Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Berlin Brandenburg International School - Berlin


BBIS Berlin Brandenburg International School – Almanya’da Lise Eğitimi

Berlin Brandenburg International School Almanya'nın başkentinde yerel ve uluslararası öğrencilere İngilizce eğitim veren karma, gündüzlü ve yatılı bir okuldur. Her yıl 60'tan fazla ülkeden yaklaşık 680 gündüzlü öğrenci ve 70 yatılı öğrenci kabul edilmektedir. Ortalama sınıf mevcudu 15'dir. Öğrencilerin %30’u yerel %70’i uluslararasıdır. 1990'da kurulan okul, Berlin'den, 17 km Postdam'dan 20 km uzaklıkta bulunmaktadır.

BBIS Berlin Brandenburg International School, Potsdam-Mittelmark semtinde, Kleinmachnow'da bulunur ve toplu taşıma araçlarına yakındır. 360.000 m2'lik kampüste muazzam olanaklar ve tesisler bulunmaktadır:

Geniş ve ferah sınıflar, modern bilim laboratuvarları, tamamen ağ bağlantılı bilgisayar laboratuvarları, sanat stüdyoları, müzik sınıfları ve uygulama odaları, çok amaçlı bir oda, bir performans ve sergi alanı, fakülte ve öğrenci salonları, amaca yönelik bir tasarım/teknoloji alanı ve ilkokul ve lise öğrencileri için özel kütüphaneler.

Okulun sahip olduğu spor tesisleri aşağıda belirtilmiştir.

Altı şeritli koşu parkuru, plaj voleybolu için kum sahası, basketbol sahaları, ayrıca yüksek ve uzun atlama, disk ve gülle atma tesisleri içeren tam boy suni çim saha. BBIS Spor Salonu, üç ayrı spor salonu ve bir fitness salonu içermektedir. Çok amaçlı spor salonunda, basketbol, voleybol, hentbol, kapalı futbol ve tenis oynanabilmektedir. Tırmanma duvarı, halkalar, tırmanma halatları, duvar çubukları ve diğer profesyonel kalitede spor araçları da bulunmaktadır. Spor ve fitness dışında salon, oditoryum, tiyatro ve konser salonu olarak da kullanılabilmektedir. Kampüs çevresinde, öğrencilere ders molalarında sağlıklı, aktif seçenekler sunan çok sayıda oyun alanı ve rekreasyon alanı vardır.

BBIS Berlin Brandenburg International School Müfredat ve Programlar

Berlin Brandenburg International School, İsviçre'nin Cenevre kentindeki International Baccalaureate organizasyonu tarafından tam yetki verilen dünyadaki ilk IB okuludur.

IB DIPLOMA PROGRAMI (IBDP)

Dünya çapında tanınan ve dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından saygı duyulan bir programdır. 16-19 yaş arası öğrencilere sunulan bu program; altı ders grubundan ve "Bilgi Teorisi (TOK)", "Yaratıcılık", "Etkinlik", "Hizmet (CAS)" ve "Genişletilmiş Makale Yazımı" kısımlarından meydana gelir. Bu program yoluyla, öğrenciler bilginin doğası üzerinde düşünürler, bağımsız araştırmalar yaparlar ve genellikle toplum hizmetini içeren bir projeyi üstlenirler.

IBDP SERTİFİKALARIYLA BİRLİKTE BBIS LİSESİ DİPLOMASI

Tam IBDP'yi takip etmemeyi tercih eden öğrenciler, bireysel IB dersleri alabilirler. IBDP öğrencileriyle aynı kurs ve değerlendirmeleri tamamladıkları, Yüksek (High Level) veya Standart Düzeyde (Standart Level) altı adede kadar ders seçebilirler. Ayrıca CAS gerekliliklerini tamamlamaları ve TOK programına katılmaları gerekir; ancak, Genişletilmiş Makale Yazımı kısmını tamamlamaları gerekmez.

BBIS LİSESİ DİPLOMASI

Lise Diploması öğrencileri, IBDP'deki 1'den 5'e kadar olan grupların her birinden bir ders seçerler. Ayrıca 6. Grup'tan ek bir Görsel Sanatlar veya Müzik dersi alabilirler. Mezun olabilmek için tüm dersleri için gerekli seviyeye ulaşmaları ve CAS gerekliliklerini tamamlamaları gerekir.

Bunlara ek olarak, BBIS 9-12. Öğretilen yabancı diller şunlardır: Almanca, Fransızca, İspanyolca, Mandarin.

Öğrenci Destek Hizmetleri; bir Okul Psikoloğu, Ek Dil Olarak İngilizce (EAL), Okul Danışmanlığı, Kariyer ve Üniversite Rehberliği Danışmanlığı, Öğrenim Desteği, Sağlık Hizmeti ve Üstün Yetenekliler Programı içerir.

BBIS Berlin Brandenburg International School Müfredat Dışı Etkinlikler

BBIS’in sunduğu müfredat dışı olanaklar şunlardır:

Sailing Club, Anti-Racism Alliance, Belly Dancing, Ceramics and Pottery, Climbing, Basketball, Craft Club, Karate, Football, Board Games, Watercolour Painting, Reading Club, Archery, Badminton, Volleyball, Cross Country, Swimming, Rowing, Chess Club, International Award, Model United Nations, Gay-Straight Alliance, Drama Club, Orchestra, Chamber Music Ensemble, Maths Club, Chinese Calligraphy, Stage Design, Newspaper Club, Human Rights Club, Programme for Academic Success (PAS), PAS Science, Habitat for Humanity, Student Ambassadors Programme, Upper School Student Council, Lunchtime Homework and Study Hall, Life Coaching Through Music, Creative Writing, Music in Film, Spanish Club, The Get Organised Group, Culture Club (Selection), Rugby, Karate.

BBIS Berlin Brandenburg International School Konaklama Seçenekleri

Berlin Brandenburg International yatılı yurtları, doğrudan okul kampüsünde bulunur ve 9 ila 12. sınıflar arasındaki Alman ve uluslararası öğrenciler için kendi ülkelerinden uzakta bir ev ortamı sunmaktadır. Günün her saati güvenlik ve güçlü bir çocuk koruma politikası, BBIS'i öğrenciler için güvenli ve destekleyici bir ortam haline getirir.

Kampüs içinde yer alan BBIS Yatılı Okulu, spor sahasının ve ana akademik binaların karşısında yer almaktadır. Yurt, özel duşlar da dâhil olmak üzere yakın zamanda yenilenmiş tek ve çift kişilik odalara ev sahipliği yapmaktadır. Tesiste ayrıca konforlu bir yemek odası, iki mutfak, çamaşır odası, geniş bir dinlenme odası, fitness salonu ve özel avlu bulunmaktadır. Yatılı okulun ötesinde, BBIS'teki kapsamlı eğlence tesisleri, okuldan sonra ve hafta sonları öğrencilerin kullanımına açıktır.

BBIS Berlin Brandenburg International School Eğitim ve Üniversite Başarıları

BBIS Berlin Brandenburg International School, bütüncül bir yaklaşımla öğrencilerin sadece lise sonrası eğitimleri için en iyi akademik seçenekleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda öğrenciler ve aileleri için en uygun şehri de araştırır.

BBIS öğrencileri, Almanya, Avrupa ve Birleşik Krallık'ın yanı sıra Kuzey Amerika ve Asya'daki üniversitelere kolaylıkla kabul edilmektedirler.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED