Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Met Film School - Berlin


Met Film School Berlin (Met Film Okulu Berlin)

2003 yılında Londra’da faaliyet göstermeye başlayan Met Film School çeşitli sanat alanlarında lisans, yüksek lisans ve kısa dönem kurslar sunan bir özel okuldur. Berlin ve Londra’da merkezleri bulunan, film, televizyon ve online medya programlarında lider Met Film School endüstriye derin bağlılığıyla birlikte eğitim mükemmelliğine de büyük önem vermektedir. Bugüne kadar 9.000’in üzerinde mezun veren Met Film School‘da 6 ay ve daha uzun süreli kurslardan mezun olan öğrencilerin %82’sinin yaratıcı endüstrilerde çalışıyor olduğu göz önüne alındığında endüstriyi en üst seviyede tutarak mezunlarını başarılı bir kariyer için en iyi şekilde donattığı, onlara ilham vererek, birden fazla cihazda yeni dünya hikâye anlatımı konusunda eğittiği kolaylıkla anlaşılmaktadır.

2012 yılında Almanya'nın başkenti Berlin'de kapılarını açan Met Film School Berlin; 2015 yılında 800 kısa film, 3 uzun metrajlı film ve 3 TV dizisi yaparak o yılın uluslararası film festivallerinde 10 farklı ödül almaya hak kazanmıştır. Alınan ödüllerin ardından Met Film School Berlin, Youtube iş birliği ile BUFA Stüdyo açılmıştır. 1500 metrekarelik stüdyo alanına sahip olan okulda ses görüntüleme odası ve post prodüksiyon süitleri bulunmaktadır.

Berlin; yaşam tarzı, sanat ve müzik alanında insanlar tarafından yakından takip edilmektedir. Şehrin yaratıcılığından esinlenmek isteyen dünyanın birçok ülkesinden sayısız sanatçının Berlin'e gelmesi şehri Avrupa’nın en heyecan verici duraklarından biri haline getirmektedir. Ünlü müzeler adasını da içeren 170’den fazla müzesiyle, dünya hazinelerini halkın gösterimine sunan Berlin, gece hayatı aktif ve yer üstü ile yer altı ulaşımının rahatlığı sayesinde günün her saatinde yaşayan bir şehir olmasıyla da dikkat çekmektedir. Berlin ayrıca, Berlinale ile Avrupa’nın ne iyi uluslararası film festivaline ev sahipliği yapması ve 2014 yılında başlatılan peyzaj film festivali sayesinde öğrencileri şehrin sokaklarında yaratıcı ve özgün kısa filmler çekerek rekabet içinde daha iyiye teşvik etmesiyle de ön plana çıkmaktadır.

Yaratıcılık, entelektüel titizlik ve ifade özgürlüğünün hâkim olduğu bir ortamda başkalarının haklarına saygı göstererek öğrencilerin eğitim almasına olanak sağlayan ve kişisel gelişimlerini de destekleyen Met Film School Berlin merkezinde lisans ve yüksek lisans programlarına ek olarak 2 gün ile 3 ay arasında değişen kısa dönem kurslar bulunmaktadır. Özellikle oyunculuk ve film yapımı alanında ilerlemek isteyenler için 2 yıl süreli lisans programlarının yanında 14 ay ve 8 ay süren diploma ve sertifika programları da tercih edilebilmektedir. Film alanında eğitim almış ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler içinse yönetmenlik, sinemacılık, senaryo yazarlığı, belgesel alanları üzerinde 1 yıl eğitim alarak yüksek lisans diplomasına sahip olabilmektedir.

Met Film School’da eğitim alarak sonrasında MTv, Netflix, Ford, BBC, Disney, HBO, Universal, Redbull, Sony, The National Gallery, Prime Focus, HMX, MPC, Blink Films, Bluezoo, Sky, Picture House, Pulse, Endemol gibi sektörde iyi bilinen önemli isimlerle birlikte çalışan pek çok başarılı mezun bulunmaktadır.

Yıl içerisinde çeşitli fuarlara katılım gösteren Met Film School bu sayede daha çok öğrenciye ulaşabilmekte, ayrıca lisans, lisansüstü ve kısa dönem kursları için özel etkinlikler düzenleyerek öğrencilere ilk elden okulla görüşme imkânı sunarak Met Film School’un onlar için ne kadar doğru olup olmadığına karar vermelerine destek olmaktadır.

Met Film School Berlin’de okulun bünyesinde veya ortaklığında bulunan herhangi bir konaklama hizmeti olmamakla birlikte Berlin’de her bütçeye uygun birçok farklı opsiyon mevcuttur.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED