Facebook Pixel Code

Malta'da Dil Eğitimi

Malta'da İngilizce Dil Eğitimi 

Malta, İngilizce dil eğitimi almak için tercih edilen ülkelerin başında gelir. İngiltere, Amerika ve Kanada gibi anadili İngilizcedir. Avrupa'nın güneyinde yer alır. Bir Schengen ülkesidir. 

Oldukça küçük bir ada ülkesidir. Yaklaşık yüze yakın dil okulu bulunur. Kıyı ve iç kesimlere dağılmış bu dil okullarının en köklü, kaliteli ve en çok sosyal imkana  sahip olanları ise sahil bölgelerinde yer alır. Malta hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz; Malta dil okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Malta'da Dil Eğitimine Ne Zaman Başlayabilirim?

*** Genellikle her pazartesi eğitime başlayabileceğiniz bu dil okullarında eğitimler pazartesiden cumaya kadar devam eder. Öğrenciler sabah ortalama 9’dan 12’ye veya 12’den 15’e kadar devam eden iki saat aralığında devam eden kurslara devam edebilir. Hafta sonunda ise ders yoktur.

Malta'da Eğitim Sırasında Konaklama Seçenekleri Nasıl?

Öğrenciler okulların gerek kendi binalarında veya yurtlarında gerekse Malta genelinde organize ettiği bir çok sosyal imkandan faydalanabilirler. Okullar havuzları, üye oldukları plajları, yerel tarihi ve turistik gezileri ve voleybol gibi sosyal ve sportif aktivite imkanları öğrencilerin kaynaşmasını ve iyi vakit geçirmesini sağlarlar. Fakat renkli sosyal imkanlarına rağmen gezmek için kısıtlı bir bölge olduğundan dil eğitimi almak için gelen öğrenciler olduğu yakın olan diğer Avrupa ülkelerine seyahat etmeyi tercih ederler. 

Malta'da Eğitim Almanın Avantajları Neler?

Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler eğer Schengen vizesine sahip olmanın verdiği kolaylıkla ders dışı zamanlarda ve hafta sonları Avrupa’nın birçok ülkesini diledikleri gibi gezebilirler. Bu sayede yurtdışı tecrübesi elde etme, farklı kültürlerle tanışma, dillerini geliştirme ve pratik yapma şansına sahip olurlar. 

Eğer ki vizeleri "Multiple Entry" yani çok girişli ise birçok ülkeye seyahat amaçlı giriş yapabilme hakkında sahiptirler. Eğer ki öğrencinin vizesinde "Singel Entry" yani tek girişli yazıyorsa öğrenci Schengen sınırını terk etmek dilediğinde seyahat edip Malta’ya geri dönebilir. Bu vize türü ile Schengen bölgesinden çıkış yapıldığı takdirde aynı vize ile bir daha Malta’ya giriş yapma şansınız bulunmamaktadır.

** Yalnızca dikkat edilmesi gereken ulaşım ve konaklama seçenekleri yaz dönemlerinde oldukça yoğundur. Bu yüzden seyahatinizi ve tatil planınızı önceden organize etmeniz tavsiye edilir. 

Yurtdışı eğitim, dil okulları, liseler, üniversiteler, yaz okulları, executive English hakkında daha detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey bilgi istek formumuzu doldurmak ve arkanıza yaslanmak, sizi en kısa sürede öğrenmek istedikleriniz konusunda aramaktayız.

  • British Council
  • English UK
  • Feltom
  • IALC
  • ICEF
  • Quality English
  • Study World
  • Türsab
  • UED
Bilgi İstek Formu