Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Yurtdışında Lise

 

Yurtdışında Lise Eğitimi

Yurtdışında lise eğitimi, dünyanın en iyi liselerinde eğitim almak isteyen ve bu eğitim sonrasında yine dünyaca ünlü üniversitelerde eğitim görmek isteyen, maddi durumu iyi öğrenciler için ideal bir programdır. Yurtdışı eğitiminde edindiğiniz deneyim ile kendinizi keşfedersiniz, karşılaştığınız farklı kültürler, yaşam tarzları, yeni arkadaşlıklar sizin bakış açınızı geliştirir. Yurtdışında eğitim özgüveninizi arttırır ve sizi hayata hazırlar. Yurtdışında lise eğitimi sizin vizyon katar ve ilerideki üniversite yurtdışı eğitimine size hazır hale getirir. Ayrıca aldığınız yurtdışı lise eğitiminde burs da kazanabilir, üniversite eğitiminize öyle de devam edebilirsiniz. Yurtdışı lise eğitimine gittiğinizde birçok fırsat karşınıza çıkacaktır. Zaten yurtdışında lise eğitimi almış bir öğrenci Türkiye’de üniversite okumak için geri gelmeyi istememektedir.

Yurtdışında Lise Eğitiminin Faydaları

Yurtdışında lise eğitiminin avantajları sıralandığında; İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için en iyi yoldur. Yurtdışında eğitim almak sizi dünya vatandaşı yapar. Dünyanın her bir yanından dostlar edinir ve farklı görüşlere saygı duymayı öğrenirsiniz. Yurtdışında eğitim sizi olgunlaştırır. Ayrıca sadece gittiğiniz ülke değil, diğer ülkelere de seyahat etme olanağı sunar. Lise eğitiminden sonra alacağınız yurtdışı üniversite eğitimi sizi iş başvurularınızda başvuran binlerce insan içinden ayıklar. Birçok işveren, işe alımlarda yurtdışı kriteri aramaktadır ki yurt dışında yıllarca eğitim görmüş olmak ve dünya çapında bir kontağa sahip olmak sizin tercih edilme sebebiniz olacaktır. Yurtdışında edineceğiniz deneyim hayatınızı değiştirecek bir deneyim olacaktır bundan emin olabilirsiniz. Kendinizi keşfedecek, yıllar geçtiğinde belki torunlarınıza anlatacağınız anılar biriktireceksiniz.

Sizin bu tecrübeleri edinmeniz, gerekli bilgileri ilk elden, daha önce tecrübe etmiş insanlardan duymanız için Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her zaman yanınızdayız. İstediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz olarak danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Yurtdışı Lise Eğitim Programları

1. A-Level Programları

A Level Programları; İngiltere eğitim sisteminin bir parçası olarak; İngiltere’deki Oxford, Cambridge, Imperial, London School of Economics gibi dünya çapında prestije sahip olan üniversiteler tarafından istenen programlar olup İngiliz öğrencilerinin de devam etme zorunluluğu bulunmaktadır. İngiltere'deki bazı prestijli üniversiteler geçiş programı olarak International Foundation programının tamamlanmasını kabul etmemektedirler. Bu üniversiteler A Level denilen, İngiltere'de sadece uluslar arası değil üniversiteye devam etmek isteyen tüm İngiliz öğrencilerin tamamlamak zorunda oldukları, 2 senelik başka bir programın uygulanmasını istemektedirler.

16 yaş ve üzeri yaş sınırlaması olan ve öğrencimizin lise hayatı boyunca gösterdiği akademik başarıyla başvurusunu yapabileceği İngiltere A level programı, öğrencimizi gerek İngilizce gerekse 4 veya 5 ders alarak ama oldukça detaylı bir çalışma yaparak bu konularda akademik olarak çok ileri bir seviyeye taşıyacak şekilde dizayn edilmiş programlardır. İngiltere A level programları sayesinde öğrencimiz dünya sıralamasında en üst sıralarda yer alan bir İngiliz üniversitesine girmeye hak kazanacaktır.

İngiltere'de üniversite (lisans eğitimi) almak isteyen tüm öğrencilerimizin; İngiltere A level ve International Foundation programlarından hangisini seçeceklerine, hangi üniversite ve bölüme devam edeceklerine karar verme aşamasında detaylı ve doğru bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Bu doğru bilgi ve danışmanlık ücretsiz olarak Global Yurtdışı Eğitim Danışmanları tarafından kendilerine verilecektir.

International Foundation ve İngiltere A level programlarının arasındaki fark sadece süre ve maliyet olarak değil aynı zamanda akademik olarak da karşımıza çıkmaktadır. Ingiltere A level programları akademik yönü daha ağır basan bir program olarak değerlendirilmelidir. Öğrencilerimiz 2 sene boyunca devam eden İngiltere A level programında her senenin sonunda (AS senesi ve A2 senesi) bir değerlendirme sınavına alınmakta ve İngiltere A Level programını bitiren her öğrenci muhakkak İngiltere'de bir üniversiteye yerleştirilme hakkı kazanmaktadır.

2. Uluslararası Hazırlık Programları - International Foundation Programları

İngiltere'de üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimize, İngiltere A level programlarına alternatif olarak sunulan hazırlık programlarıdır.

Eğer öğrencimiz International Baccalaureate Diploma (Uluslararası Bakalorya), Abitur, Matura veya benzeri bir diplomaya sahil değil ise; İngiltere International Foundation Programlarına katılıp daha sonra İngiltere'de üniversite eğitimine devam etme hakkı kazanmaktadırlar. Öğrencimiz eğer Türkiye'de en az bir sene üniversite eğitimi almış ise, okuduğu bölüm & başarı ve İngiltere üniversitede okuyacağı bölüm göz önüne alınarak İngiltere International Foundation eğitiminden muaf olabilmektedirler.

İngiltere International Foundation Programları İngiltere'de üniversite, devlet koleji veya özel kolej bünyesinde alınabilmektedir ve 1 akademik sene sürmektedir. İngiltere International Foundation programının hayata geçirilmesinin temel nedeni, İngiltere üniversite eğitim sisteminin farklılık göstermesidir. İngiltere'de lise eğitimi 4 sene sürer ve içerik bakımından özellikle A level diğer ülkelerin lise sisteminden oldukça farklı yapıya sahiptir. Bu yüzden İngiltere'de üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimizin International Foundation programları ile İngiliz eğitim sistemine adapte olmaları sağlanmıştır.

*** İngiltere International Foundation programları uluslararası öğrencileri, sadece akademik olarak değil aynı zamanda İngilizce seviyelerini de İngiltere üniversite seviyesine yükseltecekleri, İngiltere üniversite kültürünü ve yaşayışını yakından tecrübe edecekleri bir program olarak karşımıza çıkmaktadır.

International Foundation akademik konularında; İşletme & Finans, Hukuk & Uluslararası İlişkiler, Bilgisayar Sistemleri, Sanat & Dizayn, Mühendislik, Fen, Medya konularını sayabiliriz.

International Foundation programlarına katılım için belirli bir İngilizce seviyesine ulaşmış olmak gerekmekte olup İngilizce düzeyi, bir Foundation programına katılmak için yeterli olmayan öğrencilerimiz, program öncesinde bir genel İngilizce veya IELTS & TOEFL sınav hazırlık programlarından birine katılarak bu eksiklerini giderebilme şansına sahiptir.

3. IB - The International Baccalaureate® (Uluslararası Bakalorya)

Uluslararası Bakalorya Diploma Programları, merkezi Cenevre'de bulunan Uluslararası Bakalorya (UB) tarafından uygulanan 146 ülkede, 1 milyondan fazla öğrenciye, 3710 okul tarafından yüksek kalitede uluslararası eğitim programları sunmaktadır. IB programları 4 programıyla, (Primary Years – Middle Years – Diploma – IB Career related Certificate) 16-19 yaş arası öğrencilere kendilerini hem sosyal hem de akademik alanlarda geliştirebilecekleri, hızla globalleşen dünyaya ayak uydurabilecekleri programlar sunmaktadır.

Üniversite öncesi 2 yıllık bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, sadece Avrupa'da değil dünyanın herhangi bir bölgesinde yer alan en iyi üniversitelere kabul edilme şansı kazanmaktadır. Uluslararası Bakalorya Programları sunduğu derslerin detaylı kapsamları sayesinde, katılımcı öğrencilerimizi araştırma ve yorumlamaya teşvik ederek öğrenmenin keyfini yaşatırlar. Öğrencilerimiz, gerek bireysel gerekse grup çalışmalarıyla yenilikçi yöntemleri keşfederek öğrenmekte, bu öğrenme ezbere dayalı değil neden ve sonuç İlişkisini irdeleyerek olmaktadır.

Devamını Oku

 
 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED