Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Centennial College - Toronto


Centennial College

1966 yılında kurulan Centennial College, 50 yılı aşkın süredir toplam beş farklı kampüsü ve yedi farklı fakültesi ile uluslararası öğrencilere hizmet vermekte olup, Kanada’nın en büyük şehri, Ontario eyaletinin başkenti olan Toronto şehrinde kurulan ilk devlet kolejidir.

Ticaret ve Turizm‘in merkezi konumundaki Toronto, dünyanın en uzun otobanlarından biri olan Trans Kanada’ya, Niagara Şelalesi’ne ve CN Tower’a ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca dünyanın en büyük beyzbol sahalarından birisini bünyesinde barındıran şehir çok kültürlü olmasının yanında sakin ve güvenli olmasıyla da dikkat çekmektedir. Toronto’da her yıl çeşitli festivaller, konserler, fuarlar ve daha birçok etkinlik düzenlenmektedir. Bununla birlikte Film Şirketleri, TV kanalları ve Medya Kuruluşlarının yer aldığı şehirde Medya ve Sinema büyük önem taşımaktadır.

Centennial College kurulduğu tarihten bu yana 50.000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmış, günümüzde 12.000’in üzerindeki uluslararası ve değişim programı öğrencisine eğitim vermektedir. Centennial College’da, yaklaşık 100 kadar etno-kültürel grup bulunmakta ve 80 farklı dil konuşulmaktadır. Centennial College, öğrencilerini mezuniyet sonrası iş hayatına hızlıca geçiş yaparak kariyerlerinde ilerlemesini destekleyecek şekilde yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Toronto’da beş farklı kampüste eğitim veren, okulun müfredatını şekillendiren Endüstri alanında lider 800’den fazla ortaklığı olan Centennial College, öğrencilerine yaklaşık 200 tam zamanlı ve 150 yarı zamanlı programlar sunmaktadır. Bünyesinde tanınmış ve talep gören programlara yer veren okul, kampüslerini ve tesislerini yenilenen programlarına göre devamlı geliştirmekte ve değiştirmektedir.

Centennial College Lisans Programları Bilgi Teknolojileri (Bilgisayar ve İletişim ağları), Halkla İlişkiler veya Hemşirelik bölümlerinden birinde hem pratik becerileri kazandırmak hem de kapsamlı konu bilgisini aktarmak amacıyla sunulan 4 yıllık programlardır.

Özellikle son zamanlarda yüksek lisans diplomasına alternatif olarak sunulan, 1 yıl/2 dönem, 1 yıl/3 dönem veya 2 yıl/ 4 dönem süreli olan Graduate Certificate programları oldukça ön plana çıkmaktadır. Üniversite mezunu öğrencilere yönelik olan bu programlar Centennial College bünyesinde çok çeşitli olarak sunulmaktadır. Graduate Certificate Programları, İşletme, İletişim, Sanat ve Tasarım, Medya, Sağlık, Turizm, Mühendislik gibi çok çeşitli alanlarda verilmektedir.

Lise mezunu olan öğrencilere ayrıca Diploma ve Advanced Diploma programları sunulmaktadır. Bu programları Türkiye’deki eğitim sistemi ile kıyasladığımızda Meslek Yüksek Okuluna eşdeğer olduğunu söyleyebiliriz. Programların süresi seçilecek olan bölüme göre farklılık göstermekte olup, toplam 2 veya 3 yıllık süreyi kapsamaktadır.

Ayrıca birçok program içerisinde genellikle isteğe bağlı olarak Co-op opsiyonu sunulmaktadır. Co-op opsiyonunu alan öğrencilere okul iş deneyimi sunarak, iş alanına karar vermeye, mezuniyet sonrasında maaşı daha iyi bir iş bulmaya veya üniversite eğitimi için ödeme yapmaya yardımcı olması açısından avantaj sağlamaktadır. Öğrenci tarafından Tam zamanlı ve Co-op yapmaya uygun bir program seçilmesi ve akademik olarak yeterli olması durumunda bu programlarda eğitim alınabilmektedir.

Centennial College, eğitim ve deneyimlerini toplumda etki yaratmak için kullanan, dünya çapında 165.000’den fazla mezun vermiştir ve okul bu başarıyla gurur duymaktadır. Mezuniyet sonrasında fırsatlar sunarak, ilham vermek ve birbirlerinin başarılarını desteklemelerini sağlamak adına iletişim halinde kalmayı sürdürmektedir. Aynı meslek sahibi mezunlarla iletişime geçmek, kendi işini açmak veya Kanada’ya göç etmek isteyen mezunlar Centennial College Mezunlar Derneği ile rahatlıkla iletişime geçebilmektedir.

Centennial College, Uluslararası öğrencilerine kampüs içerisinde ve kampüs dışarısında tek başına veya başka öğrencilerle birlikte konaklama imkânı sunmaktadır. Ana kampüse 9 dakika mesafede yer alan, Centennial Place kampüs içinde yer alan özel ve grup çalışma odaları, ortak mutfaklar, film/televizyon salonu, yemek istasyonları olan iki ve dört yatak odalı tam mobilyalı daire alternatifleriyle 700'den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. Öğrenciler 24 saat kullanıma açık spor salonlarından ve belirli tarihlerdeki sosyal aktivite programlarından faydalanabilmektedirler.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED