Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

St Michaels University School - Victoria


St. Michaels University School – Kanada’da Lise Eğitimi

1906 yılında kurulan St. Michaels University School (SMUS) bağımsız, karma eğitim veren gündüzlü ve yatılı özel bir okuldur. Anaokulundan itibaren 12.sınıf bitimine kadar eğitim sunulan okul üniversiteye hazırlık konusunda dünya çapında bir üne sahiptir. Yaklaşık 1000 öğrenci nüfuslu olan kolejde Kanadalı öğrencilerin yanı sıra dünyanın 25 farklı ülkesinden uluslararası öğrenciler de eğitim almaktadır.

St. Michaels University School ana kampüsü British Columbia eyaletinin başkenti Victoria şehrinde, şehir merkezine araç ile 10 dakika uzaklıktaki Saanich semtinde bulunmaktadır. Okulun bu kampüse 10 dakika uzaklıktaki Oak Bay semtinde Junior School kampüsü de bulunmaktadır.

19 hektarlık bir alana sahip olan okulun ana kampüsünde modern derslikler, yönetim merkezi, kütüphane, yemek salonu, öğrenci salonları, Howard Cafe, Şapel, tiyatro, drama odası, sanat odası, spor salonu, squash kortları, fitness merkezi, John ve Anne Schaffter Müzik Salonu, fen sınıfları, bilgisayar laboratuvarları, revir ve yurt binaları gibi alanlar bulunmaktadır.

St. Michaels University School Müfredatı ve Programlar

St. Michaels University School Senior, Middle ve Junior olmak üzere 3 farklı bölümden oluşmaktadır. Senior ve Middle School programları okulun Saanich’teki ana kampüsünde yapılırken Junior programları ise ana kampüse 10 dakika uzaklıktaki Oak Bay’da bulunan diğer kampüste sunulmaktadır. Kampüslere göre öğrenci dağılımı aşağıdaki gibidir:

 • St. Michaels University Senior School : 9-12. sınıflar
 • St. Michaels University Middle School : 6-8.sınıflar
 • St. Michaels University Junior School : Anaokulu – 6.sınıf arası


Akademik mükemmelliğe kendini adamış olan St. Michaels University School, öğrencilerine sınıf içinde ve dışında çeşitli akademik müfredatlar sunmaktadır. Tüm öğrenciler başta liderlik olmak üzere birçok alanda potansiyellerini genişletirler. Okul tüm bölümler için çok geniş bir ders müfredatı sunmakla birlikte üniversite hazırlık aşamasında talep eden öğrencilere 25 farklı AP dersi de sunmaktadır. St. Michaels University School Kanada'da Advanced Placement (AP) programını benimseyen ilk kolejlerden biridir.

Advanced Placement (AP) Programında Sunulan Dersler : Art History, Biology, Calculus AB, Calculus BC, Chemistry, Comparative Government and Politics, Computer Science A, Computer Science Principles, English Language and Composition, English Literature and Composition, Environmental Science, French Language and Culture, Human Geography, Macroeconomics, Physics 1, Physics 2, Physics C – Mechanics, Physics C – Electricity and Magnetism, Psychology, Research (AP Capstone), Seminar (AP Capstone), Spanish Language and Culture, Statistics, Studio Art (2D, 3D, Drawing), World History.

St. Michaels University School Aktiviteleri

St. Michaels University School öğrencilerin ders dışı zamanları için mükemmel faaliyetler sunmaktadır. Bir çok spor takımı olan okulda aynı zamanda sanat çalışmaları, kulüpler ve kültürel faaliyetler için de zengin bir müfredat vardır. Okuldan tarafından sunulan ders dışı çalışmalar şunlardır:

- Spor Çalışmaları : Badminton, Basketbol, Kriket, Çim Hokeyi, Golf, Kürek, Ragbi, Futbol, Yüzme, Tenis, Atletizm, Voleybol, Kayak.

- Sanat Çalışmaları : Dans, Koro Müziği, Drama Kulübü, Caz Topluluğu, Rock Kulübü, Tiyatro

- Kulüpler ve Organizasyonlar : Uluslararası Af Örgütü, Satranç Kulübü, Tartışma Kulübü, Çevre Kulübü, Gıda Konseyi, Yabancı Dil Kulüpleri, Çocuk Hakları Kulübü, Edebiyat Kulübü, Matematik Kulübü, Birleşmiş Milletler Model, Gazetecilik, Fotoğrafçılık, Yelken kulübü, Öğrenci Radyo İstasyonu, Yoga, Edinburgh Dükü, Liderlik Kulübü, Robotik, İspanyolca Kulübü

St. Michaels University School Konaklama Seçenekleri

St Michaels University School yatılı öğrencileri için kampüs içerisinde bulunan 6 adet yurt binasına sahiptir. Yurt binalarından 3ü kız, 3ü ise erkek öğrencilere aittir. Her yurt binası toplam 21 odadan oluşmaktadır. Tüm yurtlarda öğrencilerin güvenliğinden sorumlu yurt görevlileri yaşamaktadır. Tüm odalar banyoludur ve yemekler okulun özel aşçıları tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Yurtların ortak alanları ise öğrencilerin sosyalleşebilmesi için TV, çeşitli oyunlar, bilgisayarlar, mutfak gibi donanımlara sahiptir.

Odalarda ise ekstra büyük yataklar, kilitlenebilir çekmeceli komodin, kilitlenebilir çekmeceli çalışma masası, bir sandalye, duvara monte kitaplık, giysiler için bir gardırop, bir yazı tahtası, yüksek hızlı internet bağlantısı, telefon ve termostat bulunmaktadır. Öğrencilere sunulan yurtlara uzunca yıl okulda görev yapmış öğretmenlerin isimleri verilmiştir. Bu yurtlar aşağıdaki gibidir:

 • • Erkek Öğrenci Yurtları : Barnacle, Bolton, Harvey
 • • Kız Öğrenci Yurtları : Timmis, Symons, Winslow


St. Michaels University School Üniversite Başarıları

Akademik olarak çok güçlü bir kolej olan St. Michaels University School 10-12.sınıf öğrencileri için özel üniversite danışmanlık hizmeti sunmakta, her öğrenci ile birebir ilgilenilmekte ve okuldaki her 4 öğrenciye 1 üniversite danışmanlığı uzmanı düşmektedir.

Son 5 yılda St. Michaels University School mezunlarının %98’i 4 yıllık bir üniversiteye giriş başarısı sağlamıştır. Öğrencilerin %15'i Amerikan kolejlerine, %10'u diğer uluslararası destinasyonlara ve %73'ü ise Kanada'daki üniversiteleri ve kolejleri tercih etmiştir. Kolej mezunlarının son 5 yılda en fazla yerleşme başarısı gösterdiği üniversiteler şunlardır:

• Kanada Üniversiteleri : Acadia University, Brock University, Carleton University, Dalhousie University, Emily Carr University of Art and Design, McGill University, McMaster University, Mount Allison University, Queen’s University, Quest University, Ryerson University, Simon Fraser University, St. Francis Xavier University, University of Alberta, University of British Columbia, University of Calgary, University of Ottawa, University of Toronto, University of Victoria, University of Waterloo, Western University, Wilfrid Laurier University

• Amerika Üniversiteleri : Boston College, Boston University, Bowdoin College, Brown University, Cal Tech, Columbia University, Cornell University, Duke University, Harvard University, Harvey Mudd College, Johns Hopkins University, Middlebury College, New York University, Northeastern University, Northwestern University, Princeton University, Rhode Island School of Design, Stanford University, Swarthmore College, University of California Berkeley, University of California Los Angeles, University of Michigan, University of Pennsylvania, University of Southern California, University of Washington

• Diğer Ülkeler : Chinese University of Hong Kong, Durham University, Esade Business School in Italy, Hong Kong U of S&T, Imperial College of London, King’s College London, London College of Fashion, London School of Economics, Royal College of Surgeons in Ireland, Sciences Po, Trinity College Dublin, University of the Arts London, Universita Bocconi in Italy, University College London, University of Edinburgh, University of Melbourne, University of Oxford, University of St Andrews, University of Surrey, University of Sydney, University of Tokyo

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED