Facebook Pixel Code

İngiltere Dil Eğitimi Şehir Önerileri

İngiltere'de Dil Eğitiminiz İçin Şehir Seçimi

İngiltere’de dil eğitimi almaya karar vermenin ardından bir sonraki adım şehir seçimidir. Dil eğitimi alırken şehir seçimi büyük önem taşımaktadır. Ülke seçerken olduğu gibi, şehir seçerken de öğrencinin öncelikleri, beklentileri ve kişisel tercihleri büyük önem taşımaktadır.

İngiltere’de yurtdışı eğitim almak isteyen birçok öğrencinin aklındaki ilk şehir, kültürel zenginliği ve sosyal etkinlik seçeneklerinin fazla olması nedeniyle Londra’dır. Ancak Londra’da eğitim almaya karar vermeden önce Londra’nın İstanbul gibi kalabalık bir Metropol olduğu, her milletten birçok insanın yaşadığı ve yaşamın pahalı olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Bournemouth ve Brighton ise İngiltere’nin güneyinde en çok tercih edilen şehirler arasındadır. Özellikle yaz ve bahar aylarında hareketlenen bu şehirlerde kış ayları daha sakin geçer. Kalabalık şehirlerden hoşlanmıyorsanız kış aylarında İngiltere’nin güneyi sizin için doğru seçenek olacaktır. 

Manchester ve Liverpool gibi İngiltere’nin kuzeyindeki şehirlerde ise aksanlı İngilizce konuşulması nedeniyle İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere pek önerilmemektedir. Dil okullarında öğretilen İngilizce standart olmasına rağmen, okul dışı aktivitelerde şehir halkıyla iletişime geçerken sorun yaşamamak için İngilitere’nin kuzeyindeki şehirler özellikle başlangıç seviyesindeki öğrenciler için tavsiye edilmemektedir. 

Londra’ya yakın olmak ancak şehrin kalabalığından uzak kalmak isteyenler için en iyi tercihler ise Cambridge ve Oxford gibi İngiltere'deki öğrenci şehirleri olacaktır. Bu biraz da şöyle, İstanbul'u seviyorsunuz ama İzmir'de okuyorsunuz. Sadece mesafe daha kısa ve istediğiniz zaman gidip gelebiliyorsunuz. Bu size zaten pahalı olan İngiltere'de biraz daha bütçe yapma şansı veriyor. Dünyaca ünlü üniversiteleri içinde barındıran bu şehirler doğal ve mimari güzellikleri ile de dil eğitimi almak isteyen öğrencileri cezbetmektedir. 

İngiltere'de dil öğrenimi hakkında detaylı bilgiler almak, İngiltere'ye gidenlerin tecrübelerini dinlemek isterseniz ofisimizde sizi bekliyoruz. Bilgi istek formu üzerinden bizlere ulaşabilir yurtdışı eğitim hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca bu konumuza da göz atabilirsiniz; İngiltere'de dil eğitiminde en popüler 10 şehir                                                                 


  • British Council
  • English UK
  • Feltom
  • IALC
  • ICEF
  • Quality English
  • Study World
  • Türsab
  • UED
Bilgi İstek Formu