Facebook Pixel Code

Yurtdışında Yaz Okulu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yurtdışı yaz okulları işlemlerini yaparken insanların kafasında netleşmeyen ama netleşme ihtiyacı olan bazı sorular oluşmuyor değil. Bu sorunları Global Yurtdışı Eğitim olarak 1989'dan günümüze artan tecrübelerimize dayanarak şu şekilde özetledik:

 • Program Seçimi: Çocuğunuzun ihtiyaç ve beklentilerine en uygun programı seçtiğinize emin misiniz?
 • Çocuğunuzun özel ilgi alanları ve yeteneklerini (spor, sat, drama, sanat vb) pekiştirecek programlar hakkında bilgilendirildiniz mi?
 • Vize gereklilikleri hakkında doğru olarak bilgilendirildiniz mi?
 • Yaz okulu teklifiniz oluşturulurken maddi olarak size en uygun programlar belirlendi mi?

Çözümleri sunmadan da olmaz tabii...

Yurtdışı Eğitimde Program Seçimi


Yurtdışı eğitim fırsatlarını kullanmaya karar verdikten sonra en önemli şey programın çocuğunuza uygun olup olmadığını belirlemektir. Çocuğunuzu tanımanız veya tanımaya yönelik hareket etmeniz en verimli şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır. Bu süreçte sıkı ve bir o kadar da bunaltıcı bir araştırma ve düşünme süreci geçiriyorsunuz. Çünkü internette her şey hakkında olumlu veya olumsuz bilgiler bulabiliyorsunuz. Bu sebepten yurtdışına çıkmış insanların tecrübeleri en doğru sonucu getiriyor insana.

Çocuğunuzun Özel Yeteneklerine Göre Program Seçimi

Çocuğunuzun sevdiği alan açısından, almak istediği eğitimler konusunda bilgilendirilmediyseniz özellikle bunu isteyin. Çünkü çocuğunuz oraya kendini geliştirmeye, dil alanında olduğu kadar sosyal anlamda da kendine bir şeyler katmaya gidiyor. Bu geri çevirilemeyecek tekrar kazanılamayacak bir fırsat. O nedenle bu işte bilgili kişileri kullanın, onlardan her cevabı almaya çalışın.

Vize Gereklilikleri

Vize, yurtdışı eğitime gitmeden önce en büyük sorunlardan biri. Vize için hangi belgeler gerekli, nereye başvuru yapacağız, vize nasıl çıkar, vize süreci nasıl ilerliyor, vize vize vize. İzin almadan bir yere hareket edemiyorsunuz ne yazık ki. Bu sebepten vize gerekliliklerini iyi sorgulamak, belgeleri iyi hazırlamak gerekiyor. Ülkenin iç sorunları ve yurtdışında gidilecek ülkenin iç ve dış sorunları, konsolosluklara gönderdiği son bilgiler güncel olarak incelenmezse bu vize sürecinde bir kaosun içinde kalabiliyorsunuz.

Maddiyat

Yukarıda sayılan maddelerin sağlanması için ihtiyaç olan bir gereklilik, maddiyat. Bu süreçte çok büyük paralar harcayıp az verim de alabilirsiniz, az para harcayıp çok verim de. Bu sebepten seçilen program ve yeteneklere göre hareket etmek ve böylece en çok verimi sağlamak sizin elinizde.

Yurtdışı Eğitimde En İyi Seçimi Yapmak

E bu kadar kıstas var, biz nasıl doğru seçim yapacağız?? diyorsanız, bunun için yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları mevcut. Bu firmalar size gerekli rehberliği yapmak, tecrübelerini anlatmak için özelleşmiş firmalar. Biz Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak size bu süreçte ücretsiz olarak fikir vermeye, yardım etmeye hazırız. Gerek telefonda gerekse de yüz yüze görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bilgi istek formu doldurabilir yada (0212) 227 0 227 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED
Bilgi İstek Formu