Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Georgian College - Toronto


Georgian College

1967 yılında kurulan Georgian College, Ontario eyaletinin en eski ve köklü kurumlarından biri olarak ön plana çıkmaktadır. 50 yıldan fazla tecrübesine toplam 85.000’den fazla mezunu sığdıran Georgian College bünyesinde toplam 13.000 öğrenci bulunmaktadır ve öğrencilerin çoğunluğu Kanadalıdır. Georgian College’ın 7 farklı kampüsünde her sene toplam ortalama 4,500 uluslararası öğrenci bulunmakla birlikte 110 farklı ülkenin dilinin konuşulduğuna şahitlik edebilir ve Dünya’nın birçok farklı ülkesinden gelen öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurarak bambaşka bir bakış açısına sahip olabilirsiniz.

Ontario eyaletinin bir numaralı Co-Op programı sunan kurumu Georgian College’dan mezun olan öğrencilerin %89’u ilk 6 ay içerisinde kendi alanlarında iş bulabilmektedir. Ayrıca Georgian College’ın 6.000’den fazla işveren ile birebir bağlantısı bulunmaktadır.

Georgian College sunduğu tüm programları her sene endüstrinin ihtiyaçlarına göre revize etmekte veya değiştirmektedir. Georgian College bünyesinde İşletme, Yönetim, Otomotiv, Görsel Sanatlar, Bilgisayar, Sağlık, Mühendislik ve Çevre Teknolojileri gibi 130’dan fazla lisans, sertifika, diploma programları bulunmaktadır. Ayrıca İngilizce seviyesi düşük olan öğrenciler Georgian College bünyesine İngilizce dil eğitimi programına da katılım göstererek, program tamamlandıktan sonra kolej bünyesindeki akademik programlarına başlayabilmektedir.

Programlardan kısa bahsetmek gerekirse; toplam 4 yıl süren Lisans programlarına katılıp Elektronik Mühendisliği, Hemşirelik, İşletme, Sağlık Yönetim, Otomotiv Yönetimi gibi farklı uzmanlıklardan birine sahip olabilir veya bir ya da iki yıl süren sertifika programlarına katılıp İnsan Kaynakları, Yapay Zekâ, Mimarlık, Tasarım, Bilgi Sistem Güvenliği ve daha birçok alanda sunulan programlar sayesinde yeni bir konuya hâkim olabilir veya hali hazırda bildiğiniz ve eğitimi aldığınız konuda daha fazla uzmanlaşabilirsiniz. Son olarak genellikle bir yıl süren ve Kanada’daki sektör açığına göre revize edilen “Apprenticeships” (Teknikerlik) programına katılıp, program sonunda aldığınız eğitim kategorisinde bir işe yerleşmeniz mümkün olabilmektedir.

Georgian College’da eğitim alan öğrenciler ağırlıklı olarak uygulamalı eğitim aldıklarından dolayı, mezun olduktan sonra iş hayatına daha iyi hâkim olmakla birlikte okulun öğrencilerine sunduğu kariyer servisinden faydalanarak iş başvurularını kolaylıkla yapabilmektedir.

Georgian College’ın bünyesinde olan 7 kampüs birbirlerine yakın mesafelerde yer almakla birlikte her kampüs farklı fakülteye sahiptir ve dersler öğrencilerin daha iyi konsantre olabilmeleri için küçük sınıflarda yapılmaktadır. Bunlarla birlikte her kampüsün kendine has sosyalleşebileceğiniz alanları mevcuttur. Kampüslerin Toronto şehir merkezine uzaklıkları bir ile iki saat arasında değişiklik göstermektedir.

Georgian College öğrencilerine aile yanı, kampüs içi veya kampüs dışı olmakla birlikte toplam üç farklı konaklama alternatifi sunmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED