Facebook Pixel Code

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firmaları

Merkezi bir yerde yürürken şöyle bir kafanızı kaldırıp etrafınıza baktığınızda pek çok yurtdışı eğitim danışmanlığı firması ile karşılaşıyorsunuz. Belki şimdiye kadar farketmediniz, bu andan sonra şöyle yürürken çevrenize bakarsanız algıda seçiciliğin de etkisiyle hepsiyle göz göze geleceksiniz.Peki nedir bu yurtdışı eğitim danışmanlığı? Artık eğitim yetersiz geldiğinde insanlar bunu geliştirmek için ülke içi başka fırsatlar aramaktansa yurtdışı eğitim araştırmaları yapmaya başlıyor. Eğitimin kalitesi, sistemselliği ve ekstraları bunu çok cazip hale getiriyor. Yurtdışında eğitim almak bireyi bir dünya insanı haline getiriyor, dil olarak geliştiriyor ve çevresinde sadece gittiği ülkeden değil de diğer ülkelerden de insanlar olduğundan kültürel olarak da gelişiyor birey.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Yurtdışı eğitim danışmanlığı ise bu eğitimi almanız konusunda size danışmanlık yapan kişilerden oluşan firmalar oluyor. Bu firmalardan gidip bilgi ve fiyat alıyorsunuz, firmalar anlaşmalı olduğu okullarla sizlere fiyatlar veriyor ve o andan itibaren çocuğunuzu yönlendiriyorlar. Bu yönlendirme sırasında çocuğunuzun ihtiyacı olabilecek her şeyi düşünüyorlar. Nerede kalması gerekiyor, neler yapması gerekiyor, hangisi sizin için daha iyi, kalacağı yerin okula mesafesi ne? Buna ek olarak yurtdışı vize işlemleri konusunda da büyük destekler sağlıyorlar.Eğitimin öneminin iyice artması nedeniyle yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarının sayısı da iyice arttı.

Eğitimin öneminin bu kadar geç kavranması, diğer ülkelerle aramızda eğitim konusunda büyük bir fark olması ne kadar üzücü olsa da bunun bu şekilde düzeltebiliyor olması güzel bir olgu. Yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları arasında 1989 yılından beri bu hizmeti veren bizleri ofisimizde ziyaret edebilir, gerekli her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Bizler Global olarak yurtdışı eğitim sektöründe 29 yıldır öncü firma olmaya devam etmekteyiz.

Ayrıca yurtdışı eğitim firmaları hangi konularda yardımcı olur sayfamıza göz gezdirerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • British Council
  • English UK
  • Feltom
  • IALC
  • ICEF
  • Quality English
  • Study World
  • Türsab
  • UED
Bilgi İstek Formu