Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

St Andrew's College - Toronto


St Andrew’s College (ON) – Kanada’da Lise Eğitimi

St. Andrew's College (ON), 1899’da kurulmuş, 5 -12. sınıflar için tamamen erkek öğrencilere yönelik eğitim veren bağımsız bir okuldur. Aurora kasabasında, Toronto'nun 40 dakika kuzeyinde yer almaktadır. Ortalama sınıf mevcudu 17'dir ve her 9 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir. 651 öğrencinin eğitim gördüğü okulda 258 öğrenci yatılı olarak kampüste konaklamaktadır.

126 dönümlük St. Andrew's College kampüsü, öğrencilerin kullanımı için birçok harika tesise ev sahipliği yapmaktadır: Yaklaşık 20 kişilik, kablosuz internet erişimine sahip klimalı sınıflar; çift kişilik odalarda her biri yaklaşık 60 misafir kapasiteli dört rezidans; 320 kişiye akşam yemeği servis edebilecek klimalı Yemekhane tesisi; Staunton Gallery adında etkileyici bir atriyum.

Sportif Tesisler: Yedi çim oyun alanı, beyzbol sahası, tüm hava koşullarına uygun sentetik çim saha, iki gynamisum, altı uluslararası squash kortu, İki çok amaçlı tenis kortu, fitness Merkezi ve ağırlık çalışma odası, altı şeritli, 25 metrelik kapalı yüzme havuzu, iki açık kış pateni alanı, kaya tırmanma duvarı, ormanlık koşu parkurları ve diğerleri.

St Andrew’s College Müfredat ve Programlar

St Andrew’s College(SAC), lise öğrencilerini üniversiteye hazırlayacak bir müfredat sağlamaktadır. Mezun öğrenciler uluslararası geçerliliği son derece yüksek Ontario Lise Diploması (OSSD) yanında üniversitelere girişte çok etkili olan Advanced Placement dersleri de sağlamaktadır. St Andrew's toplam 9 AP kursuna öğrencilerini hazırlamakla birlikte öğrencilerinin 17 konuda AP sınavlara girmesine olanak sağlamaktadır. Sunulan AP derslerinden bazıları şunlardır: İngilizce, matematik, istatistik, ekonomi ve bilgisayar bilimleri.

St. Andrew's College, öğrencilere diyalog yoluyla araştırma ve yazma ile temaların ve fikirlerin keşfini birleştiren yenilikçi AP Capstone programını da sunmaktadır.

Eğitimi verilen yabancı diller: Fransızca, Almanca, İspanyolca, Çince (Mandarin).

St Andrew’s College Müfredat Dışı Etkinlikler

ACPlus, Lise öğrencilerine ilgi alanlarını keşfetmelerine, tutkularını geliştirmelerine ve deneyimlerini genişletmelerine olanak tanıyan çok çeşitli etkinliklere katılma fırsatı veren okul müfredatına yerleştirilmiş bir programdır. Öğrenciler, sanattan müziğe, iletişimden kodlamaya kadar geniş bir program yelpazesinde her dönem en fazla iki farklı aktivite seçebilirler. Etkinlikler arasında seramik, rock grubu, üniversitede hayatta kalma aşçılığı, robotik ve Model BM yer almaktadır ancak bunlarla sınırlı değildir.

Spor olanakları. Alpine skiing, badmindton, basketball, baseball, cricket, cross country, curling, fencing, football, golf, hockey, lacrosse, nordic skiing, rugby, soccer, squash, swimming, tennis, track and field, trathlon, volleyball,

Sanat Olanakları. Acting, Animation, Ceramics, Debate, Directing, Drama, Drawing, Graphic Design, Lighting Design, Painting, Photography, Portfolio, Pottery, Printmaking, Production, Publications, Public Speaking, Screen-Printing, Screenwriting, Sculpture, Silkscreen, Stagecraft, Studio Art, Theater Arts, Theater History

St Andrew’s College Konaklama Seçenekleri

St. Andrew'un öğrencileri farklı geçmişlere sahiptir. Okulun öğrenci grubunun yarısı yatılıdır ve yatılıların yaklaşık %50'si uluslararası öğrencilerdir.

St Andrew’s College her öğrenciye uygun üst düzey kampüs içi konaklama olanakları sunmaktadır. St. Andrew's kampüsünde dört adet yurt bulunmaktadır ve her bir yurttaki ortalama öğrenci sayısı 65’tir. Her yurt konutunun bir karakteri ve tarihi vardır ve her konutta özel yurt programları bulunabilir. Örneğin, Macdonald House'daki çeşitli etkinlikler arasında trivia meydan okuma gecesi, Spotify kulübü, masa oyunları gecesi ve yer hokeyi ve kapalı futboldan tırmanma duvarına kadar çok sayıda spor etkinliği yer alıyor. Öğrenciler denetim altında yüzme aktivitesi yapabilir veya birçok fitness aktivitelerinden birine katılabilir. Çeşitli evlerde asla sıkıcı bir gece olmaz ve her zaman dâhil olunacak bir şeyler vardır.

St Andrew’s College Eğitim ve Üniversite Başarıları

St Andrew's College Canada, %100 üniversite kabul oranına sahiptir ve mezunlar, Kanada, Amerika ve İngiliz üniversiteleri de dahil olmak üzere dünya çapında üniversite eğitimine geçiş yaparlar.

Kanada; Western University, University of Toronto, Queen's University, Dalhousie University, McGill University, University of Waterloo, Carleton University, Cornell University, Ryerson University, New York University.

Amerika Birleşik Devletleri; Cornell University, Dartmouth College, Harvard University, Johns Hopkins University, Merrimack College, Miami University (OH), Michigan State University, New York University, University of California, Berkeley, University of California, Santa Cruz, University of North Carolina, Chapel Hill University of Southern California.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED