Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Kuhne Logistics University - Hamburg


Kühne Logistics University

Almanya’nın kuzeyinde yer alan Hamburg Hafencity’de bulunan Kühne Logistics University, uzun yıllardan beri Lojistik ve işletme yönetimi alanında eğitim veren devlet tarafından tanınan özel bir üniversitedir. Kühne Logistics University’de araştırmaya odaklı olan yüksek statüdeki bir üniversite olarak tüm programları ulusal düzeyde akredite edilmiş bir okul olmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

Tüm eğitim programlarını %100 İngilizce olarak veren, öğrencilerine samimi bir öğrenme ortamında kapsamlı kurumsal bağlantılardan faydalanma imkânı sunan Kühne Logistics University, yaklaşık 500 tam zamanlı öğrencisine yüksek standartlarda öğrenim koşulları sağlamaktadır. En çok talep gören profesyonel alanlarda uzmanlaşmayı tercih eden okul, mezuniyet sonrasında öğrencilerine yüksek yatırım getirisi sağlamak için özenle çalışmaktadır. Araştırma ve üniversite sıralamalarında başarıları olan Kühne Logistics University araştırma çalışmalarının öğrenciye faydasının farkındalığıyla Almanya’da kendi doktora programlarına yer veren az sayıdaki özel üniversitelerden biridir.

Kühne Logistics University’nin en geniş araştırma alanları Sustainability, Digital Transformation and Value Creation in the fields of Transport, Global Logistics, and Supply Chain Management olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca The 2019 Rankings of The Wirtschaftswoche’da, Business Administation alanında Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki şehirler içerisinde en başarılı okullardan birisi seçilen Kühne Logistics University, katılan 200 üniversiteden ilk 20’de, özel üniversiteler arasında ise 2. Sırada yer almıştır.

Almanya’da önemli bir üniversite sıralaması olan CHE Rankings’de kendi öğrencileri tarafından en çok oy olan üniversite olan Kühne Logistics University, 2019 yılında da studyportal tarafından Global Student Satisfaction ödülüne layık görülmüştür. Eski öğrencilerin Referansıyla okulda eğitim almaya gelen öğrenci sayısı çok yüksek olması da başarılı bir kurum olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Kühne Logistics University’nin 50’den fazla kurumla ortaklığı bulunmaktadır. Böylece öğrenciler eğitim sürelerinin 4.dönemlerinde Avrupa, Asya, Afrika veya Amerika'daki anlaşmalı kurumlardan birinde bulunup o ülkenin kültürünü, orada eğitim alma deneyimini yaşayarak benzersiz bir tecrübe elde etme şansını elde edebilmektedir.

Kühne Logistics University profesörleri akademik anlamda ve çalışma alanlarıyla ilgili fazlasıyla geniş bir ağa ve deneyime sahip olduğundan öğrencilerinin kariyer planlamalarına yardım edebilmek adına koçluk desteği vermektedir.

Özellikle öğrenci portallarında çokça adından söz edilen Kühne Logistics University, öğrencilerine uluslararası liderlik alanında uzmanlaşabilmeleri adına aşağıdaki programları sunmaktadır.

1-) Preparation Program: Abitur lise sertifikası yüksek standartta bir diploma olduğu için uluslararası öğrenciler için aynı eğitim koşullarını karşılamak zor olduğundan lisans programlarına başlamadan önce bu boşluğu kapatabilmeleri için Berlin International College’da 10 ay süren bir hazırlık programı verilmektedir. Almanca A2 seviyesinde olduğunu kanıtlayan öğrenciler kısa dönem hazırlık programına dâhil olabilmektedir. Kısa dönem ücreti 6.816 Euro olan programın Almanca dersleri dâhil ücreti 11.360 Euro olarak belirtilmektedir.

2-) (BSc) Business Administration: 3 yıl (6 dönem) ’den oluşmakta ve Almanya’da üniversite eğitimi almak için gerekli yeterliliklerin sağlanmasına ek olarak en bilinen sınavlardan biri olan IELTS’ den en az 6,5 skorunu talep etmektedir. Programın bir dönemlik ücreti 5.480 Euro’dur.

3-) Master in Global Logistics and Supply Chain Management: 2 Yıl (4 Dönem) süreli, küresel anlamda çok rekabetçi olan bu yüksek lisans programın bir dönemlik ücreti 6.480 Euro olarak belirlenmiştir. Hızlandırılmış programı da bulunan bölüm 1,5 Yıl ( 3 Dönem) de de bitirilebilmektedir.

4-) Master In Global Supply Chain Management: Standart program 2 Yıl (4 Dönem)’den oluşmaktadır.3 Kıtada Tongji University ve Ohio State University ile ortak sunulan program kurs ücreti bir dönemlik 7.475 Euro olarak belirlenmiştir.

5-) Master in Management: 1,5 yıl (3 dönem) hızlandırılmış programı da bulunan kursun Standart program 2 Yıl (4 Dönem)’den oluşan programının bir dönemlik ücreti 6.480 Euro’dur.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED