Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Cenevre | Le Rosey Yaz Okulu - Cenevre


Institut Le Rosey - İsviçre Yaz Okulu

1880 yılında kurulan Institut Le Rosey oldukça zengin ve köklü geçmişe sahip, İsviçre’nin en eski yatılı okullarından biridir. Günümüzde Institut Le Rosey Okulu “dünyanın en pahalı okulu” olarak anılmaktadır. Institut Le Rosey okulundan bugüne kadar dünyaca ünlü krallar, politikacılar, sanatçılar, aktörler, iş adamları ve müzisyenler mezun olmuştur. Bunlardan bazıları; İngiliz Kraliyet ailesi mensubu Prens Edward, Belçika kralı Albert, Dodi Al Fayed, Prens Guillaume, Yunanistan Prensesi Marie-Chantal, Monoko Presinsi Rainier vb.

Le Rosey İsviçre Yaz Okulu programları 3 farklı kampüste sunulmaktadır. Institut Le Rosey, Lake Geneva (The Rolle) ve Gstadd Mountain isimli 2 farklı kampüse sahiptir. Lake Geneva kampüsü Lozan’a 25 dakika Cenevre’ye ise 30 dakika uzaklıkta olan toplam 27 hektar alan üzerine kurulu modern eğitim olanaklarının yanı sıra bilim laboratuvarı, sanat odası, müzik odası, oyun odası ve spor tesislerine sahiptir. Gstass Mountain kampüsü ise ana kampüse 1,5 saat uzaklıktaki Gstaad kasabasında yer almaktadır. Gstadd kampüsünde öğrencilerin akademik çalışmalarının yanı sıra spor olanaklarını gerçekleştirebilmesi için birçok imkân vardır. Bunlar; kapalı yüzme havuzları, spor alanları, tenis kortları, buz hokeyi, bowling, 250 km uzunluğunda kayak pistleri vb.

Le Rosey Yaz Okulu programlarının sunulduğu bir diğer kampüs ise kardeş okulu olan Le Regent International School'dur. Ana kampüse 1,5 saat uzaklıkta, İsviçre Alplerinin tam kalbi Crans Montana'da bulunan kolej muhteşem kampüs olanaklarına sahiptir. Regent Camps tarafından sunulan programlar akademik bir yaz kampına katılmak isteyen öğrenciler için idealdir. 

PROGRAM DETAYLARI (2022)
Organizasyon Institut Le Rosey
Yaş Aralığı 08-18 Arası
Tarihler
Programlar 10 Haziran 2022 - 20 Ağustos 2022 tarihleri arasında sunulmaktadır. Her program için tarihler farklılık göstermektedir.
Eğitimler

Okulda 6 farklı eğitim programı sunulmaktadır.

1. Le Classique Camp (08-15 Yaş) : 04 Temmuz 2022 - 29 Temmuz 2022 arası 4 haftadır. Öğrencilere seçtiği bir konudan haftada 15 saat eğitim sunulmaktadır. Dersler aktiviteler ve gezilerle desteklenmektedir. Konular: Fransızca, İngilizce, Spor, Görsel Sanatlar, Liderlik (13+Yaş), Teknoloji (13+Yaş). Bu program kolejin Lake Geneva kampüsünde düzenlenmektedir.

2. Summer School Camp (08-15 Yaş) : 02 Ağustos 2022 - 20 Ağustos 2022 arası 3 haftadır. Öğrencilere seçtiği bir konudan haftada 22 ders saati eğitim sunulmaktadır. Dersler aktiviteler ve gezilerle desteklenmektedir. Konular: Fransızca, İngilizce, Matematik, Liderlik (13+Yaş), Teknoloji (13+Yaş). Fransızca, İngilizce ve Matematik dersleri birbiriyle kombine edilebilir. Bu program kolejin Lake Geneva kampüsünde düzenlenmektedir.

3. My Family Camp (08-13 Yaş) : 2 veya 3 hafta katılıma açık bu programlarda başlangıç tarihi olarak 10 Haziran, 03 Temmuz veya 25 Temmuz 2022 tarihlerinden biri seçilebilir. Öğrencilere haftada 15 saat Fransızca veya İngilizce dil eğitimi sunulmaktadır. Dersler aktiviteler ve gezilerle desteklenmektedir. Bu program kolejin Gstaad Mountain kampüsünde düzenlenmektedir.

4. Excellence Camp (12-16 Yaş) : 03 Temmuz 2022 - 17 Temmuz 2022 arası 2 haftadır. Bir macera kampı olan bu programda 10 kişilik mini bir grup ilk hafta İsviçre'nin Alplerinde, 2. hafta ise kolejin özel yatında çeşitli spor ve macera aktivitelerine katılmaktadır.

5. Regent Camp (08-15 Yaş) : 2 haftalık bu programlarda başlangıç tarihi olarak 03 Temmuz, 17 Temmuz veya 31 Temmuz tarihlerinden biri seçilebilir. Öğrencilere seçtiği bir konudan haftada 20 ders saati eğitim sunulmaktadır. Dersler aktiviteler ve gezilerle desteklenmektedir. Konular: Fransızca, İngilizce, Matematik, Pre-IB, Pre-GSCE. Talep eden öğrenciler dersleri birbiriyle kombine edebilir. Bu program Le Rosey'in kardeş okulu olan Le Regent International School kampüsünde düzenlenmektedir.

6. Regent Pre University / SAT / CFA Camp (16-18 Yaş) : 3 haftalık bu programlarda başlangıç tarihi olarak 03 Temmuz veya 24 Temmuz tarihlerinden biri seçilebilir. Öğrencilere tercihlerine göre 52 saatlik SAT Hazırlık + 4 SAT Uygulama Sınavı, 80 saatlik CFA Future in Finance eğitimi veya Üniversite Hazırlık programı sunulmaktadır. Dersler aktiviteler ve gezilerle desteklenmektedir. Bu program Le Rosey'in kardeş okulu olan Le Regent International School kampüsünde düzenlenmektedir.

Sınıflar 12 Kişi (maksimum)
Konaklama Kampüs içi yurt, 2 kişilik banyolu odalar (Lake Geneva kampüsünde 3 kişilik odalar da vardır)
Yemekler Her gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler Ders dışındaki zamanlar için Disko, Film Gecesi, Karaoke, Spor Aktiviteleri, Yetenek Yarışı, Yüzme, Bisiklete Binme, Alışveriş gibi aktiviteler sunulmaktadır.
Geziler Haftada 1 tam gün gün gezi sunulmaktadır. Geziler Cenevre, Lozan ve Montrö şehirlerinin tarihi ve turistik yerlerine yapılmaktadır.
Alan Transferleri Öğrenciler programlarının başlangıç ve bitiş tarihlerinde ücretsiz olarak Cenevre Havalimanı'ndan karşılanmakta ve yolcu edilmektedir. 
Sağlık Sigortası Tüm öğrencilere okul tarafından ücretsiz olarak sigorta yapılmaktadır.

PAKET ÜCRETLER

- Le Classique Camp : 4 Hafta = 14.300 CHF

- Summer School Camp : 3 Hafta = 10.750 CHF

- My Family Camp : 2 Hafta = 6.400 CHF | 3 Hafta = 11.400 CHF

- Excellence Camp : 2 Hafta = 15.500 CHF

- Regent Camp : 2 Hafta = 6.400 CHF

- Regent Pre University / SAT / CFA Camp : 3 Hafta = 12.000 CHF

Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED