Facebook Pixel Code

İngiltere'de Yüksek Lisans

İngiltere'de Yüksek Lisans ve Master Eğitimi

Yurtdışında yüksek lisans düşünenler için, Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize, İngiltere üniversitelerindeki yüksek lisans programları üzerine ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimizi önemle belirtmek isteriz. Danışmanlığını yapmış olduğumuz İngiltere Üniversiteleri'nden bazıları şunlardır:

anglia-ruskin
Anglia Ruskin University
bournemouth-university
Bournemouth University
city-university-london
City University London
kingston-uni
Kingston University
middlesex-uni
Middlesex University
queen-mary-uni
Queen Mary University
solent-uni
Solent University
thames-valley-uni
Thames Valley University
bristol-uni
University of Bristol
brighton-uni
University of Brighton
east-anglia-uni
University of East Anglia
essex-uni
University of Essex
leeds-uni
University of Leeds
manchester-uni
University of Manchester
portsmouth-uni
University of Portsmouth
reading-uni
University of Reading
sheffield-uni
University of Sheffield
surrey-uni
University of Surrey
arts-university
Arts University College
brunel-uni
Brunel University
coventry-uni
Coventry University
metropolitan-manchester
Metropolitan University
newcastle-uni
Newcastle University
roehampton-uni
Roehampton University
soas-uni
Soas University
bedfordshire
Bedfordshire University
birmingham-uni
University of Birmingham
chichester-uni
University of Chichester
exeter-uni
University of Exeter
kent-uni
University of Kent
leicester-uni
University of Leicester
nottingham-uni
University of Nottingham
plymouth-uni
University of Plymouth
salford-uni
University of Salford
southampton-uni
University of Southampton
warwick-uni
University of Warwick

 

- İngiltere'de Yüksek Lisans

İngiltere üniversitelerinin yüksek standartlarda eğitim olanağı sunması, ülkemize yakın olması ve genellikle 1 yılda yüksek lisansın tamamlanması İngiltere'de yüksek lisans yapmayı popüler bir hale getirmiştir. Avrupa’daki diğer ülkelere göre en önemli artısı ise eğitim dilinin İngilizce olması olarak görülmektedir. İngiltere'de yüksek lisans yaparken yarı zamanlı çalışma imkanına sahip olma (haftada 20 saat) durumu da İngiltere'yi cazip bir hale getirmektedir. İngiltere’de yüksek lisans yapmaya karar verdikten sonra yapılması gerekenleri kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz.

- Bütçe Belirlenmesi

İngiltere’deki yüksek lisans eğitiminize ne kadar harcayabileceğinizi belirlemek İngilizce dil yeterliliği kadar önemlidir çünkü İngiltere'de yüksek lisans fiyatları Türkiye’de olduğu gibi geniş bir aralıktadır ancak işin içerisine yaşam masrafları da girdiğinde ülkemizden bir hayli pahalıya geldiği görülebilir. Ne kadar harcama yapmanız gerektiği hangi üniversitede hangi bölümde master yapacağınıza göre oldukça değişkendir. Bu sebeple önce bütçenizi belirleyip bütçenize uymayan okulları elemeniz vakit harcamanızı önleyecektir.

- İngilizce Dil Yeterliliğinin Belirlenmesi

İngiltere’de yüksek lisans yapabilmek için ileri seviyede İngilizce bilmeniz ilk şartlardandır. İngilizcenizin yüksek lisans yapmak için yeterli olduğunu düşünüyorsanız bunu IELTS sınavı ile belgelemeniz gerekecektir. Eğer İngilizceniz İngiltere’de yüksek lisans eğitimi alabilecek seviyede değilse ve İngiltere’de master eğitimi alma konusunda kararlıysanız öncelikle bir dil okuluna gitmeniz şarttır. Bu dil eğitimini yurtiçinde almak yerine İngiltere'de almak ülkeyi yakından tanımak ve İngiliz yaşantısına adapte olmak için çok avantajlı olacaktır. İngiltere dil okulları için linke tıklayabilirsiniz.

- Üniversite Seçimi

İngiltere’de yüksek lisans için çok geniş bir üniversite yelpazesi olsa da Amerika ile kıyaslandığında sayı oldukça azdır. Bu durum üniversitelerin içerisinde kaybolmak yerine daha rahat bir seçim yapma avantajı getirse de, sayının düşük olması kabul alma olasılığınızın Amerika’daki üniversitelere göre daha düşük olmasına da sebep olabilir. Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı üniversite seçimi konusunda size yardımcı olacaktır.

- Başvuru Süreci

İngiltere’de üniversitelerin yüksek lisans başvuru tarihleri ve aralıkları farklılık gösterir. Bu yüzden İngiltere'de yüksek lisans yapma niyetindeyseniz araştırmalara en az 1 yıl öncesinden başlamanız süreci sağlıklı bir hale getirecektir. Yüksek lisans araştırmalarına başladığınız andan itibaren, üniversitelerin belirlenmesi, evraklarınızın hazırlanması, vize işlemleri ve eğitiminiz süresince kadar Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yanınızda olacaktır.

Daha detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmeti almak için Bilgi istek formumuzu doldurun, sizinle temasa geçelim.

  • British Council
  • English UK
  • Feltom
  • IALC
  • ICEF
  • Quality English
  • Study World
  • Türsab
  • UED
Bilgi İstek Formu