Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Cenevre | Le Rosey Yaz Okulu - Cenevre


Institut Le Rosey - İsviçre Yaz Okulu

1880 yılında kurulan Institut Le Rosey oldukça zengin ve köklü geçmişe sahip, İsviçre’nin en eski yatılı okullarından biridir. Günümüzde Institut Le Rosey Okulu “dünyanın en pahalı okulu” olarak anılmaktadır. Institut Le Rosey okulundan bugüne kadar dünyaca ünlü krallar, politikacılar, sanatçılar, aktörler, iş adamları ve müzisyenler mezun olmuştur. Bunlardan bazıları; İngiliz Kraliyet ailesi mensubu Prens Edward, Belçika kralı Albert, Dodi Al Fayed, Prens Guillaume, Yunanistan Prensesi Marie-Chantal, Monoko Presinsi Rainier vb.

Le Rosey İsviçre Yaz Okulu programları 3 farklı kampüste sunulmaktadır. Institut Le Rosey, Lake Geneva (The Rolle) ve Gstadd Mountain isimli 2 farklı kampüse sahiptir. Lake Geneva kampüsü Lozan’a 25 dakika Cenevre’ye ise 30 dakika uzaklıkta olan toplam 27 hektar alan üzerine kurulu modern eğitim olanaklarının yanı sıra bilim laboratuvarı, sanat odası, müzik odası, oyun odası ve spor tesislerine sahiptir. Gstass Mountain kampüsü ise ana kampüse 1,5 saat uzaklıktaki Gstaad kasabasında yer almaktadır. Gstadd kampüsünde öğrencilerin akademik çalışmalarının yanı sıra spor olanaklarını gerçekleştirebilmesi için birçok imkân vardır. Bunlar; kapalı yüzme havuzları, spor alanları, tenis kortları, buz hokeyi, bowling, 250 km uzunluğunda kayak pistleri vb.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonInstitut Le Rosey
Yaş Aralığı08-18 Arası
Tarihler
Programlar 14 Haziran 2024 - 27 Ağustos 2024 tarihleri arasında sunulmaktadır. Her program için tarihler farklılık göstermektedir.
Eğitimler

Okulda 4 farklı eğitim programı sunulmaktadır.

1. Le Classique Camp (08-15 Yaş) : 08 Temmuz 2024 - 02 Ağustos 2024 arası 4 haftadır. Öğrencilere seçtiği bir konudan haftada 15 saat eğitim sunulmaktadır. Dersler aktiviteler ve gezilerle desteklenmektedir. Konular: Fransızca, İngilizce, Çoklu Spor, Görsel Sanatlar, Liderlik (13+Yaş / min. B1 İngilizce), Teknoloji (13+Yaş / Kodlama, Robotik, 3-D Dizayn), Dijital Yaratıcılık (13+ Yaş), Aşçılık Sanatları (13+ Yaş). Bu program kolejin Lake Geneva kampüsünde düzenlenmektedir.

2. Summer School Camp (08-15 Yaş) : 06 Ağustos 2024 - 24 Ağustos 2024 arası 3 haftadır. Öğrencilere seçtiği bir konudan haftada 22 ders saati eğitim sunulmaktadır. Dersler aktiviteler ve gezilerle desteklenmektedir. Konular: Fransızca, İngilizce, Matematik, Tiyatro (min. B1 İngilizce), Liderlik (13+Yaş / min. B1 İngilizce), Teknoloji (13+Yaş / Kodlama, Robotik, 3-D Dizayn), Dijital Yaratıcılık (13+ Yaş), Yaratıcı Yazarlık (13+ Yaş / min. B1 İngilizce). Fransızca, İngilizce ve Matematik dersleri birbiriyle kombine edilebilir. Bu program kolejin Lake Geneva kampüsünde düzenlenmektedir.

3. My Family Camp (08-13 Yaş) : 2 veya 3 hafta katılıma açık bu programlarda başlangıç tarihi olarak 14 Haziran, 07 Temmuz veya 29 Temmuz 2024 tarihlerinden biri seçilebilir. Öğrencilere haftada 15 saat Fransızca veya İngilizce dil eğitimi sunulmaktadır. Son hafta ise öğrencilere program sonrasında vakit geçirebilecekleri aktiviteler sunulmaktadır. Dersler aktiviteler ve gezilerle desteklenmektedir. Bu program kolejin Gstaad Mountain kampüsünde düzenlenmektedir.

4. Excellence Camp (12-16 Yaş) : 07 Temmuz 2024 - 21 Temmuz 2024 arası 2 haftadır. Bir macera kampı olan bu programda 10 kişilik mini bir grup ilk hafta İsviçre'nin Alplerinde doğa yürüyüşü ve kaya tırmanışı gibi aktiviteler yaparken, 2. hafta ise kolejin özel yatında yüzme, şnorkelle dalış, kayak gibi çeşitli spor ve macera aktivitelerine katılmaktadır.

Sınıflar12 Kişi (ortalama)
KonaklamaKampüs içi yurt, 2 kişilik banyolu odalar
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
AktivitelerDers dışındaki zamanlar için Disko, Film Gecesi, Karaoke, Spor Aktiviteleri, Yetenek Yarışı, Yüzme, Bisiklete Binme, Alışveriş gibi aktiviteler sunulmaktadır.
GezilerHaftada 1 tam gün 1 yarım gün gezi sunulmaktadır. Örnek Gezi Programı : Cenevre, Lozan ve Montrö şehirlerinin tarihi ve turistik yerlerine yapılmaktadır. (*)
Alan TransferleriÖğrenciler programlarının başlangıç ve bitiş tarihlerinde ücretsiz olarak Cenevre Havalimanı'ndan karşılanmakta ve yolcu edilmektedir. (**)
Sağlık SigortasıTüm öğrencilere okul tarafından ücretsiz olarak sigorta yapılmaktadır.

PAKET ÜCRETLER

- Le Classique Camp : 4 Hafta = 15.600 CHF

- Summer School Camp : 3 Hafta = 11.700 CHF

- My Family Camp : 2 Hafta = 7.400 CHF | 3 Hafta = 12.200 CHF

- Excellence Camp : 2 Hafta = 16.000 CHF

Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED