Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Gymnasium Im Stift Neuzelle - Berlin


Gymnasium Im Stift Neuzelle – Almanya’da Lise Eğitimi

Gymnasium Im Stift Neuzelle Almanya’nın güçlü eğitim kurumu Rahn Education’ın bir parçasıdır. Aynı zamanda Almanya’nın en güçlü dil eğitimi kurumlarından Humboldt Institut ile de partner olan kolej Brandenburg eyaletinde Neuzelle’de bulunmaktadır. Polonya ile sınır olan bu bölgeden başkent Berlin 2 saat uzaklıktadır.

Dünyanın bir çok ülkesinden öğrenci ağırlayan Gymnasium Im Stift Neuzelle özel, karma ve yatılı bir okuldur. 7.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim sunulan okul 420 öğrenci kapasitelidir. Okuldaki yabancı öğrenci oranı %15’tir.

Gymnasium Im Stift Neuzelle kampüsü yaklaşık 4.700 metrekare büyüklüğündedir. 1268'de inşa edilmiş eski bir manastır olan bu kampüs eğitim binaları, güzel ve bakımlı bir bahçe ile çevrilidir. Kampüste son derece çağdaş ve modern derslikler, laboratuvarlar, öğrenci salonları, 70 öğrenci kapasiteli yurt binası, kütüphane, yemekhane, spor alanı ve çok çeşitli ortak kullanım alanlarına sahiptir. Ayrıca kampüsün bir kısmını, 13 farklı enstrümanın yer aldığı, şan ve müzik teorisi derslerinin verildiği müzik ve sanat okulu olan Clara Schumann okulu kullanmaktadır.

Alman eğitim sistemi Abitur müfredatında eğitim sunan Gymnasium Im Stift Neuzelle’de öğrenciler Matematik, Sanat, Tiyatro ve Dramatik Sanatlar, Fizik, Müzik, Coğrafya, Ekonomi, Beden Eğitimi Biyoloji ve Kimya Bilimleri, Tarih, Teknoloji ve Yabancı dil çalışmaları yapmaktadır.

Okulun eğitim dili Almancadır. Almanca dil yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler eğitimlerine başlamadan önce okulun partner kuruluşu Humboldt Institut’un Bad Schussenried veya Lindenberg kampüslerinde Almanca dil eğitimi alabilir. Lise eğitimlerine kabul için istenen minimum seviye B2 olup, başlangıç seviyesinden itibaren Almanca kursuna katılan öğrencilerin yoğun programa katılmak şartıyla minimum 25 haftalık dil eğitimine ihtiyacı olacaktır. Almanca alt yapısı olan öğrenciler için bu süre daha kısadır.

Gymnasium Im Stift Neuzelle ’de eğitim alan uluslararası öğrencilere, deneyimli öğretmenler rehberliğinde İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Lehçe, Rusça ve Latince dersleri de sunulmakta, öğrencilerin farklı diller öğrenmesine de olanak sağlanmaktadır.

Kolej 2018 yılında sertifikalı bir IB (International Baccalaureate) okulu olmaya hak kazanmış ve bu tarihten itibaren çift diploma müfredatında eğitim vermeye başlamıştır. Talep eden öğrenciler standart IB müfredatındaki derslere de katılabilir ve mezuniyetlerinde IB Diploması da alabilirler.

Öğrencilere tam zamanlı açık bir okulun tüm avantajlar sunulmaktadır. Okulun ortak tesisleri sabah 7'den akşam 5'e kadar öğrencilerin kullanımına açıktır.

Dersler sabahları yapılır, daha sonra öğrenciler müzik dersleri alabilir veya spor, matematik AG, seramik, tiyatro, dans/Zumba, arıcılık, el sanatları, aşçılık, yüzme veya sinema kulüp/aktivitelerinden birine katılabilirler.

Ayrıca hafta sonları çeşitli çevre gezileri ile öğrencilerin sosyalleşmeleri de sağlanmaktadır.

Gymnasium Im Stift Neuzelle konaklama ihtiyacı olan 12-18 yaş arası öğrencilerine kampüs içerisindeki yurtlarda 1-2 kişilik odalarda tam pansiyon konaklama sunmaktadır. Öğrenci yurdu tam bir dinlenme için gerekli mobilya ve cihazlarla eksiksiz bir şekilde donatılmıştır.

Okulda yatılı olarak eğitim alan öğrencilere mentor sistemi ile destek sağlanmakta, her mentor küçük bir yatılı gruptan sorumlu olmakta ve öğrencilerin ebeveynlerine düzenli bilgilendirme yapmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED