Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • Yurtdışı Eğitim | 1989'dan Günümüze

Yurtdışında Yüksek Lisans - Yurtdışı Master


Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi

Yurtdışında yüksek lisans alabilmek için en önemli koşullar İngilizce seviyeniz ve lisans eğitiminiz boyunca göstermiş olduğunuz akademik başarıdır. Ancak lütfen yapmış olduğunuz stajlarınızın ve iş tecrübelerinizin, akademik & iş referanslarınızın başvurunuzda oldukça önemli rol oynadığını biliniz. Global Yurtdışı Eğitim danışmanları 24 yıllık tecrübe birikimiyle, sizin tüm bu özelliklerinizi göz önünde bulundurarak size en uygun üniversite alternatiflerini sunacaklardır. Bu konuda detaylar için; lütfen Global Yurtdışı Eğitim Danışmanları ile temasa geçiniz. (bilgi istek formu)

Bildiğiniz gibi yurtdışında yüksek lisans eğitimi yapmak isteyen öğrencilerin, ilgilendikleri program ile ilgili bir alanda 4 senelik üniversite eğitimlerini tamamlamış olması gerekmektedir. Ancak özellikle mühendislik eğitimini tamamlamasını takiben işletme veya benzeri konularda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimiz için dizayn edilen; iş dünyasının teorikten çok, pratik ve anahtar bilgileriyle donatılmış master programları da oldukça ilgi çekmektedir. Lisans not ortalaması (4 üzerinden minimum 2,5) ve özellikle Amerika’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerimiz için seçecekleri bölüme ve üniversiteye göre GRE veya GMAT sınav sonuçları kabul için talep edilen önemli hususlardır.

Sadece İngilizce yeterlilik değil, GMAT ve GRE sınavları için de hazırlık programına ihtiyaç duyacak öğrencilerimizi bu konuda uzman tecrübeli okullara yönlendirmekteyiz. Dil yeterlilik sınavları adlı sayfamızdan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yüksek lisans eğitimi almak isteyip de yabancı dil seviyesi yeterli düzeyde olmayan veya bu eğitimine farklı bir alanda devam etmek isteyen öğrencilerimiz için veya akademik olarak yeterli bulunmayan öğrencilerimiz için, söz konusu eksiklerini gidermeleri için çeşitli program alternatifleri de bulunmaktadır. Bu alternatif programların en önemlileri ise hiç şüphesiz; Pre Master, Pre MBA programlarıdır. Sadece İngilizce eksiği bulunan öğrencilerimiz, pre-master / pre-MBA programları yerine Genel İngilizce ve Sınav hazırlık programlarını seçebilir veya pre-sessional adı verilen ve kabul edildikleri üniversite bünyesinde verilen İngilizce Hazırlık programlarını tercih edebilirler. Pre-sessional İngilizce Hazırlık programları tüm üniversiteler bünyesinde sunulmaktadır. Pre-sessional programların süresi tamamen öğrencimizin şu anda sahip olduğu İngilizce seviyesi ve ihtiyaç duyduğu İngilizce seviyesi ile programın verileceği üniversite tarafından belirlenmektedir.

Yurtdışı Master Eğitimi

Yurtdışı Master eğitimine farklı bir alanda devam etmek isteyen öğrencilerimiz ise "Prerequisite Courses" ya da "Uyum Dersleri" denilen kurslar ile yüksek lisans yapmak istedikleri alandaki temel dersleri alıp ardından yüksek lisans eğitimine devam edebilirler. Akademik olarak yetersiz görülen öğrencilerimiz ise gerek seçtikleri üniversite bünyesinde, gerekse bu üniversitenin kabul ettiği bir kolej bünyesinde genellikle 1 akademik yıl (9ay) süren pre-master / pre-MBA programlarına katılabilirler ki bu oldukça kapsamlı bir konu olup detaylar için; bilgi istek formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Yüksek lisans (Master) programları süre olarak da ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak Amerika yüksek lisans eğitimi iki sene iken İngiltere’de 1 yıl'da (bazı programlarda 15 ay) tamamlanmaktadır.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED
Bilgi İstek Formu