Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of Waterloo - Toronto


University of Waterloo

Birçok öğrenci bilir ki üniversite tercihleri aşamasında daima en doğru kararları alabilmek gerekir. Çünkü geleceğe en iyi şekilde yön verilebilmesi, direkt olarak bununla da ilişkili bir konudur. Birbirinden kaliteli ve iyi üniversiteler her zaman öğrencilerin beklentilerini karşılamaya hazır bir durumdadırlar.

Özellikle yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da bu kapsamda her zaman iyi dinamiklere sahip harika kurumların olduğunu görmek mümkündür. Çoğu öğrenci birtakım özel nedenlerden dolayı üniversite eğitimlerine yurtdışında yön vermeyi daha uygun bulur.

Kültürel anlamda ve dil gelişimine dair iyi kazanımlar elde edebilme imkânları genellikle öğrencileri bu yönde tercihler yapmaya cezbeden unsurlardır. Yine bunların dışında daha farklı eğitim ve çalışma sistemleriyle bir araya gelinmesi isteği de üniversiteyi yurtdışında okumak konusunda öğrenciler de bir istek uyandırabiliyor.

Üniversiteleriyle kendisini daima öne çıkaran ülkelerden biri Kanada’dır. Bu ülkede çoğu eğitim kurumu bünyesinde farklı seçeneklerde birçok lisans ve yüksek lisans programları mevcut bulunuyor. Yurtdışından gelen öğrenciler, arzu ettikleri şekilde ilgili programlara dahil olabiliyorlar.

Bu ülkeden University of Waterloo genellikle adından en fazla şekilde söz ettiren üniversite oluyor. Yüksek kalitede eğitimleri ve çalışma ortamlarıyla, üniversite öğrencilere en iyi şartlarda kendilerini geliştirme fırsatını sunuyor.

Globalde çoğu öğrenci tarafından sıklıkla tercih edilen University of Waterloo, 1957 yılında kurulmuş bir devlet araştırma üniversitesidir. Ana kampüsü Uptown Waterloo ve Waterloo Park bölgesinde olan bu üniversite, yaklaşık 404 hektarlık bir alana sahiptir.

Bir U15 üyesi olan bu üniversite, araştırmada üstün rol üstlenen ve her zaman eğitime bakış açısını daha modern bir hale getirmeye çaba gösteren bir misyona sahiptir. Dünyanın farklı bölgelerinden birçok öğrenci hemen her bir dönem burada gelme şanslarını elde ediyorlar.

Waterloo Üniversitesi lisans programlarında 42 binden fazla öğrenci eğitim görüyor. Yine bunun yanı sıra yüksek lisans programlarında ise 5,000 üzerinde öğrenci en kaliteli eğitim hizmetlerini buradan alıyorlar. Bu üniversitenin dünya genelinde birçok farklı kuruluşla oldukça önemli birtakım ortaklıkları da bulunuyor.

University of Waterloo Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Eğitime dair ileri bakış açısı ve yenilikçi yaklaşımı bulunan Waterloo Üniversitesi bünyesinde yeterince fazla çeşitlilikte lisans programları bulunuyor. Öğrenciler kendi planları ve eğitim programları dahilinde bu üniversiteye katılım sağlayabiliyorlar.

Bu üniversitede 100’den fazla lisans programı bulunuyor. Popüler lisans programlarında birkaçı:

 • - Architecture
 • - Accounting and Financial Management
 • - Biology
 • - Biomedical Sciences
 • - Mathematics
 • - Geography
 • - Computer Science
 • - Computer Engineering
 • - Electrical Engineering
 • - Environmental Science


Waterloo Üniversitesi Bölümleri giriş işin bazı kabul şartlarına uyum sağlanmasını bekliyor. Lise diploması, TOEFL IBT 90 puan derecesi isteniyor. IELTS sınavından ise minimum 6,5 puanın alınması gerekiyor. Ek olarak okumak istediğiniz bolümler için lisede tamamlamış olduğunuz dersler ve bazı bölümlere kabulde mülakat isteyebiliyor.

University of waterloo bünyesinde sunulan tüm departmanları görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

University of Waterloo Lisans Program Fiyatları

University of Waterloo lisans programlarına katilim için ortalama olarak öğrencilerden yıllık 42,000 ila 63,000 Kanada Doları seviyelerinde bir ödemenin yapılması isteniyor. Her bir lisans bölümü bazında fiyatlarda bazı değişkenlikler de olabiliyor. Bu açıdan daima istediğiniz lisans derecesinin fiyatı konusunda görüşülmesi gerekiyor.

University of Waterloo Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Çoğu üniversite öğrencisi, yüksek lisans eğitimlerini almaya da daima en pozitif şekilde yaklaşır. Çünkü bu eğitimler sayesinde ilerleyen yaşamında fayda görebileceği çok iyi avantajlar elde eder. Bu bakımdan yüksek lisansın da okunmasına birçok öğrenci tarafından daima ihtiyaç duyulur.

Waterloo üniversitesi bu konuda da iyi bir vizyona sahip olarak yüksek lisans eğitimleri yönünden tüm öğrencilere destekler temin ediyor. Burada öğrenciler, Actuarial Science, Applied Mathematics, Biology, Business and Entrepreneurship, Computer Science, Chemical Engineering, Chemistry, Economics, Management Sciences, Sociology ve System Design Engineering gibi önemli yüksek lisans bölümlerine dahil olabiliyorlar.

Waterloo Üniversitesi kabul şartları bakımından lisans diplomasının ibrazının yanı sıra IELTS 7,0 / TOEFL IBT 90 ilgili programa göre GRE/GMAT puan dereceleri isteniyor. Kabul surecinin bir parçası olarak mülakat yapılması gerekli olabiliyor.

University of Waterloo Yüksek Lisans Program Fiyatları

Waterloo Üniversitesi, yüksek lisans konusunda da eğitim alınmaya en uygun sitelerden biridir. Çünkü bu üniversitede de diğerlerinde olduğu gibi yeterince iyi branş çeşitlilikleri mevcut bulunuyor.

Hangi bölümün tercih edileceğine bağlı olarak eğitim ücretleri de bir değişiklik gösterebiliyor. Dönemlik olarak üniversiteye öğrencilerin 7,042 ila 20,538 Kanada Doları civarlarında değişiklik gösteriyor.

University of Waterloo Konaklama Seçenekleri

University of Waterloo bünyesinde eğitim alacak olan öğrenciler, konaklama konusundaki ihtiyaçlarını da farklı şekillerde giderebiliyorlar. Kampüslerin içerisinde yer alan yurtlar bu yöndeki beklentileri karşılıyor. Yine buna ek olarak özel bazı konaklama seçeneklerinden de isteğe bağlı olarak yararlanılabiliyor.

University of Waterloo Dünya Sıralaması

Üniversitelerin daima dünya çapındaki sıralamalarda iyi yerlerde bulunmaları her zaman için önemsenir. Waterloo üniversitesi dünya sıralaması konusunda oldukça iyi dinamiklere sahiptir. Bu üniversite

- 2022 QS World University Rankings listesi dünya sıralamasında 149. Kanada içerisinde de 7. sırada,

- 2022 Times Higher Education (THE) World University Rankings listesinde 201-250. sıralarda yer almıştır.

- 2022 US News and World Report’un yayınladığı listede ise dünyada 199. sırada kendine yer bulmuştur.

Neden University of Waterloo?

Kanada’nın en önde gelen üniversitelerinden biri olan University of Waterloo, daima dönüşüme ve gelişmeye açık bir üniversite olduğu için tercih edilen üniversiteler arasındadır. Kampüslerinin çeşitliliği, birtakım topluluklara öğrencilerini dahil edebilmesi gibi önemli unsurlar bu üniversitenin güzel yönleri arasındadır.

University of Waterloo, Kuzey Amerika’nın en büyük Co-op programına ev sahipliği yapıyor. Co-op programındaki öğrenciler lisans dereceleri suresince 6 dönemden oluşan 4er aylık co-op programlarına sahip olabiliyor. Böylece mezun olana kadar iki yıllık tecrübe edinmiş oluyorlar.

Eğer bir girişimciyseniz University of Waterloo fikirlerinizin tamamen size ait olmasını sağlıyor. “Intellectual Property” ilkesi olarak okul suresince geliştirilen bütün fikirlerin girişimciye ait olduğu bir politika izliyor.

Sınıfları, konforlu çalışma ortamları ve deneyimli birçok uzman eğitmenleriyle bu üniversite her zaman iyi faydalar görülebilecek kaliteli kurumlar arasında bulunuyor.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED