Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Fulford Academy - Ottawa


Fulford Academy – Kanada’da Lise Eğitimi

Fulford Academy, Brockville Ontario'da bulunan karma eğitim veren, özel gündüzlü ve yatılı bir okuldur. 2002 yılında kurulan Fulford Academy’de 6.sınıftan 12. sınıfa kadar eğitim sunulmaktadır. St. Lawrence Nehri yakınında yer alan okul kampüsünden başkent Ottawa 1 saat, Montreal 2 saat, Toronto ise yaklaşık 3 saat uzaklıktadır.

110 öğrenci kapasitesi ile bir aile ortamında eğitim verilen Fulford Academy bu yapısı sayesinde öğrencilere bire bir ilgi göstermektedir. Okul nüfusunun %80’I international öğrencilerden oluşmaktadır.

Fulford Academy'nin son derece farklılaştırılmış eğitimi, yoğun dil desteği, Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Sanat (STEM +A) ağırlıklı benzersiz müfredatı diğer eğitim kurumlarına göre koleji bir adım öne çıkarmaktadır. Dersler dışında ise Kanada kültürüne gerçek bir bakış açısı kazandırılan öğrenciler, geziler, müfredat dışı etkinlikler ve yerel gönüllü programlar ile yeni fırsatları benimsemeye ve güven kazanmaya teşvik edilir.

Fulford Academy Müfredatı ve Programlar

Fulford Academy’nin High School ve Middle School olmak üzere iki farklı bölümü bulunmaktadır.

- Fulford Academy High School (9-12.sınıflar) : Lise seviyesindeki bu bölüm Ontario Lise Diploması (OSSD) kredisi kazanmak için küçük bir sınıf ortamında bireysel ilgiye ihtiyaç duyan öğrenciler içindir. Fulford Academy müfredatı, Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen yönergeleri takip eder. Öğrenciler, güçlü yönlerine, ilgi alanlarına ve hedeflerine uygun kursları seçerler. Ontario Ortaokul Diploması (OSSD) kazanmak için, bir öğrencinin 18 zorunlu kredi ve 12 isteğe bağlı kredi olmak üzere en az 30 kredi kazanması gerekir. Öğrenciler ayrıca 40 saatlik topluluk katılımı etkinliklerini tamamlamalıdır. Talep eden öğrencilere AP (Advanced Placement) programları da sunulmaktadır.

- Fulford Academy Middle School (6-8. Sınıflar) : Ortaokul seviyesindeki bu bölümde öğrenciler, bilgisayar kodlama ve robotik gibi teknolojiler ile Ontario müfredatının tamamını öğrenirler. Bu programdaki öğrenciler hassas bir öğrenme ortamı yaratan özel bir sınıf öğretmeniyle günün çoğunluğunda bir arada olmaktadır. İngilizce takviyeye ihtiyacı olan öğrencilere akademik derslerini okurken İngilizce becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan küçük bir sınıf ortamında destek sağlanmaktadır. Akademik dersler arasında Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Fransızca, Dil Sanatları ve Beden Eğitimi gibi dersler öğrencilere verilmektedir.

Fulford Academy Aktiviteleri

Fulford Academy, gündüzlü ve yatılı öğrencilere çeşitli aktivite seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler okul içerisinde atletizm, müzik ve sanat gibi alanlarda mevcut yeteneklerini geliştirme fırsatı bulur ya da okul dışında ilgi alanlarına göre farklı aktiviteleri deneyimleyebilmektedir.

Fulford Academy yatılı öğrencilere gönüllü program fırsatları sağlamak için Brockville'deki birkaç farklı kurumla işbirliği içinde çalışır. Gönüllü programlar öğrencilerin topluma katkı sağlamaları, gerçek bir Kanada kültürel deneyimi elde etmeleri ve yerel halkla etkileşim kurmaları için harika bir yoldur. Brockville Braves, Loaves & Fishes ve çevre temizliği günleri gibi organizasyonlar Fulford Academy tarafından sunulan gönüllü programlardan bazılarıdır.

Fulford Academy öğrenciler için bir çok spor çalışması da sunmaktadır. Atletizm, Badminton ve Basketbol en popüler sporlar arasındadır. Leeds ve Grenville Ortaokulu Atletizm Birliği'ndeki (LGSSAA) yerel lise liginde de yer alan Fulford Academy Atletizm Takımı bu ligdeki takımlarla çeşitli müsabakalar gerçekleştirmektedir.

Fulford Academy Konaklama Seçenekleri

Fulford Academy konaklama ihtiyacı olan öğrencilere okul kampüsüne 10 dakika yürüme mesafesinde yer alan yurt konaklaması sunmaktadır. St. Lawrence Nehri'nin muhteşem manzarasına sahip üç katlı yurt binasında tek, çift veya üç kişilik odalardan oluşan 28 oda bulunmaktadır.

Küçük ve güvenli bir yurt ortamına sahip olan okul öğrencilerin konforunu düşünerek konaklama birimlerini tasarlamıştır. Okulun yurt ekibi öğrencilerin mutlu olmalarını sağlayan, kendini işine adamış bireylerden oluşan bir gruptur. Her gün okulun kendi baş aşçısı tarafından hazırlanan yemekler öğrencilere sunulmaktadır.

Fulford Academy Üniversite Başarıları

Fulford Academy mezunları son yıl %100 üniversite yerleşme başarısı göstermiştir.

Tiyatro, Sanat, Ticaret, Bilgisayar Bilimleri, İşletme, Psikoloji, Medya, Fen Bilimleri Fulford Academy mezunlarının kabul aldığı bölümlerden bazılarıdır.

Öğrenciler University of Toronto, McGill University, University of Ottawa, Carleton University, Waterloo University, Western University, Queen’s University, OCAD University, Acadia University, Sheridan College ve York University gibi Kanada’nın önde gelen üniversiteleri dışında dünya genelinde de bir çok farklı üniversiteden kabul almıştır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED