Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • Yurtdışı Eğitim | 1989'dan Günümüze

Yurtdışı Eğitim Hakkında Akla Takılan 5 Soru

Yurtdışı Eğitim Alanların En Çok Merak Ettiği Konular

Yurtdışı eğitim alırken, yurtdışı eğitim ile ilgili aklımıza pek çok soru takılabiliyor. Bu sorulardan bazılarını derledik. Yurtdışı eğitim alırken akla takılan 5 soru:

1. Vize Nedir? Vize İşlemleri Nasıl Hallediliyor?

Yurtdışına çıkış sırasında eğer özel, vize istemeyen bir pasaportunuz yoksa yani bordo pasaportunuz varsa vize almanız gerekiyor. Vize, gittiğiniz ülkeden size verilen giriş hakkı. Ne kadar kalacağınız, kalabileceğiniz, her şey bu izinle belli oluyor. Her ülkenin istediği belgeler ve gereklilikleri aynı değil. O nedenle ülkeyi seçtikten sonra vize departmanımız birebir iletişime geçip belgelerinizi aldıktan sonra işlemleri yapıyoruz. Pasaport ve Vize hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz Pasaport Nasıl Alınır? sayfamıza göz atabilirsiniz.

2. Yurtdışı Eğitim Alırken Okulu, Konaklamayı Beğenmezsem Ne Olur?

Konaklamayı beğenmemenizin bir sebebi varsa ve bu geçerli bir sebep ise konaklama kısa sürede değiştirilebiliyor. Her okulun konaklama değiştirme politikası farklı olduğu için yurtdışı dil okullarında konaklama ile ilgili o okulla görüşmek gerekiyor.

3. Dil Okulu Seçimini Nasıl Yapmalıyım? Promosyon Var Mı? Fiyatlar Nasıl?

Dil okulunu hangi dili öğrenmek istediğinize göre ve bütçenize göre yapabilirsiniz. Okulların kalitesi ve verilen eğitim çok fark etmiyor. Dil okulunu farklı kılan şey oradaki insanlar, hem eğitim aldığınız, beraber vakit geçirdiğiniz insanlar hem de şehirdeki insanlar önem kazanıyor. Yurtdışı Dil Okullarının Promosyonları için Promosyonlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

4. Her Şeyi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması Mı Organize Ediyor? (Kurs, konaklama, vize, uçak bileti vb.)

Global Yurtdışı Eğitim olarak ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Kursu siz seçiyorsunuz, biz karşı tarafla iletişime geçiyoruz, sizi kurslar konusunda bilgilendiriyoruz, bizim organize ettiğimiz olay sadece karşıya bilgi vermek. Konaklama gittiğiniz okul tarafından organize ediliyor. Vize bizim tarafımızdan organize ediliyor, vize departmanımız bu konuda her bireyle özverili olarak ilgileniyor. Uçak bileti konusunda istekte bulunulduğu takdirde öneride bulunabiliyoruz; fakat bileti siz kendiniz seçip alıyorsunuz.

5. Dil Okuluna Gittiğimizde Çalışma İzni Alabiliyor Muyuz?

Her ülkenin çalışma izni değişiyor. Ders saatlerine göre çalışma izni veren veya vermeyen ülkeler var. Her ülkenin prosedürü farklı olduğu için direkt olarak bilgi veremiyoruz. Eğer çalışmak isterseniz çalışabileceğiniz programlar da mevcut. Daha detaylı bilgi almak ve görüşmek için Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgi istek formumuzu doldurabilir yada (0212) 227 0 227 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED
Bilgi İstek Formu