Facebook Pixel Code

İngilizce Düşünmek Nedir

İngilizce Düşünmek, Konuşmak Nedir?

Düşünmek, konuşmadan önce yapılan bir eylem. Düşünmeden konuşma denir sitemkar bir söylem, herkes düşünerek konuşur aslında. Bazısı az bazısı çok. Bir şeyi öğrenmek zaten bu değil mi, özümsüyorsun, üstüne düşünüp fikrini ortaya sürüyorsun. Bu sırada öğrenmiş oluyorsun. İngilizce konuşurken hep aynı uyarı var, "Gerçekten İngilizce öğrenmek, İngilizce düşünmek gerektiriyor." Nasıl yani? Nedir bu İngilizce düşünmek? 

İngilizce düşünmek, kelimelerin anlamını çevirmeden direkt olarak cevap vermek, bunun Türkçesi şu, o zaman şöyle derim dememek. Konuşurken Türkçe - İngilizce çeviri yapmıyoruz biz. Konuşurken direkt olarak algılayıp cevap veriyoruz. İşte gerçek manada İngilizce konuşmak ve anlamak bu şekilde oluyor.

Peki nasıl İngilizce düşünürüz?

İngilizce düşünmek için İngilizce konuşulan ortamda bulunmak gerekiyor. Neden SultanAhmet esnafı 4-5 dil konuşabiliyor? Çünkü muhatap oldukları insanlar bu dile hakim ve başka dil bilmiyorlar. Bu insanlar mecburen bu dilleri öğrenmek zorunda. İşte İngilizce düşünmek ve İngilizce öğrenmek için bizim de bu zorluğu yaşamamız lazım.

İngilizce öğrenmek için kendimizi nasıl zorlarız?

Kendimize ne kadar şart koşarsak koşalım ortada Türkçe bilmeyen biri yoksa bu dili konuşmak zorunda hissetmiyorsun kendini. Bu zorluğu yaşamak için yurtdışına çıkmak, İngilizce'yi anadil olarak kullanan bir yere gitmek gerekiyor. Kendimiz gezmek için gittiğimizde de çekinip yine bu zorluğu yaşayamıyoruz. O nedenle size bu zorluğu yaşatacak kurumlar ortaya çıkıyor, yurtdışı dil okulları. 

Yurtdışı dil okulları, hem sizi zorlayan hem de İngilizce konuşabileceğiniz ortam konusunda size fırsat tanıyor. Örneğin İngiltere'de dil okulu başvurusu yaptınız ve İngiltere'ye gittiniz. İngiltere'de herkes İngilizce konuştuğu için mecburen konuşacaksınız. İlk bir ya da iki hafta zorluk çekiliyor. Sonrasında gittiğiniz dil okulu size mutluluk vermeye başlıyor, çünkü konuşabildiğinizin farkına varıp kendinizdeki gelişmeyi direkt olarak kendiniz görebiliyorsunuz. Birinin bunu söylemesine ihtiyaç duymuyorsunuz-ki söyleyip sizi de mutlu ediyorlar zaten-.

Yurtdışı dil okuluna nasıl giderim?

Bu sorunun cevabı olarak karşımıza yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları çıkıyor. Bu işi senelerdir yapan, kaliteli okullarla anlaşmalı, sizi mağdur etmemek için ellerinden geleni yapan firmalar bunlar. Eğer bilgi almak isterseniz, daha detaylı fikir ihtiyacınız olursa bilgi istek formu üzerinden bizimle iletişime geçebilir, gerekli bilgileri ücretsiz edinebilirsiniz.

  • British Council
  • English UK
  • Feltom
  • IALC
  • ICEF
  • Quality English
  • Study World
  • Türsab
  • UED
Bilgi İstek Formu