Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Mentor College - Toronto


Mentor College – Kanada’da Lise Eğitimi

1982 yılında kurulan Mentor College, çocukları anaokulundan üniversiteye giriş seviyesine kadar eğitir. Mentor Koleji'ndeki çocuklar, yaşlarına ve deneyimlerine göre üç eğitim düzeyinde gruplandırılır: ilkokul, ortaokul ve lise. Bu gruplandırmalar, Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından eyaletteki tüm okullar için belirlenen müfredatı takip eder.

Mentor College, temelde bir gündüz okulu olarak kurulmuştur; fakat lise öğrencilerinin aile yanında konaklaması için rehberlik etmektedir.

Ontario’nun Mississauga bölgesinde karma bir eğitim veren okulun lise sınıf mevcutları 16-18 arasında değişmektedir.

Mentor College Müfredat ve Programlar

Lise düzeyindeki uluslararası öğrenciler, Mentor College'a iki programdan birine kabul edilir: Uluslararası Program (ESL destekli) veya genel Kolej Programı (tam entegre).

Mentor College HS Uluslararası Programı, İngilizce konuşamayan ülkelerden 9 ila 12. Sınıflardaki öğrencilerin dil yeterlilik seviyelerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Öğrencilerin yeni dillerinin özelliklerini keşfetmeye teşvik edildiği güvenli ve olumlu bir öğrenme ortamı sağlamaya önem verilir.

Mentor College Mississauga, öğrencilerine uluslararası geçerliliği son derece yüksel Ontario Lise Diploması (OSSD) vermektedir temel olarak. Ve üniversite kabul aşamasında büyük etkisi olan Advanced Placement dersleri almaya teşvik etmektedir.

Mentor College’ın sunduğu AP dersleri şunlardır: AP Biology, AP Calculus, AP Chemistry, AP Comparative Government and Politics, AP Economics, AP English Literature, AP Environmental Science, AP French, AP Physics, AP U.S. History.

Mentor College Müfredat Dışı Etkinlikler

Mentor College, Ontario Lise Atletizm Dernekleri Federasyonu'nun (OFSAA) tam üyesidir. Okul, öğrencileri erkek, kız basketbol, ragbi, voleybol takımlarına girmeye teşvik eder.

Okulda yapılabilecek diğer sporlar şunlardır: Alpine skiing; Archery; Badminton; Running over rough terrain; Ski sport; Swimming; Tennis; Athletics.

Lise öğrencileri drama, oyunculuk yapmak için birçok fırsata sahiptir. Okul her yıl şu organizasyonları yapmaktadır: Öğrencilerin şarkı söyleme, dans etme, oyunculuk, müzik aletlerine hakim olma becerilerinin değerlendirilmesine izin veren müzik festivali; Öğrencilerin yazdığı oyun, şiir ve nesirlerin sunulduğu Yazma Şenliği; Yetenek gösterisi.

Lisede öğrenciler okul müzik takımlarında yer alırlar: caz grubu, enstrümantal grup. Birkaç yılda bir, uluslararası arenada çalacak bir grup oluşturulur. Geçmiş yıllarda okul grupları Kosta Rika, İtalya, İspanya, Avusturya, İrlanda, Küba, Yeni Zelanda ve İngiltere'yi gezmiştir.

Lise öğrencileri ayrıca Kanada eyaletlerinde ve yurtdışında; Japonya, Hindistan, Galapagos Adaları'nda uzun gezilere katılırlar.

Mentor College Konaklama Seçenekleri

Mentor College Canada, öğrencilerine kampüste yurt olanağı sağlamayan bir gündüz okuludur. Bir ailede yaşamak isteyen uluslararası öğrenciler için okul, Canada Homestay Network ile iletişime geçmenize rehberlik eder önerir. Canada Homestay Network, toplu taşıma araçlarına yakın, çekici, güvenli alanlarda çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Organizasyon tarafından sunulan konaklama, öğrencinin bütçesine göre ayarlanmaktadır.

Aile konaklaması aşağıdaki koşulları garanti eder: Pencereli mobilyalı oda; Yatak, temiz çarşaflar (çarşaf, yastık ve battaniye);Eşyaların kişisel olarak saklanması (şifonyer veya gardırop);Temiz havlulu ortak banyoya erişim; Öğrencinin ders çalışabilmesi için sessiz bir yer.

Mentor College Eğitim ve Üniversite Başarıları

Mezuniyet sınıflarının son 5 yılında 12. Sınıf öğrencilerinin %99'undan fazlası lise sonrası çalışmalara kabul edildi. Mentor College bünyesinde eğitim alan öğrencilerden hep daha fazlası bekleniyor ve bu nedenle başarısı hep artıyor. Bir lise eğitiminin, öğrencilerini üniversiteyi başarıyla bitirmeleri için zaman yönetimi ve çalışma becerileri ile hazırlaması gerektiğine inanıyor.

2021'de öğrencilerin kayıt yaptırdıkları bazı üniversiteler şunlardır:

 • - Western University (20 öğrenci)
 • - University of Toronto (18 öğrenci)
 • - McMaster University (17 öğrenci)
 • - Queen's University (12 öğrenci)
 • - University of Waterloo (11 öğrenci)
 • - Wilfrid Laurier University (10 öğrenci)
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED