Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Pickering College - Toronto


Pickering College – Kanada’da Lise Eğitimi

Pickering College, Toronto şehir merkezine 30 dakika uzaklıkta yer alan Newmarket bölgesinde yer almaktadır.

1842 yılında kurulan Pickering College hem Kanadalı ve uluslararası öğrencilere eğitim sunan özel, bağımsız ve karma bir okuldur. 440 öğrenci kapasiteli olan okulda ana sınıfından 12.sınıfa kadar öğrencilere eğitim sunulmaktadır.

Okulun bulunduğu Newmarket Kasabası 87.000 kişilik bir nüfusa sahiptir. Bölgede spor kompleksleri, son teknoloji bir bölge hastanesi, sinema salonları, alışveriş merkezleri, kütüphane, tiyatrolar, toplu taşıma, restoranlar ve parklar bulunmaktadır. Pickering College, bölgenin kalbinde 42 dönümlük güzel bir kampüste eğitim sunmaktadır. Her öğrencinin teknolojinin öğretime getirdiği yeniliklerden yararlanabilmesi için sınıfların tamamı SMART Board'lar, eğitim yazılımları ve kablosuz teknoloji ile donatılmıştır. Sanat tesisleri arasında yeni ses, görsel ve müzik laboratuvarlarının yanı sıra tam işlevli, CRTC lisanslı bir radyo istasyonu ve kayıt stüdyosu bulunmaktadır. Kolej kampüsünde ayrıca bir beyzbol sahası, tam donanımlı bir spor kompleksi ve kapalı paten sahası bulunmaktadır.

Pickering College Müfredatı ve Programlar

Pickering College’de okul öncesinden 12.sınıfa kadar toplam 3 farklı alandan oluşmaktadır.

Okulun lise bölümünü oluşturan Pickering College Senior School 9-12.sınıflar arası öğrencilerin eğitim aldığı bölümdür. Pickering College'ın Senior School programı, öğrencileri üniversiteye hazırlarken aynı zamanda onları etik, şefkatli ve değerlere dayalı karar vericiler olarak dünyada bir fark yaratmaya teşvik eder. Pickering College Senior School’da, STEM ve AP kurs seçenekleriyle zenginleştirilmiş Ontario Müfredatından çok çeşitli dersler sunmaktadır. Tablet bilgisayarlar ve web tabanlı öğrenme araçları dahil olmak üzere en son teknolojiyi kullanan akademik müfredat, öğrencilerin temel konulardaki temel kavramları ve becerileri sağlam bir şekilde anlamalarını sağlarken mükemmellik ve yeniliğe odaklanır.

Okulun diğer iki bölümü ise 6-8. sınıf öğrencilerin eğitim aldığı Pickering College Middle School ve okul öncesinden 5. sınıfa kadar eğitim sunulan Pickering College Junior School’dur.

Pickering College bünyesinde okul öncesinden 12.sınıf sonuna kadar benzersiz bir STEM (Science, Technology, Engineering, Math) müfredatı sunulmaktadır. Akademik müfredata entegre edilen STEM programları sayesinde öğrenciler, problem çözmede eleştirel bir yaklaşım benimserken, deney ve yaratıcı düşünme, esneklik ve takım çalışması, tasarım ve prototip oluşturma ve teknolojinin uygulanması konularında yetkinlikler geliştirirler.

Pickering College Aktiviteleri

Pickering College tarafından sunulan ders dışı aktiviteler her öğrencinin eğitiminin, büyümesinin ve refahının temel bir parçasıdır. Okul sunduğu aktiviteler sayesinde öğrencilerinin gelişimine katkıda bulunur ve sağlıklı, aktif öğrenciler yetiştirir.

Okulun çok zengin sanat ve spor programları vardır. Ayrıca bir çok sosyal öğrenci kulübüne de sahip olan kolej yıl boyunca öğrencilerine çeşitli geziler de sunarak Kanada kültürünü yakından deneyimlemelerine yardımcı olur.

Öğrenciler sanat alanında müzik prodüksiyonu, konser grubu, caz toplulukları ve vokal grupları dahil olmak üzere çeşitli çalışmalar aracılığıyla müziğe ve enstrümantal yeteneklere olan sevgilerini keşfedebilirler. Yine sanat alanında sunulan görsel sanatlar programı ile heykel, resim, çizim, fotoğraf ve bilgisayar animasyonu, iletişim teknolojileri ile çeşitli medya ve film oluşturma öğrencilere sunulan diğer sanat programları arasındadır. Okulun kendi radyo istasyonu 102.7 CHOP FM'de öğrenciler her gün yayın yapmaktadır.

Spor alanında ise atletizme çok önem veren kolejde basketbol, voleybol, futbol, artistik patinaj, kayak, dağ bisikleti, frizbi gibi spor aktiviteleri düzenlenmekte ve bu alanlarda okulun kız ve erkek takımları bulunmaktadır.

Pickering College Konaklama Seçenekleri

Pickering College 7. sınıftan itibaren öğrencilerine yatılı eğitim olanağı sunmaktadır. Tüm yatılı öğrenciler kampüs içerisinde bulunan Firth House ve New House yurt binalarında konaklamaktadır.

Yatılı öğrencilere iki yataklı konforlu çalışma odalarında bir oda arkadaşı atanacaktır. Ayrıca her rezidansta dinlenmek ve sosyalleşmek için ortak odalar bulunmaktadır. Ortak odalar, tüm okul yükümlülükleri yerine getirildikten sonra boş zamanlarda kullanılabilir. Öğrencilerin evlerinde aileleri ve arkadaşlarıyla bağlantı kurmalarını sağlamak için günlük İnternet erişimi sağlanmaktadır. Her öğrenciye bir yatak, çalışma masası, sandalye, lamba, kitaplık ve şifonyer ve çekmeceli dolap verilecektir. Banyolar diğer öğrencilerle ortak kullanılmaktadır.

Öğrenciler kendi çamaşırlarından ve kıyafetlerinin temizliğinden sorumludur. Bu amaçla ücretsiz yıkayıcılar, kurutucular ve deterjanlar sağlanmaktadır. Yurt odaları düzenli olarak temizlense de odaların temiz tutulması öğrenci sorumluluğundadır. Temizlik personeli yardım istemeniz durumunda odanız veya kıyafetlerinizle ilgili herhangi bir sorunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Pickering College Üniversite Başarıları

Son 5 yıl baz alındığında Pickering College mezunlarının %95'inden fazlası bir kolej veya üniversiteye yerleşme başarısı gösterirken öğrencilerin %83'ü Ontario bölgesi, %7'si Kanada'nın diğer bölgelerinde bulunan kolej ve üniversiteleri tercih etmiştir. Kanada dışında ise %4 Amerika, %3 İngiltere ve %3 diğer ülkeleri tercih eden öğrencilerin kabul aldığı üniversitelerden bazıları şunlardır: bir çok farklı ülkeye öğrenci yerleştiren kolej öğrencilerinin eğitim aldığı diğer ülke üniversitelerinden bazıları şunlardır:

• Kanada Üniversiteleri : Bishops University, Brock University, Carleton University, Centennial College, Dalhousie University, Guelph University, Georgian College, Humber College, McGill University, McMaster University, Nipissing University, OCAD University, Queen’s University, Quest University, Ryerson University, Sheridan College, St. Francis Xavier University, University of British Columbia, University of Ontario Institute of Technology, University of Ottawa, University of Toronto, University of Victoria, University of Waterloo, Trent University, Western University, Wilfrid Laurier University, York University

• İngiltere Üniversiteleri : Exeter University, University of Manchester, University of St. Andrews, City University London, Durham University, King’s College London, Royal Veterinary College

• Amerika Üniversiteleri : Academy of Art San Francisco, Parsons The New School of Design, Illinois Institute of Technology, Northeastern University, Nova Southeastern University, UC Irvine, UC San Diego, University of Memphis, University of Southern California, American Academy of Dramatic Arts, Johns Hopkins University

• Kabul Alınan Diğer Ülkeler : İtalya, Japonya, İspanya, İsviçre, Hong Kong, Güney Kore, Avustralya

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED