Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

TAIE International Institute - Toronto


TAIE International Institute – Kanada’da Lise Eğitimi

TAIE International Institute, gündüzlü ve yatılı öğrenciler için 9. ila 12. sınıf arası eğitim veren özel bir lisedir. 1998 yılında kurulan okul 30 farklı ülkeden öğrencileriyle uluslararası bir ortamda eğitim vermektedir. TAIE Kampüsü, Kanada'nın en çeşitli ve misafirperver şehri olan Toronto'nun kalbinde yer almaktadır. Ortalama sınıf mevcudu 12 olan okulda 10 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir. Toplam 120 yatılı öğrencisi vardır.

TAIE International Institute, Toronto'nun en çok tercih edilen bölgelerinden birinde, Ryerson Üniversitesi, Toronto Üniversitesi ve Eaton Centre'ın yanında yer almaktadır. Ayrıca öğrencilerin çok çeşitli müzelere, tiyatrolara, alışveriş merkezlerine, sanat galerilerine ve kütüphanelere kolayca erişmeleri için ideal bir konuma sahiptir.

TAIE International Institute Müfredat ve Programlar

TAIE öğrencileri, bilim, beşeri bilimler, sanat ve daha pek çok alanı kapsayan 25'ten fazla farklı ders arasından herhangi bir kısıtlama olmaksızın seçim yapabilir.

Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilen okul, çok çeşitli Lise kurslarının yanı sıra başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar İngilizce kurslarını içeren kapsamlı programlar sunmaktadır. Okul tarafından sunulan programlar arasında İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) kursları, uluslararası geçerliliği son derece yüksek Ontario Lise Diploması (OSSD) ve Üniversite Hazırlık Kursları (UPC) bulunmaktadır.

TAIE'nin OSSD programı, Kanada'da lise diploması almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Mezun olmak ve bir Ontario Lise Diploması almak için her öğrencinin karşılaması gereken üç koşul vardır:

- 30 kredinin tamamını başarıyla bitirmek (18 zorunlu ders ve 12 seçmeli ders içerir).

- Ontario Lise Okuryazarlık Testini başarıyla geçmek veya OLC4O'yu tamamlamak.

- 40 saatlik toplum hizmetini tamamlamak.

TAIE International Institute Müfredat Dışı Etkinlikler

TAIE International Institute, öğrencilerin potansiyelini açığa çıkarmak için en uygun koşulları yaratmayı amaçlamaktadır; bu amaçla okul, Sınırsız Öğrenme adlı bir program geliştirmiştir. Program, öğrencilere en sevdikleri hobilerle meşgul olmaları veya boş zamanlarında Kanada'yı keşfetmeleri için benzersiz fırsatlar sunar; böylece öğrenciler eğitimlerinde tüm şehrin kaynaklarını kullanabilirler.

Öğrenciler boş zamanlarını kampüste veya kampüs dışında geçirebilirler: dünyaca ünlü müzeleri ve sergileri ziyaret edebilir veya Ryerson Üniversitesi'ndeki kültürel ve tarihi merkezdeki bir spor kompleksine gidebilirler, başka bir seçenek de yaklaşık bir milyona kitaba sahip kütüphaneye gitmektir.

TAIE International Institute Toronto bünyesinde spor ve etkinlik olanakları şunlardır:

Football - Basketball - Volleyball - Athletics - Badminton - Run - Swimming - Squash - Hockey - Tennis - Music - Singing - Gardening - English club - Debate - Media Club - Drama club - Netball - Dancing - Theater - Yoga.

TAIE International Institute, ayrıca şu altyapı tesislerine sahiptir:

Educational complex - Library - Football Fields - Rugby Field - Hockey field - Tennis courts - Sports complex - Drawing studio - theatre studio - Music classes - Pool.

TAIE International Institute Konaklama Seçenekleri

Öğrencilere 1-4 kişilik odalarda veya aile yanında konforlu bir yurtta konaklama sunulmaktadır. TAIE International Institute Canada, öğrencilere en iyi ve en rahat koşulları sağlamayı amaçlamaktadır. Öğrencilerin birçok seçeneği vardır; yaşı daha büyük öğrenciler için şehir merkezinde birkaç konut sunulmaktadır. Merkezde yaşamak, Kanada'daki ekonomik ve iş hayatı ile tanışmanızı sağlayacaktır.

Tek veya çift kişilik odalarda konaklanabilen ev tipi yurtların hepsi şu olanakları öğrencilerine sağlamaktadır: Çalışma salonu, oyun odası, kafeterya, fitness salonu, internet, sürekli yardım ve destek. Ayrıca tüm yurtların içinde mutfak vardır. 24 saat güvenlik altında tutulan yurtlara haftalık temizlik hizmeti verilmektedir. Tüm yurtlar kampüse 3 dakika yürüme mesafesindedir.

Okul öz disiplini: okul personeli, öğrencilerin odalarını sürekli kontrol eder, onlara alanlarını uygun şekilde düzenlemeleri, temiz ve sağlıklı bir yaşam eğitimi verir.

Bir diğer konaklama seçeneği de aile yanında konaklamadır. Aile yanında konaklama, Kanada kültürünü derinlemesine yaşamak ve İngilizce konuşma becerilerini geliştirmeye odaklanmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçenek olabilir. TAIE dileyen öğrenciler için bu konuda rehberlik etmektedir.

TAIE International Institute Eğitim ve Üniversite Başarıları

1998'den beri üniversiteye kabul oranı %100'dür.

TAIE International Institute öğrencileri, Kanada'nın ve dünyanın prestijli üniversitelerine sürekli olarak güçlü notlar ve benzersiz kabullerle girerler. Öğrenciler, üniversite başvuru süreçlerinin her adımında kişisel olarak yönlendirilirler.

TAIE, tüm büyük Kanada üniversitelerinin ve ABD ve İngiltere'deki prestijli üniversitelerin temsilcileri tarafından verilen mezun öğrenciler için bilgilendirici seminerler düzenleyerek üniversiteye başvururken genişletilmiş destek sunar. Seminerler üniversite danışmanları tarafından organize edilmektedir. Bu seminerler, öğrencilerin başvurmayı düşündükleri üniversiteler hakkında daha derinlemesine bilgi edinmelerini sağlar.

TAIE, mimarlık, güzel sanatlar veya portföy gerektirebilecek herhangi bir konuda OCAD, Alberta Üniversitesi ve Toronto Film Okulu gibi üniversitelerle yıl boyunca portfolyo çalıştayları düzenlemektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED