Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Nordsee Internat - Hamburg


Nordsee Internat – Almanya’da Lise Eğitimi

1946 yılında kurulan Nordsee Internat karma ve bağımsız yatılı bir okuldur. 120’si yatılı olmak üzere 500 öğrenciye sahip olan Nordsee Internat Almanya'nın kuzeyinde Nordfriesland şehrinde, St. Peter-Ording kasabasında yer almaktadır. Kolej kampüsü Hamburg şehrine ve Danimarka sınırına 1,5 saat uzaklıkta yer almaktadır.

İlköğretim seviyesinden Abitur bitimine kadar eğitim sunulan okulda lise eğitimi 14-18 yaş arasını kapsamaktadır. Sınıflardaki öğrenci sayısı maksimum 25 kişidir.

Nordsee Internat kampüsünde futbol ve mini golf sahası, tenis ve basketbol sahası gibi çeşitli spor tesislerinin yanı sıra kampüs çevresinde plaj voleybolu sahaları ve küçük bir paten parkı bulunmaktadır.

Almanca dilinde eğitim sunulan kolejin lise müfredatında bilgisayar bilimi, matematik, müzik, doğa ve teknoloji, fizik, sosyoloji, ekonomi, biyoloji, kimya, yabancı dil İngilizce, Fransızca, Latince, İspanyolca ve Çince), sanat, tarih, coğrafya ve kültür dersleri sunulmaktadır.

Nordsee Internat öğrencilerin ders dışı zamanları için çeşitli aktiviteler, spor ve sanat çalışmaları düzenlemektedir. Okulun bulunduğu Sankt Peter-Ording'in su sporları için çok ideal bir yer olmasından dolayı Su sporları merkezi X-H2O ile iş birliği içerisinde olan kolej, öğrencilerini su sporları konusunda desteklemektedir. Su sporları dışında düzenli olarak yıllık koşu turnuvası, plaj voleybolu turnuvaları veya eski öğrencilere karşı geleneksel futbol maçları düzenleyen kolej, binicilik, tenis, badminton ve voleybol sporlarında da öğrencilere destek sağlamaktadır.

Sanat etkinlikleri için bir prova odası ve tiyatro salonu olan Nordsee Internat öğrencilere dans, vokal ve müzik konusunda çeşitli eğitimler sunulmaktadır. Prova odasında gitar, davul ve piyano vardır.

Yıl içerisinde Almanya'nın farklı şehirlerine geziler düzenlenmekte, bu geziler sayesinde öğrenciler yeni yerler keşfetmektedir.

Maksimum 120 öğrenciye yatılı hizmet veren Nordsee Internat’in kampüs içerisinde 4 farklı öğrenci yurdu bulunmaktadır. Öğrencilerin cinsiyetleri ve yaş gruplarına göre eşleştirme yapılan yurtlarda öğrencilerden sorumlu öğretmenler de yaşamaktadır. Yurtlar ve özellikleri aşağıdaki gibidir:

- Deichhaus Yurdu: 1.100 m² alana sahip olan Deichhaus Yurdu’nda 22 tek kişilik oda, 5 paylaşımlı oda ve 6 adet banyo bulunmaktadır. Yurdun içerisinde öğrencilerin ortak kullanımına açık fitness salonu, projektör odası ve televizyon salonu vardır.

- Dünenhaus Yurdu : 950 m² alana sahip olan Dünenhaus Yurdu’da 17 tek kişilik oda, 3 paylaşımlı oda ve 6 banyo bulunmaktadır.

- Heidehaus Yurdu : 22 tek kişilik oda, 2 paylaşımlı oda ve 4 banyoya sahip Heidehaus Yurdu’nda 2 çalışma odası ve yeşil teras bulunmaktadır.

- Sonnenhaus Yurdu : 660 m² kapasiteli Sonnenhaus Yurdu’nda 23 tek kişilik oda, 3 paylaşımlı oda ve 3 banyo bulunmaktadır. Yurt içerisinde çalışma odaları ve bilgisayar odası da vardır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED