Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Ashbury College - Ottawa


Ashbury College - Kanada'da Lise Eğitimi

%20 uluslararası öğrenci yoğunluğu bulunan Ashbury College her yıl 30’un üzerinde ülkeden öğrenci kabul etmektedir. 1891 yılından itibaren hizmet veren okul Kanada’nın başkenti Ottawa’da bulunur. Rockcliff Park’ta yaklaşık 50 bin dönüm yeşil arazi üzerinde yer alır.

Öğrenciler Ashbury College'da 4.sınıftan başlayarak eğitim alabilirler. Sınıflar maksimum 17 kişiden oluşur. 9–12. sınıflar arası öğrenciler yatılı olarak eğitim almaktadır. Yatılı öğrenci oranı %25’tir. Öğrenciler İngilizce ve Fransızca olmak üzere çift dilde diploma sahibi olurlar. Bu dillere ek olarak öğrencilerin ders programlarına dahil olarak İspanyolca ve Mandarince dillerini de öğrenme imkanı vardır.

Okul Kanada’da IB (International Baccalaureate) programı sunan ilk eğitim kurumu Ashbury College'dir. %100 üniversite yerleştirme oranına sahip olan kolejde öğrencilerin %86'sı ilk üniversite tercihine yerleşmiştir.

Ashbury College öğrencilerine kariyer planlama ve üniversite tercih konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Mezunları Harvard University, Yale University, Princeton University, Oxford University, University of Pennsylvania, Dartmouth University, Brown University, Columbia University, Cornell University, Stanford University, University of Chicago, University of McGill, Queen's University, University of Alberta, Dalhousie University gibi önemli üniversitelere kayıt gerçekleştirmiştir.

Yoğun bir üniversiteye hazırlık programı bulunan Ashbury College'in en ön plana çıkan özelliklerinden biri de öğrencilerin kişisel gelişimlerine büyük önem verilmesidir. Round Square ve Duke’s Awards gibi uluslararası geçerliliği olan iki önemli kuruluşla iş birliği halinde çalışır. Özellikle üniversite öğrenimi için sosyal bilimleri tercih edecek öğrencilere ciddi bir referans kazandıracak bu programlarla öğrencilerin empati geliştirme, ortak faydaya önem verme gibi önemli değerler kazanması amaçlanır.

Toplum bilinci ve küresel farkındalık konularına oldukça ağırlık veren Ashbury College'da öğrencilere sosyoloji, felsefe derslerinin yanında bilgisayar alanında bilişim ve iletişim teknolojisi gibi ders seçenekleri sunulmaktadır. Buna ek olarak öğrenciler korolar, jazz, drama grupları, futbol, voleybol, dans, koşu, rugby, tekvando, basketbol, curling ve squash gibi bir çok sportif faaliyetlere de katılım gösterebilirler. Toplamda 70’in üzerinde ders dışı aktivite seçeneği sunan okul öğrencilerin eğitim süreleri boyunca bir çok ülkeye seyahat programı gerçekleştirir. 10–15 yaş arası öğrencilere hitap eden akademik, sanat, spor ağırlıklı bir çok yaz okulu ve ESL yabancı dil eğitim programı mevcuttur.

Ashbury College Finansal Destek Programı hizmeti ile akademik ve ders dışı aktivitelerde üstün başarı gösteren öğrencilere burs imkanı sunar. Öğrencilerin %8’ i burs imkanlarından faydalanır. Okulun yurt binaları Kuzey Amerika’daki ekolojik standardı en yüksek binalardır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED