oluşturmalarına yardımcı olabilecek deneyimler kazanmalarına olanak tanır. Popüler kulüpler arasında Dans Kulübü, Drama Kulübü, Fotoğraf Kulübü, Matematik Kulübü ve Sosyal Yardım Kulübü bulunmaktadır.

6 dönümden fazla açık alana ve bir kapalı spor salonuna sahip olan Fieldstone King's College spora çok önem vermektedir. Beden eğitimi dersleri, takım çalışması ve okul sonrası açık spor salonu arasında, öğrenciler Fieldstone'da fiziksel aktivitenin tadını çıkarmak için sayısız fırsata sahiptir. Basketbol, ​​Voleybol, Badminton, Bayrak Futbolu ve Ultimate Frizbi gibi çeşitli spor dallarında eğitim sunulan okul aynı zamanda diğer okullarla çeşitli müsabakaların yapıldığı Atletizm Federasyonu'nun bir üyesidir.

Öğrencilerin sanat alanında kendileri geliştirmeleri için çeşitli dersler sunulan okul drama, müzik ve görsel sanatlar alanında oldukça başarılıdır. Okulun popüler bir dans kulübü vardır. 

Fieldstone öğrencileri, hem Toronto'da hem de daha uzaklarda heyecan verici eğitim seyahatlerine katılarak öğrenimlerini "yolda" almak için birçok fırsatın tadını çıkarmaktadır. Okul hem hafta sonları hem de resmi tatillerden öğrencilerin Kanada yaşamını yakından deneyimleyebilmeleri için çok çeşitli gezi programları düzenlemektedir.

Fieldstone King's College Konaklama Seçenekleri

Fieldstone King's College konaklama ihtiyacı olan öğrencilere aile yanı konaklama sunmaktadır. Kolej kampüsüne toplu taşıma ile ortalama 30 dakika uzaklıkta olan aile yanı konaklamalar okul tarafından titizlikle seçilmektedir.

Öğrenciler Kanadalı bir ailenin yanında kalarak Kanada kültürünü yakından tanımaktadır. Aile yanı konaklamalarda tek kişilik odalar sunulmaktadır. Konaklamaya yemekler dahildir.

Fieldstone King's College Üniversite Başarıları

Fieldstone King's College mezunlarının %95'i bir kolej veya üniversiteye yerleşme başarısı gösterirken öğrencilerin büyük çoğunluğu Ontario bölgesi ve Kanada'nın diğer bölgelerinde bulunan kolej ve üniversiteleri tercih etti. Kanada dışında ise bir çok farklı ülkeye öğrenci yerleştiren Fieldstone öğrencilerinin eğitim aldığı diğer ülke üniversitelerinden bazıları şunlardır:

- Amerika Üniversiteleri : Academy of Art University, College of William & Mary, Dartmouth College, Embry-Riddle Aeronautical University, Fashion Institute of Technology, Grinnel College, Harvard University, Parsons School of Design, Purdue University, Rhode Island School of Design, University of San Diego, Seattle University.

- Diğer Ülke Üniversiteleri : Anahuac University (Meksika), Government Medical College Amristar (Hindistan), ITAM (Meksika), Keio University (Japonya), Lancaster University (İngiltere), Les Roches School of Hotel Management (İsviçre), Myongji University (Güney Kore), Panamerican University (Meksika), University of the Arts London (İngiltere), University College Dublin (İrlanda), University of Hong Kong (Çin), University of Oldenburg (Almanya), University of Melbourne (Avustralya), University of Southampton (İngiltere), University of Warwick (İngiltere), Victoria University of Wellington (Yeni Zelanda) Yonsei University (Güney Kore)

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED