Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

İspanya Liseleri


 

İspanya liseleri hakkında araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

İspanya'da Lise Eğitimi

 • • İspanya Lise Eğitim Programları
 • • İspanya Lise Seçenekleri
 • • İspanya'da Lise Eğitiminin Avantajları
 • • İspanya'da Lise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • • İspanya Lise Fiyatları
 • • İspanya'da Lise Eğitimi ve Konaklama
 • • İspanya Liseleri için Başvuru Belgeleri
 • • İspanya Liselerine Başvuru Şartları
 • • İspanya Liseleri için Giriş Sınavları
 • • İspanya Lise Eğitimi Vize İşlemleri
 • • İspanya'da Lise Eğitimi için Sağlık Sigortası
 • • İspanya Lise Bursları
 • • Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile İspanya'da Lise Eğitimi


Güney sahillerin önemli ülkelerinden biri olan İspanya’da yaşamak ve dünyaca ünlü şehirlerinde eğitim almak pek çok öğrencinin hayali! Daha lisedeyken İspanyollarla iç içe bir ortamda, İspanyolcanın ana vatanında bu süreci deneyimlemek ise kariyer için atılan en sağlam adımlardan biri.

Samimi ve sıcakkanlı insanlarla çevrili, yılın büyük bölümü güneşli, yüzyıllar öncesine dayanan zengin tarihi ve renkli kültürü ile hayran kalacağınız İspanya’da lise eğitimi ile geleceğinizi şekillendirmek istemez misiniz?

Yaşam tarzı, güzel havası, sanatı, müziği, kaliteli hizmet ve tesisleri, diğer ülkelere göre daha uygun yaşam maliyetleri ile İspanya uluslararası öğrencilerin eğitim için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biridir.

İspanya’da eğitim sistemi 8 farklı kademeden oluşmaktadır ve İspanya’da eğitim 6-16 yaş arasındaki öğrenciler için 10 yıl boyunca zorunludur. Eğitim sisteminin işleyişinden ise eğitim bakanlığı sorumludur. Şu anki eğitim sistemi LOE (Ley Orgánica de Educación) olarak adlandırılmaktadır.

SeviyeYaş Grubu
Okul öncesi0-3 Yaş
Anaokulu3-6 Yaş
İlköğretim6-12 Yaş (zorunlu)
Ortaöğretim12-16 Yaş (zorunlu)
Bakalorya16-18 Yaş
Üniversite (3 yıl)18-21 Yaş
Yüksek Lisans21+ Yaş


Pek çok yabancı öğrencinin her yıl eğitim almak üzere tercih ettiği ülkelerden biri olan İspanya, başkent Madrid’den başlayıp Barcelona, San Sebastian, Bilbao, Malaga, Sevilla ve Valencia gibi önemli şehirleriyle ön planda olan ayrıca kültürü, mutfağı ve festivalleriyle de ünlü bir ülke olarak dikkat çekmektedir.

İspanya’da lise eğitimi alarak hem yılın çoğu güneşli, tarihi ve modern yapıları ile görkemli, samimi insanlarıyla da keyifli bir ortamda yaşama fırsatı bulacak hem de yüksek kalitede bir eğitim alarak özgeçmişinizi zenginleştirerek rakipleriniz arasından sıyrılabileceksiniz.

ispanya-lise

İspanya Lise Eğitimi Programları

İspanya’da lise eğitimi için öğrenciler “Bachillerato” diploma programına dâhil olabilir veya dünya çapından tanınan ve daha geniş fırsatlara kapıları aralayan IB diploması veya A-Level programını tercih edebilmektedir. Ülkenin kendi diplomasının haricinde İngiliz müfredatı ve Amerika müfredatının uygulandığı okullarda eğitim alma avantajı sunulmaktadır. Aşağıda diploma programlarının detaylarını bulabilirsiniz.

 İspanya Bakaloryası (Bachillerato / Bakalorya) : İspanya’da lise 4 yıldır ve ilk 2 senesi ortaöğretim içinde verilmektedir. İlk 2 senesi zorunlu eğitim kapsamında olan İspanya liselerinde Bakalorya programı ise son 2 yıl verilmektedir.

Toplamda 2 yıllık A-Level ve Fransız Bakaloryası ile karşılaştırılan İspanyol Bakaloryası (Bachillerato) programında öğrenciler 5 farklı branştan ilerlemek istedikleri alana göre dersler seçebilmektedir. İspanyolca, İspanya Tarihi, Felsefe, Bilim, Yabancı dil gibi dersler zorunlu olarak alınması gereken dersler arasında yer alırken, Sanat, Doğa & Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Mühendislik alanlarında da dersler alınabilmektedir. Öğrenciler ilk yıl 5 zorunlu, 2 seçmeli olmak üzere toplamda 7 ders alırken, 2. senelerinde 4 zorunlu, 2 seçmeli toplamda 6 ders almaktadır. Seçmeli derslerin içerikleri öğrencinin seçtiği branşa göre değişiklik göstermektedir.

Bu dersleri alarak programı başarıyla tamamlayan öğrenciler İspanyol Bakaloryası olan Bachillerato’ya sahip olmaktadır.

Bakalorya programından sonra devlet üniversitelerinden birinde eğitim almak isteyen öğrenciler üniversiteye giriş sınavlarına (Spanish University Entrance Examination (SUEE)) girip başarı elde ederek üniversiteye devam edebilmektedir. Eğer isterlerse kabul koşullarına göre özel üniversitelerde de öğrenim görebilmektedir. Ayrıca Formación Profesiónal de Grado Superior olarak geçen meslek yüksekokullarında eğitim almayı tercih eden öğrenciler de bulunmaktadır.

 GCSE, A Level, IB (Uluslararası Bakalorya) : İspanya’da İspanyol bakaloryasına ek olarak değerlendirebileceğiniz diploma programı alternatifleri de bulunmaktadır. İngiliz ve Amerikan müfredatı sunan liselerde öğrenciler Amerika lise müfredatına ve IB diplomaya sahip olabilmekte veya İngiliz lise müfredatına devam ederek A-Level alabilmektedir.

Özellikle İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden birinde eğitim almak ve İngiltere’de kariyer planı yapanların tercihi olan A-Level programına dâhil olan öğrenciler 2 yıllık eğitimlerinin ardından derslerden aldıkları skorlara, sosyal faaliyetlerine ve dil yeterliliklerine göre sınav stresi yaşamadan İngiltere’de sadece 3 yıl sürecek bir lisans programına dâhil olabilmektedir.

Ayrıca, Amerika ve Kanada başta olmak üzere diğer ülkelerde gelecek planlayanların öncelikli tercihi, yüksek uluslararası geçerliliğe sahip olan ve öğrencilerin eğitimlerine dünyanın her noktasında devam etme şansı sağlayan IB diploma programı alarak dünya çapında üniversitelere girişlerde büyük avantaj elde edebilmektedir.

İspanya Lise Seçenekleri

İspanya’da öğrenciler devlet liselerinde veya özel liselerde eğitim görmektedir. Özel liseler kendi içlerinde tamamen bağımsız (independent) özel okullar ve yarı özel okullar (Semi private) olarak ayrılmaktadır. Semi private olarak da geçen liseler devlet destekli olup, tamamen geleneksel müfredatı uygulamaktadır.

Devlet okulları belli bir müfredatı ve kuralları takip ederken bağımsız özel okullar (independent schools) ise kendi okul saatleri ve müfredatını uygulayabilmektedir. Hem İngilizce hem İspanyolca eğitim veren özel liseler ( bilingual English-Spanish Schools), uluslararası liseler (international schools), Bakalorya okulları (Bachillerato Schools) ve Fransızca, Almanca gibi dillerde eğitim veren Yabancı dil okulları (Foreign Language Schools) tamamen özel olan okul çeşitleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İspanya'da Lise Eğitiminin Avantajları

Farklı ülkelerden gelenlerin memnuniyetle karşılandığı İspanya’da lise eğitimi almak İspanyol öğrencilerle kaynaşma fırsatı bulmak ve aynı zamanda dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan İspanyolcayı öğrenme avantajını elde etmek için mükemmel bir fırsattır.

İspanyanın güvenli ülkelerden biri olması ve yalnızca okulların bulunduğu bölge değil şehirlerde de güvenliğin son derece yüksek olması sebebiyle öğrenci ve ebeveynlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği alternatiflerdendir.

Eğitim hayatınıza İspanya üniversitelerinde birinde devam etmek istemeniz durumunda gereken Bachillerato programına katılıp İspanya’da bir kariyer planlayabilirsiniz. Dilerseniz İspanya’da İngiliz müfredatı sunan bir okulda okuyup ana diliniz dışında 2 farklı dile daha hâkim olma avantajını da elde edebilir ve A Level diplomasına sahip olabilirsiniz. İngiliz müfredatının dışında Amerikan müfredatı uygulayan ve yüksek kalitedeki eğitim sayesinde dünyanın önemli ülkelerinde üniversiteye giriş kolaylığı sağlayan IB diplomasına da sahip olabilirsiniz.

Liseyi İspanya’da tamamladıktan sonra İspanya'da üniversite geçişlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Derste göstermiş olduğunuz başarılar, gönüllü olarak katıldığınız çalışmalar, yer aldığınız sosyal veya sportif projeler ve öğretmen referanslarınız göz önüne alınarak sınavsız bir şekilde üniversiteye geçişiniz söz konusu olabilmektedir.

Dünya sıralamasında yer alan University of Barcelona, Autonomous University of Madrid ve Barcelona, University of Navarra üniversitelerine ev sahipliği yapan İspanya’da lise eğitimi veren okullarla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Uluslararası öğrencileri tüm sıcakkanlılığıyla karşılayan İspanya’da çocuğunuz çok kültürlü bir ortamda eğitim alıp yeni arkadaşlıklar kurabilecektir. Bu sayede daha özgüvenli, düşündüğünü söyleyebilen, bilime önem veren, genel kültürleri erken yaşta gelişen bireyler olarak yetişeceklerdir.

İspanya'da Lise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İspanya’da lise eğitiminize karar vermeden evvel, tercih edeceğiniz okulun / okulların özelliklerine bakmanın yanı sıra sizin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığı ve isteklerinize hitap edip etmediğini araştırmanız da oldukça önemlidir. Örneğin, basketbol veya farklı bir spor dalı ile ilgiliyseniz okul takımının olması, spor sahalarının bulunması gerekir. Sanatla ilgiliyseniz aynı şekilde okulun sanat ile alakalı sunduğu imkânlara ve atölyelere bakmanız gerekir veya mühendislik gibi daha çok bilimsel alanda çalışmak istemeniz durumunda okulun hem teknolojik hem de laboratuvar imkânlarına bakmanız size en uygun okula karar vermenizde etkili olacaktır. Aşağıda ise bu bahsettiklerimiz haricinde genel olarak İspanya’da lise seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bulabilirsiniz.­

 • - Okulların Konumu­
 • - Okulun Büyüklüğü­
 • - Okulların İstediği Akademik Gereklilikler ve Dil Gereklilikleri­
 • - Okulun Müfredatı ve Lise Programının Sundukları­
 • - Eğitim ve Konaklama Dışında Kalan Giderler (haftalık cep harçlığı, ulaşım bedelleri, şehir pahalılığı…)­
 • - Okulun Sunduğu Burs İmkânları­
 • - Uluslararası Öğrenci Sayısı


ispanyada-lise-egitimi

İspanya Lise Fiyatları

İspanya’da da tüm diğer ülkelerde olduğu gibi genellikle nüfus yoğunluğunun fazla olduğu popüler şehirlerde liselerin ücretleri artmaktadır. İspanya lise fiyatlarına konaklama dâhil değilse (yatılı lise değilse), konaklama tipinin de yer aldığı yaşam maliyetlerinin tutara eklenmesi gerekmektedir.

Global Yurtdışı Eğitim olarak çalıştığımız King’s College özel lisesinde eğitim ücretleri yıllık 15.000 Euro civarında olmaktadır. Bu ücrete ilave olarak konaklama maliyetinin eklenmesi gerekmektedir.

İspanya'da Lise Eğitimi ve Konaklama

İspanya'da lise eğitimi için sunulan konaklama alternatifleri tercih edeceğiniz liseye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Özellikle lise eğitimi için çocuklarını yurtdışına göndermek isteyen aileler kampüs konaklamasını rahatlıkla değerlendirebilir. Yatılı liselerde konaklayan öğrenciler ise kendisi gibi yurtdışından gelen yaşıtı birçok uluslararası öğrencilerin ve okulun görevlilerinin de bulunduğu geniş, renkli bir ortamda daha aktif olup hem ders hem de sosyal anlamda yardımlaşma açısından büyük avantaj sahibi olmaktadır. Sessiz bir ortamda çalışmak ve kendi başına kalmak isteyen öğrenciler yurtlarındaki odasında rahatlıkla çalışabilecekleri gibi istedikleri zaman da arkadaşlarıyla da sosyalleşebilmek fırsatını elde etmektedir.

Yatılı (yurt konaklamalı) alternatif dışında nadiren de olsa aile yanı konaklama sunulan İspanya liseleri mevcuttur. Aile yanı konaklama tercihi yapan öğrenciler okulları tarafından özenle seçilen İspanyol bir ailenin yanında konaklamakta, bu sayede İspanyol kültürünü ve yaşantısını da yakından deneyimleyebilmektedir. 

İspanya Liseleri için Başvuru Belgeleri

İspanya’da lise eğitimi alacağınız koleje karar verdikten sonra bazı akademik evraklarınızın okula iletilmesi gerekmektedir. Başvuru evraklarınızı alan İspanya’daki lise, evraklarınızın durumuna göre sizi kabul edip etmediğinin bilgisini vermektedir. Aşağıda genel olarak İspanya’da lise için gerekli olan başvuru belgelerini bulabilirsiniz. İncelediğiniz listedeki evraklara ek olarak bazı okulların ek belge talep edebileceğini veya mülakat isteyebileceğini lütfen not ediniz.­

 • - Pasaport­
 • - Öğrenci Not Dökümü (Transkript)­
 • - Akademik Referans Mektubu­
 • - Katıldığınız akademik kurslar, ileri düzeyde yapılan sanatsal & sportif faaliyetler, sosyal sorumluluk projeleri, vb. gibi belgeler­
 • - Dil yeterlilik belgesi (Dil yeterlilik belgesi olmayan öğrenciler okulun kendi İngilizce seviye tespit sınavına da girebilmektedir)


İspanya Liselerine Başvuru Şartları

Yurtdışındaki genel kabul şartlarından ilk sıralarında karşımıza çıkan akademik yeterlilik ve yabancı dil seviyesi elbette ki İspanya’da da lise eğitimi alabilmek için gerekmektedir. Aşağıda başvuru şartlarıyla ilgili maddeleri bulabilirsiniz.­

 • - Lise not ortalamasının 100 üzerinden en az 65-70 olması­
 • - Başvurulacak okulun varsa ek şartlarının yerine getirilmesi (okullara göre değişiklik gösterir)­
 • - Öğrencinin Türkiye’de öğrenim görüyor olması ­
 • - Güz dönemi için başvurular genel olarak Eylül ayında başlamaktadır ve okulların kontenjanlarına göre Haziran ayına kadar sürmektedir. ­
 • - Bazı liselerin son başvuru tarihleri olabilir, dikkat etmek gerekir.


İspanya Lise başvuru şartlarıyla ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımızla buradan iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Liselerine Giriş Sınavları

İspanya liselerinden birinde eğitim almak isteyen öğrenciler hangi lisede eğitim alacaklarına karar verdikten sonra kabul edilene kadar geçen süreçte belli sınavlara tabi tutulabilmektedir.

Liseler çoğunlukla öğrencileri okula resmi olarak kabul almadan önce öğrenim geçmişleri hakkında fikir edinebilmeleri adına kendi bünyelerinde hazırladıkları ve uyguladıkları sınavlardan geçmektedir. Sınav sonuçlarına göre okullar öğrenciyle ilgili daha net bir karar verir.

İspanya Lise Eğitimi Vize İşlemleri

Her ülkede olduğu gibi İspanya’da da eğitim alabilmek eve ülkeye giriş yapabilmek için bir vizeye sahip olmanız gerekmektedir.

İspanya Schengen ülkelerinden biri olduğundan diğer ülkelerde olduğu gibi 90 günden az süreli seyahatler için 90 güne kadar ki seyahatler için kısa süreli vize (C Tipi) ve 90 gün ve üzeri eğitimler içinse ulusal vize (D tipi) başvurusu yapılması gerekmektedir.

Öğrenci vizesi için gerekli belgeler genel olarak aşağıdaki gibidir. 18 yaş altı öğrencilerin başvuru merkezine ebeveyni ile gitmesi gerekmektedir. Aşağıdaki evraklara ek olarak sizden farklı belge talep edilebilir. ­

 • - Pasaport / Varsa eski pasaportlarınız­
 • - Biyometrik fotoğraf­
 • - Eğitim alacağınız kurumdan gelen kabul mektubunuz­
 • - Akademik evraklarınız (Transkript, referans mektubu vb. gibi)
 • - Muvafakatname (*18 yaş altı olan her öğrencinin alması gerekmektedir)­
 • - Vukuatlı nüfus kayıt örneği­
 • - Eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren maddi evraklar (Maaş bordrosu, banka belgeleri, şirket belgeleri, vb. gibi)


Global Yurtdışı Eğitim vize departmanı öğrencilerine kişi özelinde evrak listesi hazırlayarak vize başvuru aşamasından sonuçlanma süresine kadar olan tüm aşamalarda öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

İspanya Lise Eğitimi için Sağlık Sigortası

İspanya Schengen ülkesi olduğundan ve Schengen ülkeleri vize başvurularında sağlık sigortasını zorunlu tuttuğundan İspanya’da lise eğitimi alacak öğrencilerin vize başvurusunda belgeleyebilecek şekilde yurt dışı seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Sağlık sigortanızı İspanya’da eğitim alacağınız kurum vasıtası ile ayarlayabilir ya da Türkiye’de araştırmalarınız sonucunda veya çalıştığınız bir sigorta şirketi üzerinden yapabilirsiniz.

ispanya-liseleri

İspanya Lise Bursları

İspanya lise bursları için öğrencilerin öncelikli olarak akademik not ortalamasının okul tarafından kabul görmesi için yüksek olması etkileyici bir etkendir. Ayrıca dil yeterliliğinizin de ileri seviyede olması gerekmektedir.

Burs alabilmek zor olsa da bazı liseler öğrencilerine başarı durumlarına göre burs alternatifleri sunulabilmektedir. Burs oranları ve olanakları liselere göre değişiklik göstermekle birlikte her lisede burs imkânı bulunmamaktadır.

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile İspanya’da Lise Eğitimi

Global Yurtdışı Eğitim, yurtdışı eğitim sektöründe Türkiye’deki en eski ve en köklü firmalardan biridir. 1989 yılından bugüne 30 yıldan fazla bilgi birikimi ve tecrübesiyle yüzlerce öğrencinin geleceğine yön veriyor olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak liselere ilk adımdan kabul aşamasına kadar öğrencilerin istekleri ve kariyer planları göz önüne alınarak sunulan okul alternatiflerinden uygun lisenin kararlaştırılması aşamasına, okulla yazışmalardan ön başvuru evraklarının hazırlanmasına ve ardından liseye resmen kabul edilme ve okula gidişinize kadar birçok aşama ve adımı takip etmekteyiz.

Dilerseniz şimdi ilk görüşmeden itibaren eğitiminizin sonuna kadar size her adımda destek olduğumuz lise eğitim hizmetlerimizle alakalı adımları detaylandırarak bilgi sahibi olmanıza yardımcı olalım.

1. Global Yurtdışı Eğitim ile ilk görüşme ve öğrencinin sahip olduğu akademik niteliklere, bütçesine ve ilgi alanlarına uygun olacak şekilde detaylı lise araştırılmasının yapılması : Hedefiniz, kariyer ve gelecek planlarınız, İngilizce dil seviyeniz, akademik başarılarınız vb. gibi bilgiler size yardımcı olabilmemiz açısından ilk adımda önemlidir. Eğer şehir seçiminizi henüz yapmadıysanız bizden bu konu hakkında da gerekli olan bilgileri alabilirsiniz. Size en doğru lise eğitim programını sunmak üzere, verdiğiniz bilgiler ışığında ilk görüşmemizde alternatiflerin yer aldığı bir çalışma yapmaktayız.

2. Size sunulan alternatiflerin detaylandırılması, karar verme sürecinizde destek olma ve yönlendirme yapılması : Size özel yaptığımız çalışma sayesinde bütçenize ve yaşam standartlarınıza uygun olan alternatife daha kolay karar vermenizi sağlamaktayız. Sunduğumuz liseler arasından akademik başarınıza uygun olan ve konaklama alternatiflerinin de içinde olduğu yaşam maliyetleri detaylarının üzerinden özenle geçmekteyiz. Böylece karar verme sürecini tamamlamanıza yardımcı olmaktayız.

3. Ön başvuru öncesinde öğrencimizin & velimizin ek bilgi ihtiyacında lise ile temasa geçilmesi ve gerekli bilgilerin aktarılması : İncelediğiniz okul / okullar özelinde ek bir soru talebiniz olması durumunda resmi başvurunuzu yapmadan evvel okul ile temasa geçerek aklınızda oluşan tüm soru işaretlerinizi çözümlüyoruz.

4. Liseye ön başvuru için gerekli akademik evrak listesinin öğrenciye iletilmesi ve evraklar konusunda yönlendirme yapılıp ve destek sağlanması : Ön başvuru için hangi evrakların hazırlanması gerektiği bilgisi size liste halinde iletilmektedir. Bu aşamada ayrıca lisenin kendi kayıt formu da bizim tarafımızdan size iletilir. Evraklar konusunda ek sorunuz veya desteğe ihtiyaç duymanız durumunda danışmanlarımız size yardımcı olmaktadır. Örneğin akademik referans veya niyet mektubu örnekleri iletilmesi, tercüme gerektiği durumlarda destek, IELTS gibi resmi dil sınavı kaydı için destek vb.

5. Akademik evraklarınızın başvuru yapılacak liseye uygunluğunun kontrolü : Lise ön başvuru formu ve diğer tüm akademik evraklarınızın bize ulaşmasını takiben evraklar tek tek tarafımızca kontrol edilmektedir. Eksik bilgi veya hatalı dokuman olması durumunda size bilgi verilir ve eksiklikler giderilir.

6. Liseye ön başvurunun yapılması : Artık liseye ön başvuru yapmaya hazırsınız! Okul kayıt formunuz ve diğer tüm akademik evraklarınız okula iletilmektedir. Okuldaki yetkili kişiler evraklarınızı inceleyip okula uygunluğunuzu tespit edip bilgi

7. Ön başvuru evraklarınızın liseye iletilmesinin ardından ek bir sınav ihtiyacınız varsa bunun tespit edilmesi : Yurtdışı liselerinin Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına verdiği yetki sayesinde okullar tarafından talep edilen sınavları ofislerimizde, bizim gözetimimiz altında olabilirsiniz.

8. Sınav sonuçlarınızın gelmesi ve kararın verilmesi : Eğitim danışmanlarımızın gözetimi altında olduğunuz sınav sonuçları okula iletilmekte ve ardından gelecek olan sonuçlara göre nihai kararı verilmektedir.

9. Liseye nihai başvurunun yapılması : Artık liseye nihai başvurunuzu yapmaya hazırsınız! Bu aşamada ayrıca konaklama konusunda özel bir istediğiniz varsa mutlaka okula bilgi verilir. Başvurunuz bu süreç boyunca takip edilir. Lise/liselerden gelen kabul mektupları kontrol edilir ve öğrenciye gerekli bilgiler verilir.

10. Liseden kesin kabul mektubunuzun getirtilmesi : Lisedeki yerinizi kesin olarak tutmak istediğinizde okula bir depozit ödemesi yapmanız gerekmektedir. Ne kadar ödeme yapılması gerektiği, iptal & ceza şartlarının neler olduğu vb. gibi tüm bilgiler size iletilir. Ardından dilerseniz direkt liseye veya bizim hesabımıza ön ödemenizi yapabilirsiniz.

11. Depozit (Ön ödeme) sonrası kesin kabul mektubunun gelmesi ve vize işlemlerine hazırlık : Liseden kesin kabul mektubunuz ve vize için gerekli olacak vize mektubunuzun gelmesini takiben vize departmanımız sizlerle temasa geçmektedirler. Vize departmanımız sizinle ön görüşme yaptıktan sonra size özel vize için hazırlamanız gereken evrak listesini tarafınıza iletir.

12. Vize Evraklarınızın Uygunluğunun Kontrolü : Size daha önce iletilen evrak listesine göre hazırladığınız belgeler tarafımızca titizlikle incelenir ve eğer eksik bir evrak varsa en kısa sürede temin edilmesi istenir. Ayrıca yeminli tercüman tarafından çevrilmesi gereken resmi bir belge varsa bunun bilgisi sizinle paylaşılır ve ayrıca tercüme işlemlerinde de size destek olmaktayız.

13. Vize Başvurunuzun Yapılması : Gidiş tarihiniz ve başvuru yapacağınız konsolosluğun yoğunluk durumuna göre önceden vize randevusu almamız gerekli ise bu bilgi mutlaka sizinle paylaşılır. Vize formları başvuru yapılacak olan ülkeye uygun şekilde doldurulur, vize randevunuz ise bizlere belirtmiş olduğunuz zaman çizelgenize göre alınır. Vize başvurusunda birebir görüşme talep edilmesi durumunda danışmanlarımız ayrıca size bu konu hakkında detaylı bilgi aktarmaktadır.

14. Vize alımı ve yurtdışı lise eğitimi için hazırlık aşaması : Yurtdışına giriş için gerekli olan vizeniz çıktıktan sonra tarafımızca kontrol edilir. Ardından okul ile son onay işlemleriniz için gerekli yazışmalar yapılır. Ayrıca hangi tarihte ve saatte gitmeniz gerektiği aynı şekilde hangi tarihte ülkeye geri dönmeniz gerektiği bilgisi size tekrar verilir.

15. Vize sonrası diğer aşamalarda öğrencimize gerekli desteğin verilmesi : Havalimanından karşılama, sağlık sigortası veya uçak bileti vb. gibi diğer tüm konularda öğrencilerimize destek olmaktayız. Eğer ek olarak okuldan havalimanı transferi veya sağlık sigortası talebiniz varsa bu talep liseye iletilir ve gerekli onaylar alınıp tarafınıza bilgi verilmektedir.

16. Oryantasyon süreci : Tüm işlemlerinizin ardından danışmanınız size gitmeden önce yanınıza almanız gerekenler, yolculuk süresince nelere dikkat etmeniz gerektiği bilgilerini size vermektedir. Ülkeye vardıktan sonra pasaport kontrolünden konaklamaya nasıl ve ne şekilde varacağınıza kadar aklınıza gelen tüm soruları da doğru bir şekilde aktarmaktadır. Ayrıca okulun ilk günü, saat kaçta okulda olmalısınız, yanınızda neler bulunmalı vb. tüm sorularınıza da yanıt vermekteyiz.

17. Eğitim süresince ve sonrasında ihtiyaç anında Global Yurtdışı Eğitim 7/24 size destek için hazır! : Program süresince okulla ilgili veya yurtdışına alışma sürecinizle ilgili konularda size ve ailenize destek vermekteyiz. Özellikle aile yanı için geçerli sebeplerle farklı bir konaklamaya geçmek zorunda hissettiğinizde bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra yükseköğrenim programlarınıza İspanya’da veya farklı bir ülkede devam etmeye karar verdiğinizde de bize her zaman ulaşabilirsiniz. Tüm ihtiyaç duyduğunuz anlarda eğitim sürecinizi en verimli şekilde geçirebilmeniz adına size destek olmak için 7/24 yanınızdayız.

Devamını Oku

 
 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED