Facebook Pixel Code

Yurtdışı Eğitimde Doğru Seçimi Yapmak

Yurtdışında Eğitim

Yurtdışında akademik eğitim ya da yurtdışında dil eğitimi almaya karar verenlerin dikkat etmesi gereken birtakım konular vardır. Bunlardan ilki yurtdışı eğitim almak istediğiniz alandaki en iyi okulları araştırmak, bütçenize ve planlarınıza en uygun yurtdışı dil okulları araştırmak ve almak istediğiniz eğitimin süresini belirlemektir. Okulları belirlerken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli konulardan biri, eğitiminizi hangi ülkede alacağınıza karar vermektir. Ülke seçerken, gideceğiniz ülkenin sizin ülkenize olan uzaklığı, iklimi, eğitim masrafları, okulların kalitesi ve bu okullardaki öğrenci profili dikkat etmeniz gerekenlerden bazılarıdır.

Yurtdışı Eğitim için Ülke Belirlemek

Eğitim almak istediğiniz ülkeyi belirlemeniz, okul seçimini de kolaylaştıracaktır. İngilizce eğitimi almak isteyenlerin önceliği eğitimin kalitesi ise İngiltere doğru seçim olacaktır. İngiltere’deki dil okulları devlet tarafından belirlenmiş eğitim standartlarına uygun, düzenli olarak denetlenen ve bu sayede kalitesinin yüksek düzeyde tutulan okullardan oluşmaktadır. İngiltere’de eğitim masrafları diğer ülkelere kıyasla biraz daha pahalı gibi dursa da, Türkiye’ye yakın olması nedeni ile özellikle uzun dönemli olarak yurtdışında okumak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Yurtdışına Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler

Okul masraflarını hesaplarken eğitim ücreti, konaklama, yeme içme ve kişisel giderler gibi masrafları da mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Bütün bunlara karar verdikten sonra ise gitmeye karar verdiğiniz okulun kabul koşullarını araştırmalısınız. Bazı okullarda kabul almadan önce girmeniz gereken çeşitli sınavlar olabilir. Bu koşulları bilmeniz, zaman kaybı yaşamamanız açısından önem taşımaktadır. Bu okullar dönem dönem öğrenci kabul eden okullar ve istediği yeterlilikler var. İngiltere dil okullarının istediği belgeler toplandıktan sonra başvuru yapmak hem zor olan İngiltere vize süreci boyunca sizi rahatlatır hem de stresiniz azalmış olur.

Eğitim Danışmanlık Firmaları

Okuldan onay aldıktan sonra , size gönderilen kabul formunuzla birlikte gideceğiniz ülkeden öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Her ülkenin öğrenci vizesi koşulları ve gerekli evrakları değişiklik gösterebilir. Vize sürecinin sorunsuz geçmesi için deneyimli danışmanlık firmaları size ücretsiz olarak yardımcı olacaktır. Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarından ücretsiz danışmanlık hizmeti almak ve yurtdışı eğitimle ilgili merak ettiklerini sormak için bilgi istek formu doldurabilir yada bizlere (0212) 227 0 227 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  • British Council
  • English UK
  • Feltom
  • IALC
  • ICEF
  • Quality English
  • Study World
  • Türsab
  • UED
Bilgi İstek Formu