Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

New European College - Münih


New European College

New European College (NEC), Almanya’nın ekonomik açıdan en hareketli şehirlerinden biri olan Münih’te yer alan bir işletme okuludur. Almanya hükümeti tarafından tanınan ve akreditasyonları bulunan, Hollanda’nın Apeldoom Şehri’nde kurulmuş Wittenborg University of Applied Sciences (WUAS) üniversitesi ile akademik ortaklığı bulunan New European College (NEC), öğrencilerine Lisans, Yüksek Lisans ve MBA programları sunmakta, kampüsünde ise yaklaşık olarak 43 farklı milletten, 32 farklı dil konuşan 200 öğrenciye eğitim vermektedir.

Münih Almanya’nın en büyük 3.sehri olmasıyla birlikte en güvenli şehri olarak da gösterilen, 2018 yılında ise Monocle Magazinde ayrıca en yaşanılası şehri olarak seçilen, siyasal ve kültürel tarihi, yüksek sanat anlayışı büyük mimari yapıları ve müziğe olan ilgisiyle dikkat çekmektedir. BMW, Siemens, Infineon, Linde, Allianz gibi dünyaca tanınan şirketlerin genel merkezine ev sahipliği yapan Münih, işletme eğitimi alan öğrencilere birçok alternatif sunmaktadır. Şehrin tam ortasından yer alan English Garden, Neuschwanstein Castle, Bavyera Alpleri, Isar Nehri, Tollwood Festivali ve Şövalye turnuvaları mutlaka görülmesi gerekenler listesine eklenmelidir. Ayrıca Almanya, eğitim kalitesinin haricinde, 7/24 ulaşım sistemine sahip olması, güvenli bir yaşam alanı sunması, Belçika, Hollanda, İtalya, İsviçre, Danimarka gibi şehirlere yakın olması ile de dikkat çekmektedir.

İşletme eğitimine modern ve ileri görüşlü bir tutumla yaklaşan New European College (NEC), gerçek dünyaya dair proje haftaları düzenlemesi, eğitimde araştırma temeline dayanan akademik çalışmalar üzerinde durması ve bu çalışmaların devamlı değerlendirilmesi açısından öğrencilerin 21.yüzyıl iş dünyasında en yüksek seviyede işlerini başarıyla sürdürebilmesine olanak sağlamaktadır. Tüm programlarını küçük gruplar halinde ve %100 İngilizce olarak veren okul, girişimcilik düşüncesi (entrepreneurial thinking) üzerine yoğunlaşarak öğrencilerini riskleri değerlendirip inceleme ve işletme alanında doğru kararlar vermeye yönlendirmeyi amaç edinmiştir.

New European College (NEC), bir işletme okulu olduğu için İngilizce dil yeterlilik seviyesi lisans programları için IELTS 6,0 ve yüksek lisans programları için 6,5 sokurunu karşılayamaması durumunda okul öğrencilerine Business & English Preparation sunmaktadır. Bu Program İngilizce seviyesi 5,0 olanlar için 1 yıl (2 dönem) sürerken 5,5 olanlar için 1 dönem olarak verilmektedir. Böylece bu aşamayı başarıyla tamamlayanlar için akademik programlara geçiş garantilenmiş olur. Ayrıca lisans diplomasını işletme ile alakalı herhangi bir alanda tamamlamamış ama yüksek lisansını Business Management programı üzerine yapmak isteyen öğrenciler için 1 dönem boyunca Pre-Master programı sunulmaktadır.

New European College (NEC)’in tüm programlarında 6 farklı başlangıç tarihi bulunmaktadır. International Business Administration (BBA) lisans programı öğrencinin tamamlayacağı kredi ve başarı durumuna göre 3 yılda (6 Dönem) tamamlanabilmekle birlikte, eğitim süresi 4 yılı (8 Dönem) da kapsayabilmektedir. Ayrıca programda 3 ay staj zorunlu tutulmaktadır.

International Business Administration (BBA) lisans programını alan öğrenciler aşağıdaki alanlardan birinde uzmanlaşabilmektedir.

 • - Financial Services Management
 • - Marketing & Communication
 • - Economics and Management


New European College (NEC)’de toplam 1,5 yıl (3 dönem) süreli ve Entrepreneurship & Innovation veya Digital Marketing & Communication alanlarından birinde uzmanlaşabileceğiniz Master of Business Management programına katılım gösterebilmektesiniz. Ayrıca eğer minimum üç yıl iş tecrübeniz varsa toplam 1,5 yıl (3 dönem) devam eden MBA yüksek lisans programınızı alabilirsiniz. MBA programınızda International Management, Finance veya Entrepreneurship & Innovation alanlarından birinde uzmanlaşabilmektesiniz.

New European College (NEC) program ücretleri lisans ve yüksek lisans olarak değişiklik göstermektedir. Programların dönemlik ücretleri; International Business Administration (BBA): 4.900 Euro, Master of Business Management (MBM): 6.100 Euro ve MBA: 6.100 Euro olarak belirlenmiştir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED