Facebook Pixel Code

Yurtdışı Sınav Hazırlık Kursları

İngilizce seviyenizi resmi bir şekilde belgelemek, yurtdışında alacağınız üniversite eğitimi için dil yeterliliğinizi kanıtlamak, CV’nizi zenginleştirmek ya da Türkiye’de devam edeceğiniz İngilizce eğitim veren bölüme geçebilmek için IELTS ve TOEFL gibi yabancı dil sınavlarına girmeniz gerekmektedir. Yurtdışında, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerdeki öğrencilerin katılabileceği sınav hazırlık kursları bulunmaktadır.

Sınav hazırlık kursları sırasında öğrenciler, sınava girecekleri dilde dil bilgisi kuralları, kelime bilgisi, yazılı ve sözlü iletişim becerilerini geliştirirken, bir yandan da sınav tekniklerine yönelik dersler alırlar. Sınav hazırlık kurslarına yurtdışında katılmanın avantajı, sınava hazırlanırken aynı zamanda dili yaşayarak daha hızlı ve verimli bir biçimde öğrenmektir.

Yurtdışı Sınav Hazırlık Kursları Ne Kadar Sürüyor?


Öğrencinin başlangıçtaki dil seviyesine göre 6 aydan 11 aya kadar sürebilen sınav hazırlık kurslarına başlarken, kişinin sınava giriş nedeni ve hedeflediği puan büyük önem taşımaktadır. Kurs süresine karar verilirken, kişinin profesyonel yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti alması ve hedeflerine ulaşması için gerekli olan süre konusunda gerçekçi olması gerekmektedir.

Yurtdışında üniversite okumak isteyenler kadar, Türkiye’de üniversite hazırlık sınıfını okumak istemeyen öğrenciler de yurtdışındaki sınav hazırlık kurslarına katılmaktadırlar. Hazırlık senesinin masraflı olması nedeniyle birçok öğrenci bu seçeneği tercih etmektedir. Öğrenciler, sınav hazırlık kursları sonunda girdikleri sınav sonrasında yeterli puanı aldıkları takdirde, hazırlık senesi okumaktan muaf olmaktadırlar.

En popüler olan dil sınavı hazırlık kurslarının yanında, birçok okul Amerika’da lisans ve yüksek lisans için gerekli olan SAT, GRE ve GMAT sınavlarına hazırlık programları da sunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgilendirme almak ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için bilgi istek formumuzu doldurabilirsiniz. Sizleri en kısa sürede aramaktayız.

Yurtdışı sınavlarının hepsinin yer aldığı dil yeterlilik sınavları sayfamızdan sınavlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • British Council
  • English UK
  • Feltom
  • IALC
  • ICEF
  • Quality English
  • Study World
  • Türsab
  • UED
Bilgi İstek Formu