Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Algonquin College - Ottawa


Algonquin College

Kanada’nın en büyük kolejlerinden biri olan Algonquin College, 22.000’den fazla tam zamanlı öğrencisi ve 175’in üzerinde programıyla 1967 yılında Kanada’nın başkenti Ottawa’da kurulan, köklü bir uygulamalı sanatlar ve teknoloji üniversitesidir.

Algonquin College ana kampüsünden arabayla 15 dakika süren Ottawa, hareketli, çok kültürlü ve metropol bir şehir olmasının yanında yüksek girişimcilik düzeyi, yenilikçi yapısı ve ekonomik anlamda tutarlı bir davranış sergilemesiyle bu şehri başlı başına yaşanabilir kılmaktadır. Ülkenin en büyük 4.şehri olan Ottawa çok sayıda tiyatro, müze, üniversite ve sanat galerisini de bünyesinde barındırmaktadır. Ülkede 2 farklı anadil konuşulmakta ve nüfusunun %30’undan fazlası Fransızcayı konuşurken kalan kısmı İngilizce dilini kullanmaktadır.

Algonquin College, Okul eğitimine başlanan tarihten mezuniyete kadar olan süreçte öğrencilerine saha çalışması, iş yerleşimleri, kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimi kazandırarak özel destek ve kaynaklar sunmakta ve böylece mezuniyet sonrasında onları endüstride çalışmaya hazır hale getirmektedir. Toplamda 3 farklı kampüste eğitim veren okul Ottawa’nın haricinde Pembroke ve Perth şehirlerinde de kampüse sahiptir. Ottawa kampüsüyle Perth arası arabayla yaklaşık 1 saat sürerken, Pembroke arası arabayla yaklaşık 2 saat uzaklıktadır.

Endüstriye yönelik hazırlanmış olan müfredatı, kariyer odaklı programları esas alan bölümler özelinde eğitim veriyor olması, %84 gibi büyük bir mezun oranına iş alanı açması, dijital ortamda sunduğu ders kitaplarına tablet laptop gibi mobil ortamlardan kolayca ulaşarak, sınırsız süreli faydalanma fırsatı vermesi ve programlarının %90’a yakınının mobil uyumlu olması Algonquin College’ı ayrıcalıklı yapan ve öğrencilerin bu okulda eğitim almayı tercih etmelerindeki önemli nedenler olarak gösterilebilmektedir. Ayrıca kendi işini kurmak isteyenler için Girişimcilik merkezi hizmetiyle adaylara rehber olan okul, uygulamalı araştırma ve yenilikler sayesinde de öğrencilerine endüstride kendi alanlarında gerçek müşterilerle birebir çalışma fırsatı elde etmelerini sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıl 5,867 Algonquin College mezununun %90’ından fazlası ilk 6 ay içerisinde iş bulmuştur. Mezunların %96’sı, almış olduğu eğitimi diğerlerine tavsiye etmiş ve işverenlerin %92’si Algonquin College’ın verdiği eğitimden memnun olduğunu dile getirmiştir.

Algonquin College Ottawa Kampüsü’nde öğrencilerine Sanat ve Tasarım, İşletme, Toplum ve Sosyal Hizmetler, Bilgisayar ve Teknoloji, Kurumsal Eğitim, Mimarlık ve Mühendislik, Çevre ve Uygulamalı Bilimler, Sağlık Bilimleri, Turizm Otelcilik, Edebiyat, Medya ve İletişim, Kamu Güvenliği ve Yasal Çalışmalar, Ulaştırma ve Otomotiv Yeteneğe dayalı meslek grupları, Spor alanlarında 4 yıllık Degree, 3 yıllık Advanced Diploma, 2 yıllık Diploma ve üniversite mezuniyeti sonrasında ileri düzey eğitim amaçlı 1-2 yıl süreli Graduate Certificate ve Certificate programları sunmaktadır. Bu alanların bazı bölümlerinde anlaşmalı kurumlarla 16 hafta süren Co-Op deneyimi kazanma imkânı bulunmaktadır. Bu iş deneyimi sayesinde öğrenciler network oluşturmaktan yeni bir bakış açısı kazanmaya ve çalışma alanınızda pratik yapmış olmaya kadar pek çok avantaj elde etmektedir.

Algonquin College Pembroke Kampüsü’nde Sağlık Bilimleri, Çevre ve Uygulamalı Bilimler, İşletme, Bilgisayar ve Teknoloji, Toplum ve Sosyal Hizmetler, Spor, Kamu Güvenliği ve Yasal Çalışmalar, Yeteneğe dayalı meslek gruplarına Degree, Diploma, Certificate veya Graduate Certificate programları verilirken Algonquin College Perth Kampüsü’nde İşletme, Toplum ve Sosyal Hizmetler, Yeteneğe dayalı meslek grupları, Kamu Güvenliği ve Yasal Çalışmalar, Sağlık Bilimleri, Çevre ve Uygulamalı Bilimler alanlarında Diploma, Certificate ve Graduate Certificate programları üzerine eğitimler verilmektedir.

Algonquin College’ın uluslararası öğrencileri için 8 seviyeden oluşan ve her bir seviyesi 7 hafta süren akademik amaçlar için sunduğu İngilizce programı (EAP) sayesinde öğrenciler akademik İngilizcelerini istenen seviyeye kolayca taşıyabilme ve IELTS sınavına girmeden direkt bölüm özelinde eğitim alma imkânına sahip olmaktadır.

Eğitimden kalan zamanlarda Algonquin College, Öğrenci Birliği’nin sunduğu Spor, Müzik, Tiyatro, Film ve Kulüpler gibi ders dışı faaliyetler ile öğrencilerine yeni arkadaşlar edinme ve kendilerini geliştirme fırsatı sunmakta ve yeni ilgi alanları keşfederek yeteneklerini fark etmelerini sağlayarak onlara kendi yollarını çizmek konusunda destek olmaktadır.

Algonquin College Ottawa öğrencilerine 2 yatak odalı 525 Suite’den oluşan ve 1,050 kişinin rahatlıkla kalabileceği kampüs içi Rezidans konaklama imkânı sunmaktadır. Kampüs dışında da alternatif bulunmakta ve ayrıca öğrenci isterse aile yanında da konaklamayı tercih edebilmektedir. Kampüs içerisinde öğrenciler için TV odası, Oyun alanı ve Çamaşırhane gibi ortak alanlar kullanıma sunulmuştur. Kampüs içi konaklama 24 saat güvenlik dâhilinde kontrol edilmektedir. Algonquin College Pembroke veya Algonquin College Perth Kampüsünde eğitim alacak öğrenciler için kampüs içerisinde konaklama alternatifi bulunmadığından öğrenciler kampüs dışı veya aile yanı seçeneklerini kullanabilmektedirler.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED