Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • Yurtdışı Eğitim | 1989'dan Günümüze

İngiltere'de Amerika Diplomalı Lise Eğitimi

İngiltere'de Amerika Diplomalı Lise Eğitimi

TASIS in England (The American School in England)

TASIS - The American School, İsviçre kökenli bir vakıf okuludur. İngiltere’de Londra’ya çok yakın bir bölge olan Surrey’de ve İsviçre'de Kanton Ticino'daki Lugano'nun güneyinde bir kasaba olan Montagnola'da kampüsleri bulunmaktadır. Öğrencilerine yurtta konaklama olanağı da sunmakla beraber kaliteli eğitim programlarını özellikle sportif faaliyetlerin ve gezi çalışmalarının ağırlıkta olduğu bir sosyal program ile zenginleştirmektedir. Öğrencilerine yıl boyu akademik programlar yanında yaz aylarına özel programlar da sunmaktadır. İngiltere, Fransa, İspanya ve İsviçre'de çeşitli yaz okulu programları da düzenlemektedir. TASIS England CIS (Council of International Schools) ve NEASC (New England Association of Schools and Colleges) tarafından akredite, aynı zamanda TABS (The Association of Boarding Schools) üyesidir.

TASIS ilk kampüsünü 1956 yılında İsviçre'de eğitim dünyasına sunmasından itibaren; Avrupa’daki en uzun ömürlü Amerikan koleji ünvanını başarıyla taşımaktadır. TASIS, İngiltere'deki kampüsünün kapılarını 1976 yılında açmış olup ve her yıl 40 farklı ülkeden gelen 750 öğrenciyi (gündüz ve yatılı eğitim) ağırlamaktadır. TASIS İngiltere Surrey'de, Londra'ya oldukça yakın bir bölge konumlanmış olup; öğrencilerine yurtta konaklama olanağı da sunmakta, kaliteli eğitim programlarını özellikle sportif faaliyetlerin ve gezi çalışmalarının ağırlıkta olduğu bir sosyal program ile zenginleştirmektedir.

İngiltere’de Amerika Diplomalı Lise Eğitimi Almak Ne Kazandırır?

Üniversite eğitimini Amerika dışında tamamlamak isteyen öğrenciler için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Gerek eğitimin kalitesi, gerek mezun olduktan sonra yerleşeceği üniversitenin kalitesi olsun sizin daima bir adım önde olmanızı sağlaycaktır. TASIS’de lise eğitiminin ilk iki yılı GCSE, son iki yılı IB+A-Level programı ile geçer. A- Level İngiltere için üniversite geçiş programı iken IB(International Baccalaureate(Uluslararası bakalorya)) Amerika’da uluslararası geçerliliği olan bir üniversiteye geçiş programıdır. Dolayısıyla öğrenci İngiltere’de lise okuyarak, İngiltere dışında istediği üniversiteye geçiş için diğerlerinden bir adım önde olacaktır. Çünkü hem IB programı hem de A-Level derslerini göreceğinden dünyanın neredeyse tüm üniversitelerine rahatlıkla geçebilecektir. İki programı da aynı anda almak zor olmayacak mı? Tabii ki zor olacak. Fakat, bu sayede zaman yönetimi, analiz becerisi, planlı ve programlı çalışma yetisi de kazanmış olacak ve kariyeriniz için alacağınız bu eğitim harika bir yapı taşı oluşturmuş olacak. TASIS özellikle üniversite ve kolej eğitiminin dayanağı olacak temel eğitim programlarını sunan bir okul olduğundan Amerika'da yüzlerce, İngiltere’de ise onlarca kolej ve üniversiteye kolaylıkla giriş imkanı sunmaktadır. Bu üniversiteler arasında İngiltere 'de Warwick, Imperial, University College London, Amerika'da ise Stanford, Duke, Princeton gibi dünyanın lider üniversiteleri yer almaktadır. TASIS IN ENGLAND yaz aylarında akademik programlarda veya sanat dallarında eğitim almak isteyen öğrenciler için de birçok seçenek sunmaktadır. Daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir, bilgi-istek formu doldurabilir ya da +90 212 227 0 227 numaralı telefondan bize ulaşıp alanında uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED
Bilgi İstek Formu