Facebook Pixel Code
  • 0212 227 0 227
  • | 1989'dan Günümüze

2019 Yılının En İyi Üniversiteleri Açıklandı

|

2019 Yılının En İyi Üniversiteleri Açıklandı

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education, ‘Dünyanın En İtibarlı Üniversiteleri 2019’ sıralamasını açıkladı. Oxford Üniversitesi geçen yılki konumunu koruyarak ilk sırada yer aldı. İlk 100 içerisinde Türkiye’den herhangi bir üniversite giremezken ilk 500 üniversite sıralamasına sadece Sabancı Üniversitesi ve Koç Üniversitesi girmeyi başardı.

Firmanın yaptığı araştırmaya göre dünyanın en iyi 100 üniversitesinin 33 tanesi Amerika Birleşik Devletlerinde bulunuyor. 18 üniversite ile ikinci sırada ise İngiltere yer alıyor. Liste oluşturulurken üniversitelerin bünyesinde bulunan Nobel ödüllü akademisyenler, öğrenci başına akademisyen sayısı, Doğa ve Bilim dergilerinde yayımlanan makale sayısı, alanlarda alınan ödüller gibi kriterler göz önüne alınıyor.

İşte 2019'un en iyi 10 üniversitesi sıralaması

10-) University of Chicago - Amerika Birleşik Devletleri9-) Imperial College London - Birleşik Krallık8-) Yale University - Amerika Birleşik Devletleri7-) Princeton University - Amerika Birleşik Devletleri6-) Harvard University - Amerika Birleşik Devletleri5-) California Institute of Technology - Amerika Birleşik Devletleri